User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PVE
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 130, 131, 132  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message488346
Exdeus

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-05-2013 13:44)
Joined: 13 Jun 2011
Posts: 83, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 33
Votes: 4

 
Post Posted: 25-08-2012, 23:58:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@curpitsa (Darnassez) - Gear slab > ilvl prea mic, aplicatia foarte slaba, nu m-ai convins cu nimic ca ai fi un player exceptional. Ne pare rau, RESPINS.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
flameblast

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-07-2016 18:35)
Joined: 17 Apr 2012
Posts: 43, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 54.6
Votes: 2

 
Post Posted: 27-08-2012, 18:14:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scuze de offtopic ,dar eu care am fost m-am trezit afara din guilda ,nici acum nu stiu dece ,as putea sa mai fac aplicatie pentru invite? ,se vede ca inca nu v-ati gasit un shamy enha.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dropkick

[Rogue Trainer]



Status: Offline
(since 28-06-2018 12:35)
Joined: 14 Jun 2011
Posts: 32, Topics: 7
Location: Bucuresti

Reputation: 81.9
Votes: 5

 
Post Posted: 27-08-2012, 21:37:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:

Daniel

2. Varsta:

19 ani

3. Localitate:

Bucuresti

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW? :

Pot juca toata ziua de la ora 11 AM pana la 2-3 AM. Asta pana incep facultatea, aflu orarul, dar bineinteles, dupa ora 7-8 seara pot fi on pana la 1-2 sigur.

5. Clasa:

Rogue

6. Main Spec/OFF spec:

Combat

7. Link Armory*:

http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Vasyr

8. Screenshot cu Interfata**:

http://i894.photobucket.com/albums/ac141/Kawaii_lol/WoWScrnShot_082712_221253.jpg

9. De ce ai ales specul pe care joci acum?

Am ales combat deoarece este cel mai bun spec pentru bossi la care trebuie sa-mi schimb targetul des. Assassination este perfect pentru single target deoarece este necesar sa am 5 stackuri de deadly poison pe target.

10. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).

Talentele sunt universale, rogue pe combat avand foarte multe talente useless pentru PvE, deci nu sunt prea multe optiuni.
De obicei, incep cu sinister strike pana fac 5 combo points, apoi dau killing spree, dupa aceea SnS urmat de Adrenaline Rush, si de aici e simplu. Sinister Strike pana cand fac 4 combo poins, 1 Revealing Strike deoarece Eviscerate o sa dea cu 35% mai mult, si SnS il tin mereu activ.
Ca si gemming, pentru ca nu am gearul necesar am ales sa pun pe galben 40 haste deoarece majoritatea reforgeurilor le-am facut ca sa fac expertise cap si hit capul, iar haste-ul, care urmatorul cel mai important stat dupa hit si expertise era prea mic.
Haste este cel mai important deoarece creste viteza de regenerare a energyului si attack speedul.

11. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).

Primul meu boss care l-am facut vreodata a fost Muru, pe un server privat(full script). Dupa ce mi-am dat seama ca nu inteleg nimic, am luat-o usor cu Khazaran, Tempest Keep, SSC, si in cele din urma BT.
Apoi, pe Wotlk, pe un alt private, am facut naxxaramasul, dupa m-am lasat ca s-a dat disband la guilda in care eram, iar dupa ce am facut pvp pe servere cu instant 80, an revenit pe freakz, unde am facut ICC si TOC full.
Odata ce s-a bagat cataslysmul pe freakz, am jucat din nou pe servere private de instant 80, apoi m-am apucat de retail.
http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/Vasyr/advanced
http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/Istabstuff/advanced
Acestea sunt caracterele mele, iar, cum am facut DS 8/8 hc, guilda mea nu mai face raiduri pana pe pandaria, si nu am de gand sa joc pe Pandaria, m-am decis sa ma reintorc pe freakz. Aici am facut 2/5 Hc in BOT si 4/6 HC din BWD.

12. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)

De pe Wotlk? PvE, s-a destramat, apoi I Just Crit in my pants,
Elite Night Stalkers(Cand GMul era plecat, a venit un officer cu altul, iar un elite raider avea nevoie de itemul pe care officerul l-a luat pe offchar. Astfel, i-am lua apararea elite raiderului, si am fost dat afara odata cu el.) ,
HKP(Qui mi-a dat voie sa plec, deoarece deja avea destui rogues, iar Reddog a vorbit cu el, eu avand nevoie de mine in I Just Crit In My Pants),
iar acum pe Cataclysm in The Betrayers, dar, deoarece jucam pe blizz am cat fost inactiv. Dar acum, ca m-am lasat, nu mai este o problema.

13. Detalii PC***.
CPU : Intel(R) DualCore(TM) @ 2.70GHz (2 CPUs)
RAM : 2GB DRR2 1600 MHz
VideoCard : ATI RADEON 3600 Special Series
Monitor : SyncMaster 2333HD(Digital)
Case : Thermaltake V4
Keyboard : Logitech Cordless
Mouse : MMO Gaming Mouse Legendary Edition

14. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
In primul rand progresul, care este impresionant, si, voi HKP, sunteti o guilda unita inca de la WOTLK, si cu simtul umorului, dar cand e vorba de raid, disciplina este cea mai importanta.

15. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
In timpul liber cant la chitara, merg la sala si petrec timp cu prietenii mei pentru a ma relaxa. Tocmai am intrat la ASE Marketing, sunt boboc si dabia astept sa o fac si pe asta! De obicei sunt social odata ce cunosc persoanele si rad cu ele; totusi, cand e vorba de raid, seriozitatea e cea mai importanta, atata timp cand sunt concentrat pe dps si pe tactici. Cand nu am ce face(cu am cu cine sa ies sau chestii de genul) incerc tot felul de specuri, pe diferite clase, schimb itemele, gemurile, glyphurile, pana gasesc cea mai buna combinatie. ^^

16. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
De ce m-ati luat in guild? : Ma chinui mereu ca jocul meu sa fie cel mai bun si sa inteleg bossul cat mai repede. Intre timp, nu sunt obsedat de dps, si fac asa numite"sacrificii" pentru a ajuta coechipierii, si un CR sau un Cooldown Defensiv ca Cloak of Shadows sau Evasion. Mereu incerc sa fiu cel mai bun, chiar daca asta nu e posibil. Daca cumva cineva care e aceeasi clasa si acelasi spec ma ia la dps o iau ca un semn ca trebuie sa ma perfectionez si pretrec timp in plus ca sa imi fac jocul cat de perfect se poate. Tot odata, sunt o persoana flexibila, si daca doriti sa joc alta clasa sau alt spec nu ma supar. E doar un joc. =]

17. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
http://i894.photobucket.com/albums/ac141/Kawaii_lol/WoWScrnShot_082912_005017.jpg
http://i894.photobucket.com/albums/ac141/Kawaii_lol/WoWScrnShot_082912_004942.jpg





Last edited by Dropkick on 29-08-2012, 02:10:52; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 28-08-2012, 12:46:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ove sa-l testeze pe Vasyr, nu stiu ce dps da pe cataclysm, pe wotlk dadea forta. Dupa ce il testeaza ove sa ma caute sa-mi spuna cum s-a descurcat.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kennnzo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-04-2013 12:08)
Joined: 01 Sep 2010
Posts: 9, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 103.9
Votes: 2

Post Posted: 28-08-2012, 23:59:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Andrei

2. 20 in curand

3. Iasi

4. Avand in vedere ca am cam terminat cu scoala si e vacanta, am destul de mult timp la dispozitie. Incepe facultatea insa nu cred ca va fi o problema.

5. Rogue

6. Combat main spec, Subtlety pvp offspec (pot schimba oricand offspecul in functie de cerinte)

7. http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Sayon

8. Avand in vedere ca abia m-am reapucat de wow si jocul este instalat pe laptop (inainte jucam pe calculator), nu am instalat toate addon-urile inca dar
dintotdeauna am optat pentru o interfata simpla dar eficienta, nu prea incarcata. Nu sunt adeptul addon-urilor inutile, doar de efect.

9. Am ales sa joc combat pentru ca pe cata pare sa fie cel mai viabil spec pve, spre deosebire de Muti care mergea foarte bine pe wotlk. Plus ca parca a venit timpul sa mai diversificam si noi rougii putin rotatia, eu unul ma saturasem de spam muti + envenom. -

10. Sunt genul de om care este foarte interesat de clasa pe care o joaca si incearca sa scoata cat mai mult din spec, gear, gemuri, glyphuri, potiuni, mancare and so on, si cred ca asta s-a vazut de-a lungul timpului de catre cei alaturi de care am jucat. Mi s-a parut aceasta combinatie de talente pentru combat cea mai eficienta, imbinand atat partea ofensiva cat si cea defensiva. Rotatia este una relativ simpla: SnD up tot timpul, eviscerate la 5 puncte precedat tot timpul de revealing strike, killing spree la cd dar folosit astfel incat sa evit energy cap si adrenaline rush la cooldown. In timpul unui fight incerc sa combin toate skillurile (+ potiune si manusi de engi) ori pentru a tine un dps constant, ori pentru dmg boost atunci cand e nevoie. Statsurile si gemurile le-am pus astfel incat sa boostez dmg-ul cat mai mult posibil, respectand bineinteles cap-urile de expertise si hit. Cat despre importanta unor statsuri in fata altora, cred ca ramane la latitudinea fiecarui jucator. Unii prefera haste, altii mastery, eu unul am ales sa le combin astfel incat sa obtin un oarecare echilibru.

11. Experienta mea in WoW este una destul de vasta. Am inceput aproximativ acum 4-5 ani, jucand rogue pe TBC. Am vandut contul, am luat alt cont si mi-am facut apoi un orc hunter. Pe hunter am jucat pe Chromaggus in Hotfixed, cea mai buna guilda de pe realm la momentul respectiv, obtinand mai multe realm first precum Algalon. De pe Chromaggus, toata guilda s-a mutat pe Vek'nillash, unde am reusit in urma unor recrutari serioase sa facem realm first la Twins 25 hm. Ulterior mi-am reluat rogue-ul de la prietenul caruia i-l vandusem si am inceput sa joc pe wotlk. (http://eu.battle.net/wow/en/character/chromaggus/Kennzo/simple) Acesta este armory pentru rogue. Pe wotlk am fost in a 2-a guilda de pe server, reusind sa curatam absolut tot in 2-3 ore mai putin LK 25 hc.

Cat despre experienta pe freakz, am inceput la hoarda aproximativ acum 2 ani. M-am mutat la alianta cu ajutorul unui prieten si am intrat in Divide and Conquer unde treptat am fost membru, class leader, officer si ulterior cel mai mare rank dupa gm, ironman. Am petrecut aproximativ 1 ani in Divide.

12. La hoarda acum mult timp: Expose (care ulterior s-a destramat). La alianta: Divide and Conquer (timp de un an) si dupa ce o parte din cei care se aflau la conducere am devenit usor nemultumiti, am plecat in Deathwish. Datorita faptului ca am avut examenul de bacalaureat, am fost nevoit sa ma retrag pentru o vreme din Wow -

13. Laptop Asus: Procesor i5 Ivy bridge 2012, placa video dedicata 2g, 4g ram (slot pana la 8), hard 500g, windows 7 64bit

14. Dupa cum spuneam, am fost nevoit sa ma las de WoW pentru o perioada din cauza examenului de bac plus inscrierea la facultate in alt oras samd. Acum cand m-am intors, foarte putini din cei pe care ii stiam inainte mai joaca wow, mai ales la alianta. HKP mi s-a parut cea mai viabila solutie in momentul de fata, mai ales ca am ajuns sa cunosc, cat timp eram in divide, multe persoane din guilda voastra si stiu ca sunt oameni seriosi si capabili, dar si oameni cu care poti schimba o vorba inteligenta.

15. Momentan am terminat liceul in Iasi si urmeaza sa plec la facultate in Cluj. Sunt o persoana sociabila, destul de organizata si deschisa la nou. Accept atat sfaturi cat si critici, atata timp cat sunt constructive si nu malitioase -

16. Alte mentiuni: dupa cum cred ca ati observat, caracterul meu este la alianta insa sunt dispus sa il transfer la hoarda, bineinteles in cazul in care aplicatia va fi acceptata -. Stiu ca momentan sunteti in cautare de rougi experimentati si pot garanta ca tot ce am scris mai sus va fi verificat prin randamentul meu.


Screenshot cu 3mil dmg la dummy: http://tinypic.com/r/w7eazs/6

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Scarcrow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-05-2013 15:36)
Joined: 04 Apr 2011
Posts: 460, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 61.1
Votes: 14

Post Posted: 29-08-2012, 12:34:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Andrei (pentru cei care ma tin minte, Ciusca)

2. Varsta: 20

3. Localitate: Constanta/Bucuresti

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Hmm, cat timp imi permite facultatea, in sesiune mai putin.

5. Clasa: Priest

6. Main Spec/OFF spec: Disc pve (ambele specuri, unul cu atonement, unul fara).
Joc asa pentru a incepe sa ma obisnuiesc cu cel cu atonement, nu am jucat foarte mult acest spec.

7. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Scarcrow

8. Screenshot cu Interfata**: http://i47.tinypic.com/24b6glj.jpg

9. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Joc priest de peste 4-5ani, cu mici pauze. Chiar daca am jucat toate specurile, disci mi-a placut cel mai mult. Consider ca este un spec folositor pentru raid, un spec care imi ofera mie posibilitatea sa aleg 2 tipuri aparent diferite de joc.

10. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Cum am mai spus si mai sus, sunt 2 specuri aparent diferite. Singura diferenta este faptul ca la unul folosesc Smite la inceputil fightului cand damage-ul este mic (pentru un dmg pe boss si un posibil heal pe tank) si Archangel care-mi ofera mana si un bonus la heal. De asemenea il folosesc si cand am putin 4-5secunde libere in timpul fightului.

Rotatie nu cred ca se pune problema, incerc sa tin cat mai mult shield, sa-l pun pe persoanele care consider ca vor lua damage (tank, un player cu debuff) de asemenea sa pun Barrier cat mai bine, astfel efectul sa fie maxim (1sec inainte de a fi un masiv aoe spre exemplu). Ca gear joc la 2piese de tier, hands si legs pentru ca momentan 4piese sunt imposibil de avut.

Ca prioritate a stats-urilor, consider ca mastery este mult mai folositor decat crit si haste, dar nu la fel de important ca intellect si spirit.

Un alt lucru care trebuie precizat este folosirea cd-urilor la priest discipline. Pain Suppresion il dau intotdeauna pe tank (magmaw cand il inghite, ods la magmatron, chimaeron in faza 2, etc.). Am auzit multe discutii si certuri referitoare la Power Infusion, cum ca ar trebui sa mearga la mage, warlock, shaman elemental, shadow priest, etc … Daca eu consider ca este un boss unde ii poate ajuta, il dau pe cel mai mare dps din raid (caster). La un boss cum este ods il dau pe mine. Pe langa acel 20% castig, are si un 20% reduce mana cost, iar la un spam de shield (inainte de nefarian pull) este foarte folositor.

De asemenea Hymn of Hope il dau cand vad ca si ceilalti healeri au nevoie de mana, ca disc sunt rare situatiile cand am probleme cu mana tinand cont de cd-urile de mana si potiune.

11. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput wow prin clasa a 9-a/10 pe retail pe Aggramar.

Tbc: Karazhan, Zul’aman, Magtheridon, Gruul’s Lair, 2/4 Mount Hyjal.
Wotlk: Naxramas (tot pe 10/25, inclusiv anumite achiev), The Obsidian Sanctum (10/25 + hard mode), The Eye (10/25), Ulduar (10/25 plus foarte multe hard-mode, try-uri la Algalon 10), Onyxia, Trial of the Crusader (10/25 full, plus hard modes: 5/5 la 10man, 3/5 la 25man), ICC ( mai multi bossi inclusiv LK 10n) apoi m-am lasat.

Pe Freakz am facut tot ce era posibil pana sa ma las de wow la inceputul verii (stau in constanta, vara, plaja, cluburi, plus ca am si muncit). Chiar imi place Concil, si abea astept sa-l fac. Imi pare al 2-lea boss dupa ODS ca dificultate.

12. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
ENS – Disband
HKP – Am precizat mai sus. Vara, plaja, munca.

13. Detalii PC***. Laptop Lenovo (IBM) G570, HDD 4bg, procesor 2.4 ghz, Placa video radeon 1gb.

14. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Am mai fost in HKP, ii stiu spiritul de echipa, pot spune ca este o guilda profesionista si alaturi de care doresc sa joc cat mai mult.

15. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Multi ma cunoasteti si IRL si in joc, dar voi spune pentru cei noi (care sunt multi ). Sunt student la facultatea de Energetica, Politehnica, Bucuresti. Sunt sociabil (zic eu), imi place sportul, baschet, fotbal si biliard/snooker in special. Momentan ma mai joc Football Manager 2012, astept 2013 cu foarte multa nerabdare. Sunt microbist (nu fanatic), tin cu Dinamo :-s, Chelsea (sper sa nu se supere suporerii celor de la Barcelona pe mine).

16. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Timp de 2saptamani nu voi putea juca, invat pentru restante, iar saptamana viitoare sunt in Bucuresti sa le dau (si sper ca le si iau) si cel mai probabil nu voi avea net. Dupa voi fi liber. Am considerat ca este important de precizat lucrul acesta.

17. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
Aplic ca healer, nu cred ca este nevoie de ss cu dps. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 29-08-2012, 16:46:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut Ciusca, o sa te rog sa vorbesti cu Kala in joc pentru un inspect si cateva intrebari, apoi astepti un raspuns de la mine. Iti multumesc, sper sa revii cu noi in guilda.

Cheers !

Posturi unite automat, 29-08-2012, 17:46:33

Recrutam:


Hunter

Rogue

Priest HOLY/DISCI

Paladin HOLY


-> Aplicatiile incomplete vor fi respinse.
-> Cine nu are contul de forum legat de cel din joc va fi respins.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alexove

[tHe InSaNe]



Status: Offline
(since 17-04-2020 08:08)
Joined: 28 Sep 2010
Posts: 141, Topics: 44
Location: Hell

Reputation: 121.6
Votes: 8

 
Post Posted: 29-08-2012, 19:15:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

kennnzo (sayon ) vreau sa ma cauti ingame sau sa imi dai un pm la ce ora intri pt test azi si maine .


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boscodeala

[MEGA Gras ]



Status: Offline
(since 10-12-2016 07:57)
Joined: 20 Feb 2011
Posts: 1216, Topics: 50
Location: Iasi - Cluj

Reputation: 175.9
Votes: 35

 
Post Posted: 29-08-2012, 23:33:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-




Rogue PVE All Spec Guide For 5.4.8



Last edited by boscodeala on 31-08-2012, 21:24:39; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 29-08-2012, 23:53:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Boscodel - La ce rahaturi ai vorbit despre noi, nu meriti sa porti numele HKP. Nu ma intereseaza scuzele de gura lumii, eu unul nu ling unde scuip, n-ar trebui s-o faci nici tu. Succes in continuare -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
[ro]Cinic

[Fuzzy Wuzzy]



Status: Offline
(since 24-08-2013 04:28)
Joined: 29 May 2011
Posts: 114, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 64.1
Votes: 2

 
Post Posted: 30-08-2012, 02:30:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eu Shirudo, tot ursuletz -. Mor mor.. fluffy puffy lf guild sa ma reapuc de wow -. -

http://eu.battle.net/wow/en/character/lightnings-blade/cynical/simple
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Keizu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-09-2012 19:20)
Joined: 30 Aug 2012
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 46
Votes: 2

Post Posted: 30-08-2012, 15:56:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Radu
2. Varsta:
17
3. Localitate:
Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.):
Acum, in vacanta, toata ziua , dar cand va incepe scoala cred ca seara dupa 7-8
4. Clasa:
Paladin
5. Main Spec/OFF spec:
Holy/Protection
6. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Keizu
7. Screenshot cu Interfata**:
http://s9.postimage.org/qfmbfj3of/Wo_WScrn_Shot_083012_163852.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Deoarece mi se pare unul foarte interesant si multi il considera destul de slab.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Aoe Rotation: Light of Dawn + Holy Radiance
Reforge: Scoatem Crit+Mastery, bagam Spirit+Haste
Gemming: Int>>Spirit=Haste
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Joc wow de pe WOTLK cand era Naxxramas introdus,apoi mam lasat o perioada si mam reapucat cand a fost introdus Ulduar si mai tarziu Icc si am continuat pana in prezent.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Terminator= guilda neorganizata, fara playeri de lvl 85 on
Ceva FrumoSs=guilda neorganizata
Drunken Badgers=Guilda bunicica, dar numai pvp
12. Detalii PC***.
Processor: AMD Athlon(tm) II X@ 250 Processor (2CPUs), ~3.0GHz
Memory: 2GB
Placa Video: NVIDIA GeForce 9500 GT
Monitor: 1680 x 1050 (32bit) (59Hz)
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Deoarece este o guilda activa, serioasa, cu membrii activi, care au cei 7 ani de acasa, care stiu sa se distreze.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Deocamdata sunt elev la liceu.In timpul liber joc basket, joc wow, ies pe afara cu prietenii etc
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Nu Cred.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drodu

[Plictisit]



Status: Offline
(since 25-09-2020 16:27)
Joined: 30 May 2011
Posts: 1529, Topics: 121
Location: Moon

Reputation: 222.4
Votes: 105

   
Post Posted: 30-08-2012, 17:17:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ Keizu - Respins

Mistweaver Monk Guide PvE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
[ro]Cinic

[Fuzzy Wuzzy]



Status: Offline
(since 24-08-2013 04:28)
Joined: 29 May 2011
Posts: 114, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 64.1
Votes: 2

 
Post Posted: 31-08-2012, 00:48:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

what about me - ?

http://eu.battle.net/wow/en/character/lightnings-blade/cynical/simple
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Proteusdruuuud

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-09-2012 08:29)
Joined: 02 Sep 2012
Posts: 7, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 47.3
Votes: 2

 
Post Posted: 02-09-2012, 13:11:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume:
Marian-in realitate
In game: Bebykaa ,dar cred ca voi dai un re-name char(pe viitor)
Varsta:
24
Localitate:
Iasi
Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
In timpul saptamanii pot dupa ora 15:30 pana la 19:25(Luni,Miercuri si Vineri,deoarece am antrenamente,antrenamentele le termin la ora 22:00,ajung acasa la 22:20,pana dimineata pot sta).In weekend nu e nici o problema,exceptand orele in care voi fi plecat cu prietena/familia in oras.
Clasa:
Hunter
Main Spec/OFF spec:
Main Spec Marksmanship,Off Survival/BM(depinde de ce e nevoie)
Link Armory:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Bebykaa
Screenshot cu Interfata:
Nu pot pune(am specificat problema mai jos) la Star
De ce ai ales specul pe care joci acum?
Hunterul,dupa cum bine stiti este un RDPS unic in acest joc,datorita suportului sau ridicat in raiduri.Luand in considerare ca ,celelalte spec-uri(BM/Surviv) au mai multe bug-uri ,am considerat ca MM este mai echilibrat,depinde de ce fix-uri se fac si modificarile pe care le aduce serverul,sunt dispus sa fac modificari/echilibrari in talent build/spec build/pet build etc.
Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Importanta gearului pentru hunter este una destul de mare,pana la 360 ILVL ,hunterul pot spune ca da un DPS relativ mic in comparatie cu alte clase(ma refer pe Wow Freakz).
Enchatinguri&Gemuri pentru Hunter:

Head: 60 agility si 35 haste
Gemuri head: Meta- 54 aglity si 3% increased critical effect / +60 agility & +35 haste
Socket (red) : 40 agility
Nech(in caz ca are socket) : 40 agility
Shoulder: 30 agility si 20 mastery(in cazul in care va fi reparat)
Socket: 40 agility
Back: 65 crit/ 20 agility --ench full agility (50 agility,cand se vor pune sockete)
Chest: +20 all stats(best) agility(40) si agility+crit(20)
Wrists: enchating 50 critical strike / +130 agility(in cazul in care ai LW)
socket: 40 agility(in caz ca are)
arma: 130 agility(cel mai bun enchating pentru two-hand
hands: 20 agility(enchating) si socketing agility/+65 mastery
waist: full socketing agility(40)
legs: 190 AP +55 crit +full socketing agility
feet: 35 agility enchat +(socketing agility full)
Gems

Delicate Queen's Garnet

Delicate Chimera's Eye

Deadly Lava Coral

Agile Shadowspirit Diamond

In mare puteti sa vedeti cam ce ,stats-uri urmaresc eu si pe charul de pe retail(specific ca,accountul momentan este frozen pana la Pandaria,apoi mai vad daca continui sa joc pe Retail.... http://eu.battle.net/wow/en/character/jaedenar/Sillverarrow/simple
Eu,unul pe hunter joc la prioritati,nu urmaresc o anumita rotatie(desigur in functie de encounter),sunt unii bosi la care merg dupa o anumita rotatie.Agility>Crit>Hit>Mastery(pe freakz)
Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
De WoW ,m-am apucat de Vanilla inainte de patch-ul care includea heartsone pe un server numit TOXIC,am trecut prin toate clasele pe care le ofera jocul.Datorita perioadei in care m-am apucat 7 iunie 2005(inca mai am old screen's din joc),pot spune ca am trecut cam prin toata povestea WoW-ului,de la raid-uri Vanilla pana la Cataclysm.Am inceput sa joc pe serverul Toxic,apoi pe ChiWoWa&Addicted,RoWoW,Spidernet,Echonet,apoi am jucat pe serverul lui Juhziz(nu ii mai tin minte exact numele atm).Dupa o experienta destul de lunga pe private m-am apucat sa joc pe retail.--Am dat cleare la all WoW content(PvE).(Inainte de a juca WoW am jucat de la warcraft 2 pana in prezent cam toate jocurile oferite de Blizzard,incluzand si Diablo).Characterele mele de pe retail sunt : http://eu.battle.net/wow/en/character/jaedenar/Hntrok/simple (ca rogue) iar ca hunter : http://eu.battle.net/wow/en/character/jaedenar/Sillverarrow/simple [Moar Dotz fiind guilda mea de alt-uri).Pe Freakz am trecut prin toate encounterele pe care le ofera.Motivul pentru care am venit pe Freakz ,este unul destul de important,guilda in care activam pe Blizzard,toti s-au lasat de WoW s-au apucat de Guild Wars 2 ,Dota 2 ,etc.Iar multi au migrat catre alte guilde si/sau alte jocuri.
Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
De pe Vanilla? Ranging Alcolichs
De pe TBC ? Elite Night Stalkers si altele mai mici
De pe Wotlk ? PvE,QQ givers(destramat),I just crit in my pants(destramat),Elite Night Stalkers(discutii intre membri,pana la urma in vancata),Realness
De pe Cataclysm? EGG(guilda lu Veku),The Betrayers,The Divinity,Realness,Light of Dawn,Deus ex Machina,Pride,Wicked si inca cateva mai mici,care nu le mai tin minte numele-in nici una din acestea nu pot zice ca nu am fost in totalitate nemultumit ,dar nu au reusit sa,intretina acel aer de buna dispozitie +implicarea unor membrii imaturi in raiduri,care a dus la ,lasarea unui gust amar in urma,pe langa altele ar fi faptul ca multi dintre ei ,de acum se considera playeri foarte buni,numai din cauza gearului pe care il detin,dar skill-ul spune cu totul altceva.Nu acuz pe toti membrii din guildele in care am fost,desigur in toate guildele sunt si playeri de calitate superioara si playeri de calitate putin mai buna,aici fac referinta la tot,skill ,gear,adaptabilitate....
Detalii PC.:
Desktop, Procesor Intel Core I3 Sandy Bridge 3,1 Ghz, 4 GB DDR3, Placa Video: NVIDIAŸ GeForceŸ GTX 460 1g ddr5, Windows 7 64 biti, Periferice: Mouse Razer , Casti A4tech, Tastatura A4tech
De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Doresc o guilda care sa indeplineasca atat partea de WoW(in game sa fim profesionisti) iar inafara sa putem discuta si ca oameni,nu numai in WoW sa avem ce discuta sau numai despre WoW.Un alt motiv pentru care am ales sa aplic la aceasta guilda(HKP),este acela ca aici sunt oameni capabili de progres si adaptabili,nu la primul WIPE sa renunte toata lumea,etc.Caut o guilda unita si responsabila,cred ca aici este ceea ce caut.
Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Lucrez in domeniul IT,activez in cadrul unei companii de programare web si web design.In timpul liber ma joc WoW, ies cu prietenii la o bere, piscina, club, ies alaturi de colegii de la munca,am participat la multe evenimente atat ca si organizator dar si ca simplu participant al mai multor evenimente din cluburi dar si sociale din orasul Iasi.M-am implicat si in activitati caritabile(donatii,sponsorizari pentru diferite persoane cu nevoi speciale)
Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Practicant de arte martiale,detin Centura Neagra in Qwan Ki Do,practicand la nivel profesional.Un om sociabil,capabil de lucru in echipa,cunoscator de engleza cat si franceza(atat scris cat si vorbit),doresc sa realizez un progres continuu si constant,din toate punctele de vedere,nu ma multumesc cu,ceea ce mi se ofera de-a gata,sunt o fire competitiva,tot timpul incercand sa ma auto-depasesc pe mine insumi,deoarece consider ca ,cel mai important este sa te depasesti pe tine insuti in fiecare moment,fortandu-ti limita auto-impusa vei ajunge mai sus(singurul nostru adversar suntem noi,cu noi trebuie sa luptam ca se ne depasim nu cu altii).Nu ma intereseaza sa fiu 1st @ DPS,nu ma obsedeaza gandul sa fiu primul,mai important este sa ajut membrii raidului(play support) decat sa fiu addicted dps,dar cand este nevoie,garantez un DPS bun.Problema itemelor si a roll-ului este una mica,nu gearul ma intereseaza neaparat,specific ca am doar 360 ilvl PvE.Ca addonuri folosesc: DBM,Recount,Omen hreat Meter,MilkScrollingBattletext,Trapper,Announce Misdirect,Easy Misdirection(pe Freakz),pe retail am alt config,alte addonuri.Tin sa mentionez ca Lunacy e guilda mea de alt-uri ATM(mainul e Bebykaa,hunterul)
Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
Recount la 3 mil --- DMG DONlE --- 18903 ---
Profesii pentru hunter: Engi/Mining ; JWL/LW --- ptr bonus-uri
(*)Pe orice laptop,pc ,care il detin nu imi apare nici un text(atat pe interfata originala de la WoW(unde scrii account si pass ,unde te loghezi ,la nimic,rog un GM sa ma ajute cu aceasta problema,am re-instalat WoW si Windows-ul pe toate Pc-urile mele si pe laptop ,aceeasi problema pe toate.
Am inceput sa downloadez WoW-ul de pe site-ul lor atm ,si cand termina cu downloadul ,sper sa fie ok,ceea ce am re-instalat de pe link-ul de download de la freakz,nu mi-a mers pe nici unul din pc-urile mele.Cand termina ,postez si printul cu DPS

Raspund si garantez pentru toate informatiile oferite,

Marian

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 130, 131, 132  Next    


The time now is 16-05-2024, 18:17:54
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x