User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PVE
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 130, 131, 132  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message494262
mihai2014

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-09-2012 10:49)
Joined: 08 Mar 2012
Posts: 18, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 15.6
Votes: 3

 
Post Posted: 13-05-2012, 15:34:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:Turcu Mihai
2. Varsta:16 ani
3. Localitate:Targu Mures
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (4-5 ore in fiecare zi)
4. Clasa:Death Knight
5. Main Spec/OFF spec:Blood/Frost
6. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Deaddk
7. Screenshot cu Interfata**:http://imageshack.us/content_round.php?page=done&&l=img42/4499/wowscrnshot051312162717.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?Imi place sa tankez, sa fiu omul de baza in raid.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec:Pe freakz nu functioneaza inca foarte bine mastery..dar se poate juca acceptabil la ora actuala.Te poti axa si pe dodge si parry , dar e cam greu sa echilibrezi cu abosrb shieldu pe care il aveai inainte cu ajutorul excesului de mastery.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum:Am inceput sa joc doar pe cataclysm,am mai multe caractere dar am ales sa joc pe dk.Stiu toate scripturile am achiv doar de la magmaw maloriak si valiona pe hc ,deoarece guild nu a reusit sa dea jos atramedes si omnotron.
11. Foste Guilde:Mortis-s-a desfintat,QQ givers - a fost o guilda cu progres, dar oameni de acolo nu erau prietenosi, mereu cei vechi din g era ff cunoscatori.
12. Detalii PC***.Dual Core 2.6/1024mb/2gb ram
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?Este o guilda puternica cu progres full si as dorii sa ma alatur provocariilor date de bosi.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana:sunt elev,imi place sa ma dau cu bicicleta prin skate park sau prin padure .. mai ies cu prietenii la o distractie.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
malinji

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-04-2013 02:01)
Joined: 11 Apr 2012
Posts: 14, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 51.4
Votes: 3

 
Post Posted: 13-05-2012, 22:47:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: vlad
2. Varsta: 22
3. Localitate: iasi
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? - 6+ pe zi
4. Clasa: warrior
5. Main Spec/OFF spec: furry/prot
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Kkls
7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/photo/my-images/703/wowscrnshot051312230906.jpg/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? i can handle dps..
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
talente - bazate pe dps + recive heal (slow,stun si altele nu te ajuta cu nimic la boss si am preferat sa nu bag in astfel de talente)
rotatie - primu lucru este colossus smash , apoi vine BT + HS , RB slam la proc
importanta gear - cu cat e mai bun gearu cu atat dai mai mult dmg ,ca dps nu te bazezi pe rezistenta
gemming - cat mai mult str dar tot`odata sa beneficiezi de socket bonus
importanta unor stats in fata altora - eu prefer sa am expertise 26 .hit 8 .crit 20 si restu in mastery , din cate am inteles mastery nu prea merge la warr (testat) iar importanta unor statusuri in fata altora e urmatoarea..degeaba ai crit cat cuprinde daca nu ai in expertise.. si ai sansa mare sa ratezi acel crit ..
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). script + achiv bot hc ,bwd hc fara atramedes ( stiu scriptul la atramedes stiu ce trebuie facut si la gonguri si momeala si ca dps am prieteni in hkp de aici din oras unde ne adunam la sala iar in timp ce faceti raiduri eu is cu ochii pe voi - atent la orce detaliu )
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) am inceput cu eternal ,eram la inceput , am iesit ca nu faceau progres, am trecut si prin heaven ,iar acum am fost in specii pentru o perioada m`au bagat in prima grupa ca le iesise un warr ,totu a fost ok pana au mai iesit 2 .. iar acum sa destramat nu pot sa fac un bwd ca ei se cearta pe ts ..
12. Detalii PC***. de obicei joc de la sala dar acasa am : placa video : gts 250 procesor : i7 rami : 4g
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? am prieteni acolo ,pot face progres ,ma tin de treaba si imi tin gura
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) am terminat facultatea de design iar la vara o incep pe cea de arhitectura ,timpu liber ? pai vin la sala - cu prietenii mai jucam un wow ..un hon ..o chestie ..daca e urat afara...sau e plictiseala
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). -
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
luand in considerare itemele



Last edited by malinji on 17-05-2012, 03:14:08; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dlcaporal

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-11-2012 11:26)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 82, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 65
Votes: 3

Post Posted: 14-05-2012, 15:02:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:Dragos Ciprian
2. Varsta:23 ani
3. Localitate:Constanta
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW : toata ziua daca se poate la mine cu exceptia cad sunt la servici la 8 si 24 h
4. Clasa:Mage
5. Main Spec/OFF spec:Fire/Frost
6. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/search.xml?searchQuery=dlcaporal&&searchType=all
7. Screenshot cu Interfata**:
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?e mai complicat specu fire decat arcane si sunt mai frumoase casturile ,doturile etc
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec: cred ca ar trebui sa joc spec aoe pt ca in cata in instante sunt multi mobi asta nu chiar la fiecare boss dar in multe cazuri aoe-u este necesar mai ales ca mage cu un gear decent si daca stii magu e OP aoe
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum:in 1 rand la un raid indeferent de el trebuie sa asculti de lider at cand iti explica un script sau ce tre sa faci...in al 2-lea rand nu vorbesti neintrebat decat daca este vb de raid...cat despre cataclysm tot ce am invatat este ca daca nu ai brain degeaba joci WoW , in 2 cuvinte: Multa Miscare
11. Foste Guilde:SPECII ,o guilda primitoare de nelasat mult fun ,progres destul de bun din cauza ca s-a destramat de 2 ori si asta a fost nu mai sta playerii online pt raiduri
12. Detalii PC***.Procesor intel dual core de 2.40 Ghz , Ram 4 Gb ddr3 , placa video 1 GB
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? de ce doresc ?, pentru ca nu numai ca sunteti in topul serverului la hoarda dar si pt ca aveti skill la raiduri seriozitate multa tot ce conteaza , nici nu mai zic de cunoasterea claselor nu am ce zice despre voi.....dar pt mine este sa ma altur guildei HKP pt a-mi ridica skilul cat de mult posibil ceea ce nu am avut ocazia in fosta guilda si cred ca aici no sa am probleme.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pinngu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-05-2012 16:28)
Joined: 24 Apr 2012
Posts: 2, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 46.1
Votes: 2

 
Post Posted: 14-05-2012, 16:23:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Marius
2. Varsta: 20
3. Localitate: ***
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Tot timpul
4. Clasa: Paldin
5. Main Spec/OFF spec: Holy / Retri
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Pinngu
7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/photo/my-images/135/1rob90ab1c0e7c629566cc6.jpg/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? pentru ca imi place si ca ma descurc bine

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).foarte usor
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). a fost o experienta foarte buna
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) The Betrayers si I Need a Life foarte buni


12. Detalii PC***. intel pentium processor T4500(2,3 GHz ,800 MHz FSB) ATI Mobility Radeon HD 4650 ; 2813 MB HyperMemory ; 15,6 HD LCD
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? pentru ca faceti multe raiduri si le duceti pana la capat
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) sunt student lucrez ,am multe hobby-uri, si imi place sa ascult muzica
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Mi'as Dori Mult sa ma alatur voua . O zi buna in continuare

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kr3am3r

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-08-2013 10:57)
Joined: 02 May 2011
Posts: 31, Topics: None
Location: United Kingdom

Reputation: 119.4
Votes: 2

Post Posted: 14-05-2012, 20:49:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Alex
2. Varsta: 20 fac pe 28 luna asta
3. Localitate: De obicei in constanta dar acum la facultate in Sunderland(Marea Britanie)
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? : avand in vedere ca am terminat facultatea am la dispozitie si 30 de ore, dar nu imi place sa pierd timpu prin joc cu achievementuri sau pvp... prefer sa fac raiduri
4. Clasa: Shaman
5. Main Spec/OFF spec: Enhancement/Restoration
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Veign
7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/photo/my-images/39/25727281.jpg/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Prima oara cand am inceput sa joc pe retail, mi-am facut un shaman, imi suna mie mai bine. Dupa ce am jucat cu el o vreme, a inceput sa-mi placa enhancement pentru ca este mult mai dificil de jucat ca multe alte clase/specuri dar are un potential enorm. In plus este foarte distractiv, mai ales in raiduri, trebuie sa fii atent la rotatie, la procurile de pe tine s.a.m.d. Te tine ocupat sa zic asa..
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Pai e o intreaga nuvela de scris aici....Mail Specialization, si cam atat:D
Glumesc... In primul rand trebuie urmatoarele toteme: strength of earth, searing totem, mana spring, windfury totem. Rotatia este aproximativ urmatoarea: Stormstrike>Lava lash>Unleash Elements>Flame shock>(pana acum ar trebui sa ai 5 stackuri de maelstrom) Lightning bolt>si se repeta, si alternezi flame shock cu earth shock. Cand toate sunt pe cooldown mai dai fire nova.. asa de filler. Acuma in privinta gearului, eu consider ca primele staturi ca prioritate sunt Hit rating iar apoi expertise. Dupa ce ai 17.09% spell hit rating si 26 expertise, apoi urmeaza agility>mastery>crit>haste. Din reforge iti iei hit rating/expertise, mai completezi cu gemuri daca e nevoie, daca nu pui gemuri preferabil cu agility si mastery. Desigur urmaresti sa prinzi si bonusu de la gemuri, in caz ca se merita. La enchanturi te orientezi si tu care iti dau agility, mastery, atack power... iar pe arme evident landslide.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput sa joc wow pe retail de pe vremea TBC-ului, dar nu am jucat prea mult, am avut niste probleme si nu l-am crescut mai mult de lvl 40.
Pe Wrath of the lich king am facut pe retail ToC fara anub'arak, Lord Marrowgar si Lady Deathwhysper. Am facut asa putini pentru ca ma apucasem tarziu si deja nu mai raida nimeni in cele mai slabe si, din nou, nu am jucat prea mult timp... parca era bac-u pe atunci, nu mai tin minte dc m-am lasat
Cam acum 2 ani jumate am inceput sa joc pe servere private, prima oara mi-am facut un warrior, abea se bagase lord marrowgar pe acel server, era foarte bine scriptuit, mergeau spike-urile, flacarile, cleave si ce naiba mai arunca bossu ala in tine... Nu am stat prea mult pe acel server pentru ca era foarte mic si nu pareau ca o sa bage si urmatorii bosi, asa ca am plecat de pe acel server.
Acum 2 ani cam prin noiembrie-decembrie m-am apucat sa joc pe wow freakz. Am facut lvl destul de repede, si am intrat intr-o guilda destul de bunicica, faceam toti bosii pe 25hc one shot inainte sa bage lich king. Nu mai stiu cum se numeste, stiu doar ca liderul era un donor, Amilo. Avea shadowmourne cumparat.Tin sa mentionez ca in acea guilda am fost elemental/restoration(prindeam greu gear pentru enha). Cam prin martie anul trecut am intrat in ENS, am avut noroc ca am aplicat ca si enhancement, pentru ca de asta aveau si ei nevoie. La inceput nu eram foarte gearuit, dar am facut gear in mai putin de 3 saptamani si cam de atunci am fost prezent la majoritatea raidurilor.
Anul trecut prin toamna m-am lasat de joc, a trebuit sa ma instalez aici la facultate si a fost greu cu mutatu si toate cele, dar prin iarna m-am reapucat. Am facut toti bosii de pe freakz, mai putin Atramedes, nu am apucat din cauza ca a trebuit sa iau o scurta pauza din cauza facultatii, examene, proiecte s.a.m.d. Acum am cam terminat cu facultatea, so i'm back in business.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Nu mai stiu cum se numeste prima, stiu doar ca liderul era Amilo. Acea guilda s-a destramat, se certau ofiterii intre ei. Si am mai fost in ENS de anul trecut din martie
12. Detalii PC***. Laptop, i7 2GHz, 6GB RAM, placa video nVidia GT 540M (2gb). Gaming gear ftw:P
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Pentru ca imi place sa raiduiesc alaturi de profesionisti.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt student, dupa cum am mai zis, sper sa imi gasesc ceva de munca aici in anglia, ca nu vreau sa ma mai intorc in tara pana termin facultatea, sunt o persoana sociabila, imi place sa ma joc... evident:P. Aici in oras nu prea merge treaba cu 'statu la colt de strada la o samanta si o cola'. Mai mult mergem la unii acasa sau prin camine si bem... mai avem si ieseli normale, ne mai plimbam sau doar hang-out la vreunu acasa dar in general asta e sportu aici... bautura:D
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Mentiuni.... ar fi doar ca la dummy shamanu enha e dezavantajat din cauza ca e putin cam dependent de bufuri, ii creste enorm de mult spell power din bufuri, asta pe langa ap si ce mai e pe acolo, de aceea eu personal consider ca dummy test e mai mult orientativ... nu ca sa vezi ce poate.
In plus, pe mine efectiv ma 'bate' dummy... pana si hrn ma lua la dps pe dummy iar in raid nici nu-l ghineam prin recount:D
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. Au fost martori zunkie si gufy azi... no ss needed i hope

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lunasorab

[Regelee]



Status: Offline
(since 01-02-2013 16:51)
Joined: 29 Jun 2011
Posts: 92, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 50.4
Votes: 4

Post Posted: 14-05-2012, 21:30:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Catalin
2. Varsta: 16 jumate
3. Localitate: Slatina
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? : Am destul timp , cand o sa vina vacanta o sa am si mai mult;)
4. Clasa: Priest
5. Main Spec/OFF spec:Shadow/Holy
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Hefaystos
7. Screenshot cu Interfata**: http://postimage.org/image/41rbz06nt/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? : Singurul spec de dps pe priest -
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Talentele sunt ca la orice priest shadow...cred. 17% hit , cat mai mult haste posibil si daca ai terminat cu tot haste-u pe care poti sa-l bagi cu un anume gear nu strica sa bagi critical! FARA MASTERY! Rotatia: Mentin doturile , MB la CD , MF cand astepti sa se termina CD-u de la MB ! SPAM DP atunci cand se da TW/BL in raiduri , dar tot trebuie mentinute doturile. Schatten a fost profesoru meu -
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). POi primul meu caracter a fost aces priest - . Joc de pe WOTLK , nu am avut nici o pauza pana acum , Stiu toate scripturile actuale -...
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
12. Detalii PC***. Poi rezista nu am probleme la raiduri
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? : este o guilda serioasa , disciplinata si are progres:)
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.):Sunt elev in clasa a X-a. Timpul liber mi-l petrec cu prietenii pe afara la un poker , o bere , un biliard , o barfa.... Obisnuesc sa ies mult in weekenduri, dar sper sa-mi fac timp pentru raiduri -. Sunt o persoana rabdatoare si intelegatoare , nu o sa aveti probleme.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Nu am nimic de mentionat!
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
http://postimage.org/image/lso4crpgt/full/
Presupun ca stiti toti ca priestu nu da tare pe dummy - , Multumesc!


*** You!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 17-05-2012, 23:33:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Ovidiu - Acceptat, cauta-l pe Zunkie in joc.

@Menthor - Respins.

@Deaddk - Respins.

@Kkls - Respins, am hotarat sa nu mai recrutam warrs.

@DlCaporal - Respins.

@Pinngu - Respins.

@Hefaistos - Respins, nu mai recrutam Spriesti.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 18-05-2012, 00:03:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Recrutam mai multe clase, asteptam aici aplicatiile voastre.

1 DK frost
1 Hunter
2 Mage
1 Paladin Retri
1 Holy Priest
2 Rogue
1 Warlock



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zaguul

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-10-2015 15:09)
Joined: 16 Aug 2011
Posts: 66, Topics: 14
Location: Constanta

Reputation: 32.3
Votes: 3

   
Post Posted: 18-05-2012, 14:28:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Vlad

2. Varsta: 17 ani

3. Localitate: Constanta

Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Pe zi 4-5 ore de luni-joi , iar de vineri-duminica 5 ore + pe zi.

4. Clasa: Hunter

5. Main Spec/OFF spec: Marksmanship

6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Zaguul

7. Screenshot cu Interfata**: Simpla , see punctul 16.

8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Am ales sa joc pe Marksmanship deoarece sunt sigur ca este cel mai bun spec pentru hunter , care sa scoata un dps cat de cat bun fata de BM si SV.

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Dupa foarte mult timp de cand am inceput sa joc cu hunter-ul am inceput sa cred ca acesta a devenit foarte usor , asa ca eu cred ca la un hunter in primul si in primul rand conteaza stats-urile. Mai exact hit cap-ul trebuie sa fie primul stats pe care trebuie sa il atingem (8%). Dupa hit cap vine agility care un stats foarte importan dupa care crit si minim 15% haste. Gear-ul este la fel de important , ma refer ca trebuie ca un hunter sa fie full MAIL pentru a beneficia de inca 5% Agility.

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput sa joc WOW inca de pe TBC , dar adevarata mea evolutie a inceput tocmai cand a aparut WOTLK. La raid-uri ma descurc foarte bine , cunosc toate script-urile , dar nu am avut cu cine sa fac fiecare boss in parte.

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Am fost in foarte multe guilde , fiecare a fost aleasa dupa performantele pe care le avea. Am parasit anumite guilde deoarece primeam oferte mai bune , sau a fost o data cazul in care am fost inactiv si am fost dat afara. Guilde in care am mai fost : The QQ Givers , I need a life , The Revengers , Twinkiez .

12. Detalii PC***.
Procesor : AMD Phenom II X4 955
Placa video : Nvidia GTX 460
Rami : 4x 1GB DDR3
Restul nu cred ca sunt importante.

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Doresc sa ma alatur acestei guilde deoarece sunteti oameni seriosi, care aveti un devotament foarte mare asupra acestui joc , acest lucru se poate observa dupa parerea mea cand ne gandim la progresul PVE al vostru si doresc sa progresez cu voi.

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
In prezent sunt elev in clasa a IX -a , nu lucrez , in timpul liber ma joc wow , invat, joc fotbal , petrec timpul cu prietenii etc.

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Momentan nimic , astept parerea voastra.

16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
Screenshot : http://i49.tinypic.com/35k1n9j.jpg

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
smok05

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-10-2012 19:16)
Joined: 18 May 2012
Posts: 7, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 47.2
Votes: 2

 
Post Posted: 18-05-2012, 16:11:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:George
2. Varsta: 18
3. Localitate:Roman
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Aici e variabil,in medie aproximativ 5 ore.In weekend am timp mai mult,dar nu e batut in cuie.
4. Clasa:Mage
5. Main Spec/OFF spec:Fire(single target)/Fire(AOE)
6. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Diablodoro
7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/photo/my-images/189/wowscrnshot051812160040.jpg/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?:Joc mage fire de pe WOTLK si dupa parerea mea aceasta e cea mai distractiva clasa,mai ales in situatii aoe
si nu cred ca e ceva ce nu stiu la aceasta clasa.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Specul single target pe care il folosesc este acesta 6/32/3

Ierarhia statsurilor ca mag fire:Hit(17%)>Intellect(Mana pool,Spellpower si Crit)>Crit(Pentru Improved Hot Streak)>Mastery>Haste

In materie de glyphuri ,folosesc:Glyph of Pyroblast(mareste sansa de crit),Glyph of Fireball(mareste sansa de crit) si Glyph of Molten Armor(mareste sansa de crit)-Acestea sunt prime
Major si minor glyphs nu ajta cu mult dar eu am:Glyph of Blink,Glyph of Dragon's Breath,Conjuring si Mirror Image.

In ceea ce priveste Gear-ul ,Gemurile,Enchanturile-ma informez de pe Maxdps.Gemuri:red socket-intellect,yellow socket-intellect si crit,blue socket-intellect si hit.

In single target incep cu un Pyroblast(pune si Critical Mass pe target) dupa care aplic Living Bomb si mentin pe target aceste 2 spelluri(Bomb si Critical Mass),dupa care spamez Fireball pana ce-mi procuie Improved Hot Streak atunci cand dau Pyroblast si imediat Fire Blast(sansa sa procuie din nou).Imediat ce am toate buffurile pe target(Bomb,Critical Mass,Pyroblast si Ignite)dau Combustion dupa care Mirror Image,Flame Orb si Blood Fury(rasiala Orc).

In situatii aoe:Castez Scorch si Fire Blast pana procuie Improved Hot Streak,dau Pyroblast,Living Bomb pe un target dupa care dau Combustion si Flamestrike sub mobi pana procuie Imact cand dau Fire Blast pentru a propaga Combustion-ul si Living Bomb,dupa care schimb target-ul si repet cu flamestrike pana la Impact...
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
In 2007 m-am apucat de WoW cand un prieten mi-a aratat jocul si am jucat in jur de 1 an jumate pe un server 3.3.5a Blizzlike realizand tot in materie de PVE dupa care am trecut pe Freakz WotLK unde am jucat mag fire,la fel realizand tot in materie de PVE,dupa care am luat o pauza si am revenit de la inceputurile serverului pe 4.0.6.In cataclysm am facut tot(din ce e scriptat pe server)pe toate dificultatile.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Pe WotLK am fost in Toxic Reloaded.
Pe Cata am fost in ETERNAL si perverts,guilde destul de OK ,organizata,TS si toate cele dar erau destul de multi playeri si raidurile se organizau destul de greu si am decis sa mai urc in ierarhia guildelor.
12. Detalii PC***.
Procesor:Intel Core 2 Duo E7200 2.53 Ghz,RAM :2GB,Video:ATI Rdeon HD 3450,Net:100Mbps,Microfon
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Din cate a vazut eu,HKP, este o comunitate cu oameni cinstiti,"de treaba" care joaca WoW din placere si as dori sa ma alatur acestei comunitati si sa pun in practica mai bine tot ce stiu in legatura cu acest joc si cred ca acest lucru se realizeaza cel mai bine aici la voi.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Sunt student la liceul de Matematica-Informatica,sunt destul de soicabil,ma integrez rapid dar cateodata lenea ma cotropeste si somnul ma alina -.In timpul liber imi place sa fac sport cat de mult imi permite ceasul in rest imi place sa vizionez seriale in fiecare seara,nu conteaza ce e ziua urmatoare eu tot ma uit la serial(Sons of Anarchy,the best).Imi place informatica si pe zi ce trece ma perfectionez mai mult in After Effects si PS.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Mai am putin din meserii(Tailoring si Enchanting)
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
http://imageshack.us/photo/my-images/23/wowscrnshot051812154536.jpg/

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
StereoSonic

[UnZlab]



Status: Offline
(since 01-04-2015 11:50)
Joined: 18 May 2011
Posts: 331, Topics: 22
Location: Bacau,Romania

Reputation: 128.9
Votes: 11

 
Post Posted: 18-05-2012, 17:30:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Dragos

2. Varsta: 20

3. Localitate: Bacau

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 5-6 ore pe zi

4. Clasa: Warlock

5. Main Spec/OFF spec: destro(pve)/demo(pvp)

6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Queny

7. Screenshot cu Interfata**: -->punctul 16:)

8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Pentru ca destruction pe patch asta da cel mai mare damage in pve.

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Ca talente am puse 3/7/31,desigur cum toti warlocki au acest spec.Ca stats intai fac hit cap care este 17% dupa dau reforge din mastery/crit in haste adica hit-->haste-->crit-->mastery.
Ca rotatie incep asa:soul fire pt increase damage(care il tin mereu permanent) dupa aplic Curse of the Elements -> Soul Fire -> Bane of Doom -> Immolate -> Corruption -> Conflagrate -> Chaosbolt -> Incinerate.Dak sunt 2 bosi intr-un fight folosesc si bane of havoc ca sa pot da damage pe amandoi:)

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput sa joc wow de pe versiunea 2.4.3(TBC),dupa m-am lasat o perioada am revenit pe wotkl pe 3.1.3 pe Freakz si am continuat cu Cataclysm tot aici:) .Stiu toate scripturile la toti bosi care sunt bagati pana acuma

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Prima guilda a fost Brootherhood pana cand ne-au plecat niste oameni de baza si am decis sa ies din guilda,dupa care am fost in Twinkiez dar am iesit faptul ca am luat de 4 ori wipe la halfus la rand pe 10 hc.

12. Detalii PC***. Procesor:AMD Athlon(tm) 64 Processor 3200+ 2,01Ghz ,placa video de 512 mb si 2 gb rami:)

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Pentru ca sunteti cea mai buna guilda de pe Genesis de la hoarda,am auzit de voi si stiu si multe de la prietenul meu Necomercial si nu sunt hater k toata lumea.

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Sunt elev in clasa a 12-a.Timpul liber il petrec in wow,la bere cu prietenii si la fotbal -

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Niciuna momentan:)

16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.




Respect membrilor HKP-istilor pe care i-am cunoscut .
Cine vrea sa il ajut cu like-uri(facebook) la o poza (pentru concursuri sau nu stiu eu ce ) /pagina,PM ME
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
shoutgun

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-08-2012 12:07)
Joined: 20 Apr 2012
Posts: 37, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 53.3
Votes: 2

 
Post Posted: 18-05-2012, 17:39:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: ovidiu
2. Varsta: 15
3. Localitate: bacau
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) : 4-6 ore pe zii
5. Clasa: hunter
6. Main Spec/OFF spec: mm pve / mm pvp
7. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Shoutgun
8. Screenshot cu Interfata*: http://img269.imageshack.us/img269/7121/wowscrnshot051212230239.jpg
9. De ce ai ales specul pe care joci acum? : primu caracter care mi lam facut pe wotlk adica cand mam apucat de wow a fost hunteru si acolo jucam tot mm da nu stiam sa joc dar am invatat cu ajutorul unu hunter skilat
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). :am facut tot pe wotlk lk pe 25h
11. Foste Guilde guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) :specii (mam enervat ca nu aveam cu cine face raid si o sapt nu a fost decat 18 on la raid de 25
12. Detalii PC*. Procesor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+
Ram: 2.0 GB
Placa video: GeForce 8600 GT
pe scurt...nu cred ca voi avea probleme mari din cauza fps-urilor
conexiune net : Rds fiberlink ....pana acu nu prea am avut mari probleme cu netu
am microfon si posibilitatea de a sta pe ts3
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? :am auzit ca sunteti o guild foarte buna
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) :sunt elev la liceu profilu mate-info imi place sa imi petrec timpu jucand wow si la fotbal si iesirile cu prietenii
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante)
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. http://imageshack.us/photo/my-images/688/wowscrnshot042012130640.jpg/





Last edited by shoutgun on 24-05-2012, 18:34:29; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alinho

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-10-2021 22:07)
Joined: 10 Jul 2010
Posts: 297, Topics: 42
Location: United Kingdom

Reputation: 97.4
Votes: 11

Post Posted: 18-05-2012, 17:41:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Alin
2. Varsta:18
3. Localitate: judet neamt oras roman
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? toata ziua
4. Clasa: paladin
5. Main Spec/OFF spec: retry/ holly
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Akyzor
7. Screenshot cu Interfata**: joc cu interfata basic
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? fiindca imi place sa joc ca dps
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). talentele sunt 7/2/32 pve rotatia mea din pve este : Guardian of anchient kings synapse handgrips apoi se duce cd la trinket si dau avenging wrath judgement crusaderstrike pana la 3 holy power apoi activez inquisition si zealotry , crusaderstrike cu 3 holypower deja si templarsverdict ( inclusiv atunci cand se procuie) pentru a completa perioada de timp in care e cd la crusaderstrike folosesc holy wrath . Ca gemming full strenght si ca retry pala cel mai important este mastery
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). joc wow din tbc si am progress full facut
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) poi Brootherhood , I need a life , The divinity si HKP acu ceva timp
12. Detalii PC***. procesor dual core 2130 4 gb ram placa video 1024 mb
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? fiindca sunt un player dedicat pve-ului
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) sunt elev in clasa a 12-a si timpul liber il petrec in wow ...
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). nu mai stiu ce sa mai spun imi doresc tare mult sa ma alatur guildei
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. http://i50.tinypic.com/ao8ffp.jpg

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 18-05-2012, 18:46:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@zaguul - respins, low dps

@akyzor - nu.

@Queny - respins, low dps

@shoutgun - respins, ti-am zis pe pm sa vb cu cine te-adat afara. daca nu primesti reinvite, o sa te rog sa scoti semnatura cu hkp.

@diablodoro - mai astepti 2-3 zile pt raspuns.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Brrutallus

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-06-2012 12:53)
Joined: 03 Apr 2012
Posts: 4, Topics: None
Location: Constanta

Reputation: 47.1
Votes: 2

Post Posted: 18-05-2012, 19:07:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Arghezii
2. Varsta:
18 ani
3. Localitate:
Constanta
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
De la 8 : 30 PM (Realm Time) pana pe la 00:00 .
5. Clasa:
Hunter
6. Main Spec/OFF spec:
Marksmanship / Survival
7. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Arghezii
8. Screenshot cu Interfata:
http://tinypic.com/view.php?pic=wr50i&s=6
9. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Pentru ca cel putin pe Freakz este cel mai bun pentru hunter , avand in vedere ca Survivalul a fost nerfuit .
10. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Talente - http://tinypic.com/r/2hwcr2a/6
Rotatie - Mark , SS x2 , Aimed shot , Chimaeron shot ( Repeat la cd )
Stats - > Hit - 8% , Agility , Critical Strike Chance - 23 % , Haste - 17% ( Statsurile sunt aranjate in ordine in functie de importanta , aceste capuri fiind ideale din punctul meu de vedere)
Gemming - > Red - 40 agility , Yellow - > 20 agil + 20 haste/crit in functie de statsurile de mai sus , Blue -> 20 agil + 20 hit
11. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
WotLK - Full progress
Cataclysm : Bot - Full progress pe toate dificultatile , Bwd 10n/25n - full progress , pe hc nu am avut ocazia , dar scripturile le cunosc din Videoclipuri si nenumarate try-uri .
12. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
WotLK - Airwalk ->Guilda s-a desfiintat din cauza conflictelor GMului cu ofiterii . ; All Starsz - Am fost pana s-a bagat Cataclysmul am iesit pentru ca luasem o pauza .
In amandoua guildele am avut full proges pe WotLK.
Cataclysm - Might and Magic (Exodus) - Am iesit datorita faptului ca guilda s-a mutat pe alt server , Ground Zero - Guilda s-a mutat pe Evolution .
13. Detalii PC:
AMD Phenom II x4 B55 , 3.2GHz , 4gb ram DDR3 , nVidia Gainward Gts250 1024MB, GDDR5, 256bit, rds
14. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Pentru ca vreau ca WoW-ul sa fie o placere , sa fac raiduri organizate si sa ma culc linistit fara dureri de cap deoarece stiu ca in guilda toata lumea este ascultatoare si respectoasa .
15. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Momentan sunt la liceu ( Cls a 11-a) . Inafara WoW-ului si liceului , timpul mi-l petrec iesind afara cu prietenii si cantand la chitara .
16. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). -
17. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic):
http://tinypic.com/r/63zux4/6



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 130, 131, 132  Next    


The time now is 01-07-2024, 19:21:14
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x