User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PVE
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 130, 131, 132  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message502833
oprajitura

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-08-2014 13:23)
Joined: 28 Mar 2013
Posts: 33, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 75.2
Votes: 4

 
Post Posted: 06-04-2013, 21:27:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Andy
2. Varsta: 16
3. Localitate: Sibiu
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 4-6h pe zi
4. Clasa: warrior
5. Main Spec/OFF spec: Prot/Arms
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Earthwarr
7. Screenshot cu Interfata**:
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? : datorita obsesiei de tank si de warrior in general
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). : joc cu talente bazate pe aggro ; folosesc rotatii standard atat single target cat si aoe ; gearul este esential pt warrior in general asa ca ma axez sa am tot timpul bis iteme ;stilul meu de gaming este unul perfectionist si incerc sa fac "viata usoara" restul membrilor din raid ; statusurile mele sunt pe prioritatiile mastery->parry->dodge
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Joc wow de pe 3.3.5a si am cunostinte in aproximativ toate raidurile existente la noi pe server
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Putine guilde pve....majoritatea au fost pvp
12. Detalii PC***. Laptop Lenovo 4gb ram
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? datorita exclusivitatii si profesionalismului
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) timpul liber mi-l petrec pe wow si afara cu prietenii
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante) -



Last edited by oprajitura on 09-04-2013, 10:46:23; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lolipopp

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-04-2013 13:28)
Joined: 10 Jul 2012
Posts: 59, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 65.2
Votes: 2

 
Post Posted: 06-04-2013, 22:49:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Ianis
2. Varsta: 15
3. Localitate: Constanta
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Mult, cand e nevoie ma gasiti pe ts! in jur de 6-7 ore pe zi.
5. Clasa: Priest
6. Main Spec/OFF spec: Main Disci / Off shadow
7. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Lolipopp
8. Screenshot cu Interfata: http://tinypic.com/view.php?pic=15hvyv&&s=6
9. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pai disci priest mi-a placut inca de pe LK si m-am decis sa il joc i-ar cand am vaz ca era destul de imba pe cata am vrut sa il incerc si pe 4.3 si pe patchurile viitoare....pt ca este o clasa foarte buna de heal i-ar lucrul pe care il avantajeaza este absorbul imens foarte necesar in majoritatea raidurilor.
10. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Pai eu as opta pt INT->Mastery->Crit->Haste Aceste statusuri pentru cei ce joaca la absorb.
Gearul trb sa contina cat mai mult mastery de asemenea si spirit. Gearul este important la priest disci pt ca... cu cat ai mai mult mastery cu atat dai un absorb mai mare. Cat despre talente este necesar sa jucam la arhangel & atonment deoarece este o sursa veritabila de mana. Rotatia la discipline priest nu este foarte grea majoritatea playerilor si-o fac singuri eu am ales sa joc astefel... Incerc sa pun shieldu pe majoritatea raidului castez inner will la cd si in acelasi timp spamez 2-3 Prayer of healing i-ar cand sunt liber ( nu am vrun debuff sau trb sa fac cv ca sa nu wipez etc.) folosesc rotatia cu smite x5 smite + arhangel. Cand am cam 60-70% mana folosesc shadowfiend-ul ETC.,
11. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Pai... am inceput cu woTLK am facut la inceput pvp si mi s-a parut neinteresant i-ar apoi am cautat o guilda pt pve am progresat in final a m ajuns sa fac ICC 25h si restu de raiduri pe h i-ar pe cataclysm am jucat tot disci priest,,, full progress hc [inclusiv AC] si cam atat nu prea am ce sa spun nu vreau sa ma lungesc etc etc.,
12. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Pai fosta mea guilda in care am fost si pe cata (Ground Zero) am decis sa o parasesc pt ca ma disperau hateri...
13. Detalii PC: PC bun 2,9ghz. Procesor dual-core, 2gb ram conexiune stabila.
14. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? As vrea sa ma alatur guildei voastre pt ca am vazut si pe cataclysm si pe 4.3.4 ca ati avut un progress foarte mare si pentru ca membri guildei mi se par foarte OK.
15. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt la liceu anul 1... timpul liber mi-l petrec cu prieteni pe afara etc.,
16. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
17. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic):

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
s0koo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-04-2013 17:34)
Joined: 29 Oct 2012
Posts: 7, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 62.2
Votes: 2

 
Post Posted: 08-04-2013, 20:16:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Madalin
2. Varsta: 17
3. Localitate: Campina Jud. Prahova
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Sincer depinde si de vreme - ,acum ca vine vacanta,se termina anul scolar si trebuie sa mai iau note nu prea vreau sa acord asa mult timp la WoW (de jucat de obicei joc intre 4 - 8 ore ) Dar asa in vacante,cand e vreme urata afara sau ma plictisesc pot juca si peste 8 ore...
4. Clasa: Death Knight (Undead)
5. Main Spec/OFF spec: Frost / Blood (as putea juca si unholy daca asta cautati mai mult )
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Riiz
7. Screenshot cu Interfata**: (Vedeti in ss-ul cu recount.) Interfata la raid si party sunt normale,nu folosesc prea multe adoane,doar recount,atlas si easy mail.
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pai acum joc frost,pe 4.3.4 am vazut ca merge si Unholy si la inceput m-am mutat pe Uh,dar ca tot a bagat Morchok si am vazut ca pica arme pentru specul de frost m-am decis sa ma mut pe acest spec pentru ca oricum am mai jucat pe el si am idee cu ce se mananca. La urmatoarea arma pe Hc de 2 maini am sa ma mut pe Unholy ca mi se pare mai atractiv si arma cataclysmic nu-mi iau pentru ca nu e bine sa joci la iteme pvp in pve pentru ca pierzi un stat de la fiecare item(deja am 2 care itemele pve erau varza si trebuie sa le inlocuiesc mai repede).
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
-Talentele : cred ca le am destul de bune
-Rotatia : pai incep de obicei cu disease-ghoul-Death and Decay, 2 bs - burst - obliterate - howling blast ( pe frost ai doar cateva butoane la fel ca si pe unholy,doar ca aici de obicei folosesti doar 3 cele mai importante ,in afara de spell-urile obisnuite si dau cam la ce am prioritate )
- Importanta gear : pe frost conteaza itemele care da cel mai mult haste si mastery si pe unholy itemle cu haste si critical strike(la unholy daca ai gurthalak din cate stiu conteaza foarte mult si mastery,inca n-am jucat cu arma asta dar sper sa am dreptate - )
- Gems : aici sunt mai multe feluri in care iti poti soketa itemele : full str daca ai gear BIS si stats-urile le ai mari din itemle sau iti poti soketa itemele in functie de bonusurile pe care le au ele sau in functie de stats-urile pe care le ai tu.
- Stats : pe frost : str-hit(cap)-expertise(cap) haste>mastery>critical strike
ps: eu unu nu prea folosesc asa mult expertise pe frost.
pe unholy : str-hit(cap) haste>critical strike (fara gurthalak)> mastery > expertise
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Wow joc de vreo 2-3 ani. Am inceput pe un warr si am jucat pe Wrath of the lich king si am jucat cu el pana la inceputul cataclysmului cand mi-am luat odata mute perm si apoi m-am mutat pe Dk pentru ca imi place mai mult . Adica,e self heal,da dps destul de tare si nu trebuie sa mai depind de "global" cand vreau sa farmez ceva sau sa fac instante de pe alte versiuni de joc.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) The Betrayers-am fost dat afara ca am facut un raid de bh 10 cu globalu ca aveam nevoie de feets cu valor pe off char si i-am zis la gm ca sa stie sa nu zica ca "imi fac de cap" -
One fast Killer - Prea multi dk,prea multi mele...
12. Detalii PC***. 1 gb ram, 128 video, 3.2 ghz procesor. (imi merge destul de bine jocul,am probleme uneori in loading screen gen dalaran sau in Et mi se incarca putin greu la LS in rest imi merge destul de ok. ) Am si microfon si team speak.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Deoarece sunteti o guilda buna,cu un progres foarte bun,pentru ca sunteti oameni respectabili care doriti sa iasa totul bine in raid si vreau sa am un progres bun alaturi de o guilda buna,plus ca vreau sa invat sa joc cu,clasa mea cat mai bine.
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - http://tinypic.com/r/71tsb7/6

PS: Dupa cum ati vazut am incercat sa va explic si de ce joc pe specul curent si ca stiu sa joc si pe unholy,imi pot schimba specul oricand .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nightraider

[Enthusiast]



Status: Offline
(since 29-04-2023 12:22)
Joined: 14 Jan 2013
Posts: 247, Topics: 16
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 403.7
Votes: 19

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  norbi111 
Post Posted: 08-04-2013, 22:04:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Norby
2. Varsta: 19
3. Localitate: Cluj-Napoca
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 4-5 ore pe zi
4. Clasa: Death Knight
5. Main Spec/OFF spec: Blood/Frost sau Unholy
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Nightraider
7. Screenshot cu Interfata**: http://tinypic.com/view.php?pic=34yqovp&&s=6
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pentru ca pratic pe el am inceput sa joc wow serios si imi place sa tancez:)
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Stats: Mastery>Stamina>parry>dodge>hit>expertise, Rotatia:Outbreak pentru blood plague si frost fever,death and decay,spam death strike pana raman fara rune ,heart strike,dancing rune weapon(cu glphy pentru a creste agro),spam rune strike pana raman fara runic,in caz ca e nevoie sa resteaz runele empower rune weapon si blood tap dau la cd, gemming:25 mastery 37 stamina,50 mastery,25 parry 37 stamina..
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Am inceput sa joc de pe WOTLK,de la inceput ma pasionat pve insa nu am fost intr-o guilda capabila pentru ca atuncia invatam si eu jocu, iar cu schimbarea patchului pe Cataclysm
am intrat in Inspiration unde am avut full progres pve.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)Inspiration(am iesit pentru ca nu mai prindeam raiduri pe main spec iar gmu facea toate pe placu lui fara sa-l intereseze parerea celorlati) One Fast Killer(am intrat cu niste amici sa-i ajut sa creasca guilda si sa facem o guilda de progres insa nu prea merge treaba)
12. Detalii PC***. Amd Phenom II x4 940 Quad Core @ 3 ghz,4gb rami ddr2 @ 1066 mhz,placa video Amd Radeon HD 6950 1gb GDDR5 256 bit,w7
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Sunteti o guilda bine organizata si respectati regulile guildei,si pentru a cunoaste persoane noi cu care sa ma distrez:d
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt la liceu in clasa a-12-a,
in timpu liber ma joc wow si ies cu prietenii in oras,hobby-uri: imi place mult fotbalul si sunt pasionat de masini @ tuning -
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Imi place sa accept noi provocari:D
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. Deoarece nu sunt dps nu am postat.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Iulyart

[Gospodar Consumator]



Status: Offline
(since 31-12-2021 22:30)
Joined: 30 Mar 2011
Posts: 1115, Topics: 92
Location: Romania

Reputation: 151.7
Votes: 25

   
Post Posted: 09-04-2013, 01:44:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nightraider wrote:
1. Nume IRL: Norby
2. Varsta: 19
3. Localitate: Cluj-Napoca
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 4-5 ore pe zi
4. Clasa: Death Knight
5. Main Spec/OFF spec: Blood/Frost sau Unholy
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Nightraider
7. Screenshot cu Interfata**: http://tinypic.com/view.php?pic=34yqovp&&s=6
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pentru ca pratic pe el am inceput sa joc wow serios si imi place sa tancez:)
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Stats: Mastery>Stamina>parry>dodge>hit>expertise, Rotatia:Outbreak pentru blood plague si frost fever,death and decay,spam death strike pana raman fara rune ,heart strike,dancing rune weapon(cu glphy pentru a creste agro),spam rune strike pana raman fara runic,in caz ca e nevoie sa resteaz runele empower rune weapon si blood tap dau la cd, gemming:25 mastery 37 stamina,50 mastery,25 parry 37 stamina..
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Am inceput sa joc de pe WOTLK,de la inceput ma pasionat pve insa nu am fost intr-o guilda capabila pentru ca atuncia invatam si eu jocu, iar cu schimbarea patchului pe Cataclysm
am intrat in Inspiration unde am avut full progres pve.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)Inspiration(am iesit pentru ca nu mai prindeam raiduri pe main spec iar gmu facea toate pe placu lui fara sa-l intereseze parerea celorlati) One Fast Killer(am intrat cu niste amici sa-i ajut sa creasca guilda si sa facem o guilda de progres insa nu prea merge treaba)
12. Detalii PC***. Amd Phenom II x4 940 Quad Core @ 3 ghz,4gb rami ddr2 @ 1066 mhz,placa video Amd Radeon HD 6950 1gb GDDR5 256 bit,w7
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Sunteti o guilda bine organizata si respectati regulile guildei,si pentru a cunoaste persoane noi cu care sa ma distrez:d
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt la liceu in clasa a-12-a,
in timpu liber ma joc wow si ies cu prietenii in oras,hobby-uri: imi place mult fotbalul si sunt pasionat de masini @ tuning -
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Imi place sa accept noi provocari:D
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. Deoarece nu sunt dps nu am postat.



Respins, recrutam doar main spec dps.


s0koo wrote:
1. Nume IRL: Madalin
2. Varsta: 17
3. Localitate: Campina Jud. Prahova
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Sincer depinde si de vreme - ,acum ca vine vacanta,se termina anul scolar si trebuie sa mai iau note nu prea vreau sa acord asa mult timp la WoW (de jucat de obicei joc intre 4 - 8 ore ) Dar asa in vacante,cand e vreme urata afara sau ma plictisesc pot juca si peste 8 ore...
4. Clasa: Death Knight (Undead)
5. Main Spec/OFF spec: Frost / Blood (as putea juca si unholy daca asta cautati mai mult )
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Riiz
7. Screenshot cu Interfata**: (Vedeti in ss-ul cu recount.) Interfata la raid si party sunt normale,nu folosesc prea multe adoane,doar recount,atlas si easy mail.
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pai acum joc frost,pe 4.3.4 am vazut ca merge si Unholy si la inceput m-am mutat pe Uh,dar ca tot a bagat Morchok si am vazut ca pica arme pentru specul de frost m-am decis sa ma mut pe acest spec pentru ca oricum am mai jucat pe el si am idee cu ce se mananca. La urmatoarea arma pe Hc de 2 maini am sa ma mut pe Unholy ca mi se pare mai atractiv si arma cataclysmic nu-mi iau pentru ca nu e bine sa joci la iteme pvp in pve pentru ca pierzi un stat de la fiecare item(deja am 2 care itemele pve erau varza si trebuie sa le inlocuiesc mai repede).
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
-Talentele : cred ca le am destul de bune
-Rotatia : pai incep de obicei cu disease-ghoul-Death and Decay, 2 bs - burst - obliterate - howling blast ( pe frost ai doar cateva butoane la fel ca si pe unholy,doar ca aici de obicei folosesti doar 3 cele mai importante ,in afara de spell-urile obisnuite si dau cam la ce am prioritate )
- Importanta gear : pe frost conteaza itemele care da cel mai mult haste si mastery si pe unholy itemle cu haste si critical strike(la unholy daca ai gurthalak din cate stiu conteaza foarte mult si mastery,inca n-am jucat cu arma asta dar sper sa am dreptate - )
- Gems : aici sunt mai multe feluri in care iti poti soketa itemele : full str daca ai gear BIS si stats-urile le ai mari din itemle sau iti poti soketa itemele in functie de bonusurile pe care le au ele sau in functie de stats-urile pe care le ai tu.
- Stats : pe frost : str-hit(cap)-expertise(cap) haste>mastery>critical strike
ps: eu unu nu prea folosesc asa mult expertise pe frost.
pe unholy : str-hit(cap) haste>critical strike (fara gurthalak)> mastery > expertise
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Wow joc de vreo 2-3 ani. Am inceput pe un warr si am jucat pe Wrath of the lich king si am jucat cu el pana la inceputul cataclysmului cand mi-am luat odata mute perm si apoi m-am mutat pe Dk pentru ca imi place mai mult . Adica,e self heal,da dps destul de tare si nu trebuie sa mai depind de "global" cand vreau sa farmez ceva sau sa fac instante de pe alte versiuni de joc.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) The Betrayers-am fost dat afara ca am facut un raid de bh 10 cu globalu ca aveam nevoie de feets cu valor pe off char si i-am zis la gm ca sa stie sa nu zica ca "imi fac de cap" -
One fast Killer - Prea multi dk,prea multi mele...
12. Detalii PC***. 1 gb ram, 128 video, 3.2 ghz procesor. (imi merge destul de bine jocul,am probleme uneori in loading screen gen dalaran sau in Et mi se incarca putin greu la LS in rest imi merge destul de ok. ) Am si microfon si team speak.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Deoarece sunteti o guilda buna,cu un progres foarte bun,pentru ca sunteti oameni respectabili care doriti sa iasa totul bine in raid si vreau sa am un progres bun alaturi de o guilda buna,plus ca vreau sa invat sa joc cu,clasa mea cat mai bine.
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - http://tinypic.com/r/71tsb7/6

PS: Dupa cum ati vazut am incercat sa va explic si de ce joc pe specul curent si ca stiu sa joc si pe unholy,imi pot schimba specul oricand .



Whisp Necomercial pentru unele lamuriri, inca nu inteleg de ce folosesti bs, blood runele pe 4.3.4 sunt transformate in death rune permanent pe specul frost. Plus ca howling blast nu se merita folosit, nu ia dmg din mastery, se foloseste doar cand ai runele pe cd si nu ai runic power pt frost strike.
Pe unholy de cand critical strike i mai bun decat mastery? In fine, nu as vrea sa raspunzi aici.... Vorbim in joc pentru un raspuns mai clar.


Respins, din cauza ca nu poti intra in cursul saptamanii dupa ora 10


"The world has come to a point where nobody is an asshole. Because everyone is."



Last edited by Iulyart on 10-04-2013, 22:45:11; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drodu

[Plictisit]



Status: Offline
(since 25-09-2020 16:27)
Joined: 30 May 2011
Posts: 1529, Topics: 121
Location: Moon

Reputation: 222.4
Votes: 105

   
Post Posted: 09-04-2013, 02:02:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ianis si Andy: Respinsi.

Mistweaver Monk Guide PvE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FEN1x

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-05-2015 15:59)
Joined: 06 Apr 2011
Posts: 38, Topics: 9
Location: Azerbaijan

Reputation: 74.3
Votes: 4

 
Post Posted: 11-04-2013, 18:23:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:Vlad
2. Varsta:17
3. Localitate:Botosani
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) 3-8h per day .
4. Clasa:Paladin
5. Main Spec/OFF spec:Prot/Retr
6. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Nonpointed
7. Screenshot cu Interfata**:http://i47.tinypic.com/r9ok2a.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? - Deoarece am observat ca serverul nu prea are tanci .
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc) Nu stiu ce sa spun despre asta , la gemming : Blue - stamina , Red - Parry , Yellow - dodge + parry ) mai multe nu stiu sa spun despre asta... nu joc de mult timp Paladin Prot ( dar voi invata pe parcurs , sper in guilda voastra) .
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).Joc de pe TBC de pe versiunea 2.3 iar pe 2.4.3 am inceput sa joc pe ultimate in guilda Beg for Mercy , pe Wotlk nu ami stiu ce guilde am avut dar am reusit LK 25, si pe Cataclysm am fost in evo pe un priest si am reusit si Ac pe 25h . Momentan stiu toate script-urile de pe acest patch .
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Evo , programul raid-urilor nu a fost "compatibil" in ultima vreme.
12. Detalii PC***.4 GB Ram , proc. Intel 3 GHz Quad COre , Placa video de 2GB Nvidia.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? - Stiu ca este o guilda foarte buna si imi convine programul.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana : Pai , imi place sa ma joc wow ( nu excesiv ) , imi place sa fac sport , sa fac trucuri cu carti.. consider ca am simtul umorului..

Astept raspuns . Multumesc anticipat .

P.S: Head-ul de pe valor points mi-l iau maine , mai am nevoie de 200 Valor .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 11-04-2013, 18:57:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Nonpointed respins



"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hvan

[Gold Warchief]



Status: Offline
(since 22-02-2015 15:34)
Joined: 10 May 2011
Posts: 508, Topics: 19
Location: [PH] Patria Hotilor

Reputation: 129
Votes: 15

   
Post Posted: 11-04-2013, 19:04:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Coman Razvan
2. Varsta: 18
3. Localitate: Prahova , Campina.
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.): Destul cat sa fiu prezent la activitatile guildei si fara a lasa vreo dezamagire in spate.
4. Clasa: Rogue
5. Main Spec/OFF spec: Combat 395(pve) / Subtlety 402 (pvp)
6. Link Armory*: Sub acest post , click.
7. Screenshot cu Interfata**:
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? : Hmm , intrebarea asta depinde fiecare in parte .. eu unu` joc rogue de pe Vanilla, cred ca au trecut 7 ani de atunci cu mici/mari pauze -.. L-am ales pentru ca in momentu` de fata , pe freakz , combat-ul este dps main spec pentru rogue .
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc): Ca rotatie : Incep din stealth cu Ambush (wowhead link) (2 combo-points) , apoi dau Slice and Dice (wowhead link) ( de ce? pentru ca am glyph-ul care creste duratia cu 6 secunde si cele 2 puncte de talent care ii da increase cu 50% , imi ajung 19 secunde pentru prima parte de a-mi stabili DPS-ul) , Sinister Strike (wowhead link) pana la 4 CP , castez Revealing Strike (wowhead link) pentru al 5-lea combo pentru ca iti da increase damage 35% la finishing move (Eviscerate) , dupa asta imi activez burstul (Trinket=2300 agility , Potion=1200 agility , iar , daca mi se activeaza si unul din Landslide-uri ) , sau amandoua este perfect ) , Killing Spree (wowhead link) dupa care , imediat castez Adrenaline Rush (wowhead link) .. dps-u` depinde de fiecare npc in parte - probabil SS-ul de la ultima intrebare o sa zica mai multe - . Importanta Gear-ului / Gemuri : Agility -> Haste Rating-> Critical Strike -> Hit rating -> Mastery Rating -> Expertise .
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm): Va pot arata achievmenturi din 2010 ( asta pe freakz ) .. sau screen-uri de pe vanilla/tbc/wotlk .
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) : The Betrayers , Light of Dawn , One Fast Killer , Pride.. Nemultumirea activitatii/experientei la raiduri de ceilalti membrii ai guildei ( asta fiind spusa ca o generalitate )
12. Detalii PC***: 8 Gb ram , GeForce GT 630 de 1GB , Procesor I3.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? : Progresul vostru.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.): Sunt elev , clasa a 11-a la bio-chimie , imi petrec timpu` liber jucand remi/poker/table cu prietenii de la bloc, facand tractiuni, pescuit , gratare , plimbari , iesiri in oras .. sunt un fost lider la echipa de baschet a liceului la care invat , actual sportiv de performanta.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante): Cu toate ca nu anuntu de la recrutari spune ca nu recrutati rogue , am vrut totusi sa-mi incerc norocul bazandu-ma pe experienta mea legata de wow in legatura cu rogue-ul -
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls :

Imi cer scuze pentru eventualele greseli gramaticale.
Indiferent de raspuns , va zic un multumesc anticipat. -



Last edited by hvan on 12-04-2013, 12:23:54; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
maryo92

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-01-2016 08:41)
Joined: 01 Sep 2010
Posts: 18, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 147.6
Votes: 3

 
Post Posted: 11-04-2013, 19:35:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Marian
2. Varsta:
21
3. Localitate:
Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
5-6 ore pe zi , mai mult timp in weekend
4. Clasa:
Death Knight
5. Main Spec/OFF spec:
Tank / Dps Unholy
6. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Cripar
7. Screenshot cu Interfata**:
http://imageshack.us/photo/my-images/145/wowscrnshot041113194818.jpg/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Am ales acest spec main de blood pentru ca ma descurc foarte bine dar vreau sa evoluez si mai mult decat pot .
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
In primu rand rotatia este foarte simpla , in primu rand sa am activ pe mine Bone Shield mereu , apoi Death Strike pentru absorb , Rune Strike si Heart Strike , nu este deloc dk tank.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Joc pe dk tank de cand s`a bagat clasa si ma atras foarte mult vrand sa fiu din ce in ce mai bun si vreau sa obtin si mai mult mereu.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
One fast kiler , recruteaza oameni dar raiduri fac doar cei care au fost la inceput selectati si restu cum apuca , Inspiration - la fel foarte aroganti raid liderii au primit dkp-uri cu sutele si restu luau cate 10 , 20 si asa nu strangeam de iteme si alte guilde care se chinuiau foarte mult sa faca un boss , ca concluzie e ca mai repede iti poti lua iteme si face bosi cu globalu asa .
12. Detalii PC***.
Intel Pentium Dual E 2200 , 2.20 Ghz 4GB ram
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Vreau sa ma alatur acestei guilde pentru ca este cea mai respectata guilda cu bun simt si cu experienta de pve si stiu ca pot evolua foarte mult .
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Momentan am terminat liceu si imi caut de munca , imi blace bucataria gatesc foarte des vreau sa`mi dau licenta de bucatar anu viitor si in rest distractie maxima cand vremea e frumoasa cu nebunii .
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Iulyart

[Gospodar Consumator]



Status: Offline
(since 31-12-2021 22:30)
Joined: 30 Mar 2011
Posts: 1115, Topics: 92
Location: Romania

Reputation: 151.7
Votes: 25

   
Post Posted: 11-04-2013, 20:28:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

maryo92 wrote:
1. Nume IRL: Marian


Respins.


"The world has come to a point where nobody is an asshole. Because everyone is."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
rafrune

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-05-2013 19:12)
Joined: 07 Mar 2013
Posts: 8, Topics: 4
Location: United Kingdom

Reputation: 53.3
Votes: 2

Post Posted: 11-04-2013, 21:50:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:Claudiu
2. Varsta:28
3. Localitate:Reading UK
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Joc zi de zi dupa ora 17.30(19.30 ro time) si nu am ora la cand tre sa ies
4. Clasa:Death Knight
5. Main Spec/OFF spec:TANK si unholy cand o sa fac gear
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Batalau
7. Screenshot cu Interfata**:
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pt ca tot asta il/l-am jucat si pe blizz si mi se pare cel mai fiabil tank cu rezist si survabilitate
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Sa incep cu stats: mastery e main stats la dk dar . dar trebuie sa maximizezi toate stats gen parry dodge stamina mastery asa fel incat sa ai un echilibru din toate. De exemplu soket albastru eu nu pun full stamina ci pun mastery+stamina si beneficiez de 2 stats importante sau pe rosu pun parry+stamina si iar castig 2 stats simultan in si zic parry cu stamina si nu dodge pt ca parry e primul stats si pe urma dodge. Asa acuma la rotatie e simpla:Aoe OB+ pestilance cu DD primu spam 2 heart strike si 2 death strike pt absorb sau invers depinde de gear pozitie etc
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).Am inceput sa joc wow in urma cu vreo 6 ani pe 2.4.3 si de pe 4.0.6 am jucat pe blizz pana pe pach 5.2 si pe urma am renuntat. Si zic ca am renuntat pt a devenit o mare prostie si o mare aiureala mop-u e fail fata de restu expansionurilor. Cunosc orice script de pe 2.4.3 pana pe 5.2 inclusiv .
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Nu am mai fost in alte guilde pt ca doar ce mi-am facut charu aicea de cateva zile si m-am interesat ce guilde competitive sunt sa vad la care aplic.
12. Detalii PC***. AMD A-8-3520M APU with radeo HD graphics 1.6 Ghz
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Din cate am inteles e de top si imi ofera sansa sa ai pun la dispozitie cunostintele mele in materie de tacts script progres si sa retraiesc cata pe 4.3.4 asa cum eram pe retail in guilda de pe locul 4 + ca imi place competitia unde sunt oameni capabil de un lucru facut bine si prefer sa fiu al mai prost dintr-un grup de destepti decat cel mai destept dintr-un grup de prosti la care am io o vorba: Nu te inchide intre prosti ca te timpesti.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Momentan lucrez in UK iar in timpul liber joc wow si 1 zi pe sapt ma duc la fotbal.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Las aicea link de la charu de pe retail sa se vada ca nu scot minciuni si daca se verifica linkul tin sa mentionez ca progresu e de 5/8 DS hc ca suntem ppe pach de ds si ma refer strict la asta cu care am facut DS progres si nu e facut pe mop e facut pe cata. http://eu.battle.net/wow/en/character/ravencrest/Thunderbolt/simple si al 2-lea e char pt progresu de pe Mop http://eu.battle.net/wow/en/character/ravencrest/Frostwings/simple Multumesc

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drodu

[Plictisit]



Status: Offline
(since 25-09-2020 16:27)
Joined: 30 May 2011
Posts: 1529, Topics: 121
Location: Moon

Reputation: 222.4
Votes: 105

   
Post Posted: 15-04-2013, 05:43:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Freerunner si Batalau: Accepted
RECRUTARI DESCHISE PENTRU TOATE CLASELE


Mistweaver Monk Guide PvE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drunk3n

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-07-2013 02:54)
Joined: 27 May 2011
Posts: 16, Topics: 6
Location: Iceland

Reputation: 101.2
Votes: 3

Post Posted: 15-04-2013, 14:35:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Bogdan
2. Varsta: 26
3. Localitate: Reykjavík
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Dupa 20 ora Romaniei
4. Clasa: Druid
5. Main Spec/OFF spec: Resto / Feral
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Hatemeplz
7. Screenshot cu Interfata**: Reinstalez windows zilele acestea.
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Imi place forte mult sa joc healer,iar druidu este ceea mai complexa clasa fapt pentru care m-a atras de la inceput.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Eu joc la full intelect,exceptie fiind iteme-le unde socket bonus este minim +20 intelect.
Dupa intelect,haste cap 2005,si full reforge in mastery.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Am inceput sa joc pe WotLK,unde am avut full progres,la fel si pe 4.0.6.Am avut si mici pauze in joc,cand serviciulu nu mi-a mai permis.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) The Forgotten Heroes,desi au fost destui oameni respectuosi acolo,parca organizarea lasa de dorit.
12. Detalii PC***. Intel Core i5- 3550,Ati Radeon7950 3GB,8Gb ram,mouse razaer naga.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Pentru progres si un joc de calitate,care sper ca imi va scurta timpul petrecut in wow :)
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Lucrez in Islanda,iar in timpul liber mai fac mici excursii.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
xlavander

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 14-07-2013 11:34)
Joined: 04 Nov 2012
Posts: 28, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 33.3
Votes: 3

Post Posted: 15-04-2013, 20:34:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:Eduard...dar toti imi zic Edi
2. Varsta:16
3. Localitate:Sat Cleja Jud.Bacau
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?: In timpul saptamanii de la 17:40 la 22:00 si in weekend si alte zile libere am de la 18:00(poate chiar mai devreme)pana seara foarte tarziu nam ora fixa
4. Clasa:Paladin
5. Main Spec/OFF spec:Holy/retry
6. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Xlavander
7. Screenshot cu Interfata**:http://tinypic.com/view.php?pic=2dl0y2r&&s=6
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?Deoarece pe server sunt multi dps pe server si healer fiind am prioritate la raiduri
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).:Talente joc la 32/5/4 si http://db.mmo-champion.com/utils/talents/#k=teXJw82R.bqj.paladin.q632zS .La healeri in general nu ai o anumita rotatie pentru ca nu stii nici o data ce se poate intampla in timpul encounterului.Ordinea celor mai bune statusuri vine asa Intellect>Spirit>Haste>Critical>Mastery acolo la final Critical>Mastery poti inversa debinde de stilul fiecaruia de joc eu joc la critical pentru un proc mai mare la Ihttps://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=54149&name=infusion-of-light Haste e folosit pentru a casta mai repede si pentru mai multe tickuri la holy radiance atunci cand trebuie sa umpli viata la playeri din raid cat mai repede.Spiritul iti regenereaza mana cu cat ai mai mult Spirit cu atat mai repede dar la Pala holy nu e problema de asa ceva deoarece ai JUDGEMENTS OF THE PURE(acest talent face ca sati regenereze mana cu 30% cand esti in combat si mai da si 9% haste si il poti pune mereu pe tine cu ajutorul Judgementului)+Divine plea care regenereaza 12% pe 9 sec +raciala de la blood elf 6% mana . Intelectul este Statul de baza care iti da SpellPower(adica iti creste healu si mana) Food folosesc cu 90 intelect si 90 stamina si flask 300 intellect.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).Joc de pe WOTLK de la inceputul patchului cu Naxxramas(eram cam paleta eu jucat pe un sv cu rata 50x si acolo raidurile se faceau cu gl(group loot)si am avut un noroc de a luat aproape tot lotul=)) imi vine sa plang cand ma gandesc) debea pe 3.3.5 am aflat de adevaratul wow si am avut full progres dar pe voi cred ca va intereseaza de cand joc pe Freakz pai joc de la inceputul patchului 4.0.6 am avut full progres pe acel patch dar pe druid pe pala faceam doar pvp dar pe acest patch m-am lasat de druid si m-am apucat de pala holy,
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.):Am fost in OFK(one fast killer) deoarece nu sunt oameni seriosi....adica sa iau wipe la morchock de 2 ori pentru ca nu sunt atenti uni? pai pe morchock il fac cu globalu.
12. Detalii PC***:Pai am un laptop 4gb ram ddr3 procers i3,placa video 512mb si un pc:intel core 3gb ram ddr2, 1gb placa video...dar deobicei ma joc la laptop
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?:Dupa cum ai spus si tu(Qiu)multi isi doresc aceste performante, dar nu le pot avea +as vrea sa ma intrec la recount cu alti playeri buni.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.):Sunt scolar,de la 12:00 pana la 17:30 la scoala iar dupa acea calculator pana tarziu,imi place sa ma stau pe ts.freakz.ro cu prieteni in timp ce joc wow.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante)
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.

Posturi unite automat, 15-04-2013, 21:34:26

Daca am facut vreo greseala gramaticala va rog sa ma scuzati.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 130, 131, 132  Next    


The time now is 09-09-2024, 12:36:40
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x