User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PVE
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 130, 131, 132  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message488085
Jabbawocke

[Nephilim]



Status: Offline
(since 09-10-2016 23:14)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 132, Topics: 48
Location: Romania

Reputation: 89.4
Votes: 10

   
Post Posted: 15-04-2013, 21:33:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Cezar
2. Varsta: 21
3. Localitate: Iasi
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 8h/zi
4. Clasa: Paladin
5. Main Spec/OFF spec: Holy/retri
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Manon
7. Screenshot cu Interfata**:
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pentru ca e bun heal aoe cat si single target (tank)
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Joc si pvp cu talente de pve + Light of Dawn care nu-l folosesc prea des nici macar in raiduri, nu cred ca este vreo rotatie posibila spellurile le folosesti in functie de dmg, daca vrei sa tii raidul in picioare si sa castezi repede Flash sau pt perioadele de dmg mare Divine Light, iar Holy Radiance pt aoe. Hand of Sacrifice si Word pe tank + divine protection, macro : Avening Wrath, trinket din reputatie, Aura Mastery + /cast Resistance Aura. Cel mai important stat e haste apoi crit/spirit, mastery nush ce sa zic dar nu e mare diferenta cu sau fara..
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Am experienta de 7 ani de cand jucam pe tbc am jucat toate clasele mai putin unele care is strict pt dps si ma descurc bine in special cu, caracterele suport.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) The Betrayers ( prea multi disperati ) The Divinity ( a fost ok dar s-a cam dus la vale )
12. Detalii PC***. Intel(R) Core(TM) i3-2100 CPU @ 3.10 GHz 3.10 GHz Windows 7 Ultimate
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Vreau progres si program de raiduri stabil.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) nu sunt multumit de locul de munca -
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Am mai aplicat pt inv in guild cu druidul anul trecut dar era low gear si nici pc performant nu aveam, acum sper sa va fiu de folos. Multumesc anticipat !
16. Screenshot Recount 3 Mil. Nu am recount la dps dar ma descurc si retri, am jucat pe lk si 4.0.6

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tyrax95

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-11-2017 17:34)
Joined: 01 May 2012
Posts: 81, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 117.1
Votes: 10

 
Post Posted: 17-04-2013, 13:41:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Rafa
2. Varsta: 18
3. Localitate: Brasov
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Depinde nu am o ora fixa.
4. Clasa: Paladin
5. Main Spec/OFF spec: Prot / Holy
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Tyrax
7. Screenshot cu Interfata**: http://tinypic.com/view.php?pic=2dsgwbb&&s=6
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Imi place forte mult sa joc tank deoarece este mai rezistent si imi place sa am HP mai mare.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Eu joc la la doua statusuri (parry si mastery), dar am si 8% hit si 26% expertise.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Am inceput sa joc wow de pe tbc in anul 2006.Pe WTLK am facut full progres pe hc , la fel si pe Cata pe 4.0.6 , iar pe 4.3.4 stiu script si la morchok si la yor shaj.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Am jucat la alianta in The Warlords dar am iesit deoarece au avut progres slab.
12. Detalii PC***. Intel Core i5- 3550,Ati Radeon7950 3GB,8Gb ram,mouse razaer naga.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Pentru ca am vazut ca sunteti o guilda serioasa cu care poti sa faci progres , si cu bun simt si seriozitatea cu care faceti raidurile.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Eu sunt elev in clasa 12.Timpul liber mil petrec relazanduma la pc sau iesind pe afara cu prietenii.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.Sunt tank.



Last edited by tyrax95 on 20-04-2013, 22:20:19; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
jonpk69

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-08-2018 21:44)
Joined: 02 Oct 2011
Posts: 24, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 93.6
Votes: 2

 
Post Posted: 18-04-2013, 16:39:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Ionut Alex (Johnny)

2. Varsta:
17 ani

3. Localitate:
Cluj-Napoca

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.)
In timpul saptamani dupa ora 16:00, in weekend cam toata ziua. Pot sta pana seara tarziu fara nici o problema

4. Clasa:
Priest

5. Main Spec/OFF spec:
Holy / Shadow (amandoua Pve)

6. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Johnnyq

7. Screenshot cu Interfata**:
http://i46.tinypic.com/104g4rr.jpg

8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
In primul rand joc si stiu sa joc pe toate specializarile, dar joc Holy Pve de cand ma stiu. Imi place varietatea heal`urile si in general a spellurilor, mecanismul care este folosit (Chackra) si unicitatea spellurilor (Mass Dispell, Leap of Faith, Desperate Prayer, Hymn`s, etc.), care la alte clase nu se intalnesc; sau cel putin nu cu o putere la fel de mare.

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Nu am cum sa explic asa ceva; fiecare joaca in stilul lui. Pot sa zic doar ca folosesc Chakra si Holy Word in functie de situatie. (Chakra: Serenity pentru single target si Chakra: Sanctuary pentru aoe; *fiecare cu spellurile care beneficiaza de Chakra State`ul in care esti.)
Cand vine vorba de talente este destul de straight forward, singura alegere fiind Spirit of Redemption sau Lightwell; eu nu am ales nici una din ele din cauza faptului ca nimeni nu stie sa dea click pe acel Lightwell. Am ales sa nu pun punct pe Spirit of Redemtion deoarece mi se pare relativ inutil intr-un raid cu guilda, in care toata lumea stie ce face si nu moare.

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput sa joc WOW de cand a aparut expansionul TBC, primul caracter fiind priestul, pana cand a aparut freakz pe care joc de la aparitia lui. In legatura cu raidurile, am facut toate raidurile de TBC pe un alt server , iar pe freakz am facut toate Dungeon`urile de Vannila, TBC si WOTLK, impreuna cu raidurile atat pe normal cat si pe heroic. Pe Cataclysm, am facut Bot Hc tot ce este scriptat inafara de Council, Bwd tot inafara de Omnotrom(HC), iar pe patchul acesta am facut DS tot ce este scriptat inafara de Yor`sahj (HC).

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
High Achievers - a fost guilda mea pe Evolution. Dupa s-a sters m-am mutat pe Genesis fara sa imi transfer guilda.
Requiem - am fost in aceasta guilda la inceputul patchului 4.0.6 in care am avut full progress (*de nota ca a fost cea mai buna guilda, dupa parerea mea, pana pe patchul 4.3.4. Am iesit din ea pentru ca s-a destramat si lumea a plecat pe alte servere.
Blue World - in aceasca guilda am fost putin timp si pe Evolution, dar mai mult pe Genesis. A fost guilda in care am stat cel mai mult deoarece a fost serioasa si organizata... pana la un punct.

12. Detalii PC***. :
Intel Core i3, 3.0 gHz, 4gb Ram, placa video 1gb, microfon+casti functionale. Internet Fiber-Link de la RDS cu viteza de 100Mb(cablu direct, no wireless)* nu am nici un fel de lag in Orgrimmar cu 60fps.

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
In primul pentru seriozitate si performanta. Doresc sa joc cu oameni care stiu ce fac si cunosc mai multe aspecte ale jocului. Imi place faptul ca nu este o guilda care sa iasa in evidenta prin spamuri si "personalitati"; cu toate acestea este foarte cunoscuta.

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.):
Sunt la liceu deocamdata, sectia actorie, am facut gimnastica 8 ani, acum practic parkour de 4 ani, imi place sa filmez si doresc sa merg la facultatea de cinematografie, detin o companie foto/video.

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Lucrez in Photoshop, After Effects, Premier Pro si restul programelor de la Adobe. Am posibilitatea sa inregistrez cu Fraps. Pot face postere/wallpapers si videouri pentru guilda. ** am o "companie" care se ocupa de editare video/foto deci practic fac asta deja.

16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only)
Desi nu sunt Dps main spec ajung pana la 15k





Last edited by jonpk69 on 21-04-2013, 18:14:14; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Flashmoo

[Skill Capped]



Status: Offline
(since 18-01-2022 12:25)
Joined: 15 May 2011
Posts: 2046, Topics: 394
Location: 127.0.0.1

Reputation: 705.3
Votes: 140

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-04-2013, 21:44:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Xlavander respins.
@Manon respins.
@Tyrax accepted.



Retribution Paladin Guide PvE | In-Depth 7.3.5
Protection Paladin Guide PvE | In-Depth 7.3.5
Holy Paladin Guide PvE | In-Depth 7.3.5

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
macsi

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-07-2014 11:17)
Joined: 13 Dec 2012
Posts: 12, Topics: None
Location: Oradea

Reputation: 71.4
Votes: 5

   
Post Posted: 21-04-2013, 15:22:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Lonedrinker
2. Varsta: 27
3. Localitate: Oradea
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 2-3 ore/zi in timpul saptamanii 5+ in weekend
4. Clasa: Druid
5. Main Spec/OFF spec: Tank/Resto
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Lonedrinker
7. Screenshot cu Interfata**: http://postimg.org/image/bccnh9jp3/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Druid tank am jucat pe toate serverele pe care am mai fost. Pe freakz nu am facut exceptie.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Neavand parry si block, ma bazez pe armura si dodge. Nu sunt full stamina, nefiind statul principal. Incerc sa pun cat mai mult agility deoarece agility imi da dodge(un stat major pt mine) crit chance(sansa mai mare sa mi se activeze savage def) si attack power(tin mai bine treath, dau mai mult dps). Incerc sa soketez in balanta cele 2 stats (agility/stamina). In afara de mastery la toate staturile dau reforge in dodge.(hit,haste,expertise).
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).Am inceput sa joc WOW la indemnul unui prieten pe vremea cand s-a introdus TBC, eram o grupa de prieteni care jucam zilnic impreuna. Era un joc fun si relaxant pentru noi. Apoi au intervenit chestiile normale(bac, facultate, familie, etc) si am facut o pauza de la wow, destul de mare, pana anul trecut in toamna cand am venit pe serverul actual(Freakz).
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Am fost doar in guilda Specii de cand joc pe acest server. Este o guilda buna, organizata, cu grupe prestabilite de raiduri 10h/25h. Nu am fost probleme deloc intre mine si aceasta guilda. A fost o problema intre un component a grupei mele si guild master si pentru asta a suferit toata grupa, adica am luat toti 10 Gkick.
12. Detalii PC***. Phenom x4 3.2 Ghz(no OC), Video AMD Radeon 6850 1024/256(no OC) 8gb ddr3 1600 mhz dual channel
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Doresc o guilda buna sa fac progres, sa invat mai multe, sa evoluez.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt tehnician dentar, am un baiat de 3 ani jumate. 1x pe saptamana joc fotbal si in weekend ma delectez cu un vin bun in oras cu prietenii, eventual un poker sau alte jocuri de genu.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Drodu

[Plictisit]



Status: Offline
(since 25-09-2020 16:27)
Joined: 30 May 2011
Posts: 1529, Topics: 121
Location: Moon

Reputation: 222.4
Votes: 105

   
Post Posted: 21-04-2013, 15:51:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Lonedrinker: Accepted /w drodu in-game.

Mistweaver Monk Guide PvE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
daniel_09

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-09-2014 20:54)
Joined: 09 Jan 2013
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 69
Votes: 2

Post Posted: 21-04-2013, 18:31:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Daniel
2. Varsta: 19
3. Localitate: Iasi
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 3-4 ore pe zi si in weekend mai mult depinde cit e nev
4. Clasa: Priest
5. Main Spec/OFF spec: Holy/Shadow
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Hynis
7. Screenshot cu Interfata**: http://postimg.org/image/6r83jqolh/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Deoarece specu asta merge destul de bine pe priest deocamdata iar pe shadow nam toate itemele necesare pt. un dps mare
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).Poi important este sa stakez mult spirit pentru ca raman repede fara mana , ca sokete intelect unde se poate si intelect/spirit in restu ,mastery in jur de 14-15 si haste restu .Ca rotatie folosesc circle of healing la cd , binding heal si prayer of healing astea fiind baza restu depinde de fight.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).Am inceput sa joc WOW de acum 5 ani dar de 4 joc mai serios.Ca experienta am inceput sa joc pe freakz de cind s-a bagat woltk si am facut tot ce se poate in icc.Pe cataclysmu de pe freakz am facut toti bosii pusi pina in prezent.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Mai mult am stat in specii de cind s-a bagat cataclysmu si am iesit din aceiasi cauza ca si lonedrinker de mai sus:)).
12. Detalii PC***. Procesor intel core i3-3.4ghz, 4gb ram,placa video ati 1gb.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Deoarece sunteti o guilda care face progres garantat si sunt oameni carora le place jocu ca si mie.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt student si imi place sa imi petrec timpul liber cu prietenii la 1 fotbal sau la o bere.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
PoisonLife

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-04-2013 09:13)
Joined: 11 Jul 2012
Posts: 22, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 60.1
Votes: 3

 
Post Posted: 21-04-2013, 20:05:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Laurentiu
2. Varsta: 22
3. Localitate: Fetesti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? : 7-8 ore pana in 10.
4. Clasa: Rogue
5. Main Spec/OFF spec: Combat / Subtility
6. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Poissonlife
7. Screenshot cu Interfata**: http://postimg.org/image/vs1vww7jp/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? : Momentan Combat este cel mai stabil spec pentru PVE.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Rotatia pe care o folosesc eu:
Sinister x3 combo , S&D , Sinister x4 combo + Revealing Strike x1 = 5 combo si putem folosi Eviscerate la x5 combo apoi Kiling Spree. Dupa o rotatie completa de obicei urmeaza burstu ( depinde de boss ) Burst Macro pe care il folosesc:
#showtooltip Adrenaline Rush
/cast Adrenaline Rush
/cast Blood Fury(Racial)
/cast Potion of the Tol'vir , folosesc si separat enchantul de la Engi pe Hands.

Gems eu personal folosesc:
Rosii: [Delicate Queen's Garnet] 50 agi
Galbene: [Deft Lava Coral] 25agi 25 haste
Albastre: [Delicate Queen's Garnet] tot cu 50 agi cele cu 25agi si 25 hit se folosesc doar daca nu ai hit cap.

Stat Priority: Expertise->Haste->Poison Hit Cap (17%)->Mastery->Crit.
Dps test 3M: http://postimg.org/image/fsk5g39dh/
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).: Joc de la sfarsitul Wotlk si inceputul Cataclysmului ( am jucat pe oficial si inca am caracter acolo activ ) imi place mereu la raiduri sa ma clasez cat mai sus in dps si tot odata sa respect scriptul dat, experienta mea in raiduri as putea spune ca a trecut de mult pragul de mediu si ma pot clasa undeva la Avansat.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.): Am fost in Opus Dei ( Alianta ) am decis sa ies din cateva motive personale.
12. Detalii PC***. Hard Western Digital 250gb 7200rpm / Procesor: Intel Core i5 3450 3.10GHz . Rami: 4gb , Placa video: Ati radeon HD 7750 1gb ddr3.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Deoarece este una dintre cele mai bune si serioase guilde de la Hoarda cu un Progres pe 4.0.6 + 4.3.4 foarte bun.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.): Momentan nu lucrez fac doar un curs de Operator , timpul liber sincer prefer sa ma joc wow si din cand in cand sa mai ies cu prieteni prin oras.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Pass.



Last edited by PoisonLife on 21-04-2013, 20:26:23; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cholo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-04-2022 08:32)
Joined: 22 Jan 2012
Posts: 10, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 292.4
Votes: 6

 
Post Posted: 21-04-2013, 20:31:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Andrei
2. Varsta: 24
3. Localitate: Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 3-5 ore, 3 zile pe saptamana
4. Clasa: Shaman
5. Main Spec/OFF spec: resto/enha
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Cholo
7. Screenshot cu Interfata**: http://tinypic.com/r/3520vgp/4
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Imi place faptul ca presupune mai mult sa reactionezi la ceea ce se intampla, decat sa urmezi o rotatie fixa. Poseda o anumita doza de dinamism care il face sa necesite o atentie continua si il mentine interesant.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). intelect<spirit<mastery<crit<haste(916) Earth shield tinut pe tank, water shield pe tine. Toteme folosite: Strenght of the Earth(daca raidul contine un paladin cu Devotion Aura), Wrath of Air, Healing Stream, Flametongue. Folosesc Riptide/Chain Heal pt Tidal Waves proc. Unleash Elements+Greater Healing Wave. Healing Rain/Chain Heal la raid-wide dmg. Nature Swiftness+GHV/HR ca panic button.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). La insistentele unor prieteni am inceput sa joc WoW pe un server sarbesc de TBC (Gaming Consortium). Am renuntat la WoW o perioada din cauza scolii, insa am revenit pe 3.3.5, cand am inceput sa joc pe RoWoW, cu acelasi grup de prieteni. Intai numai PvP si apoi incet incet am descoperit PvE, reusind in progres destul de bun pentru cunostintele mele de atunci. Odata cu introducerea Cataclysm-ului am ajuns pe Freakz, pe care joc si in prezent. Pe 4.0.6 am reusit full progress cu guilda HEAVEN. Pe 4.3 deocamdata doar Morchok (toate dificultatile).
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) HEAVEN (oameni exceptionali, cu realizari impresionante intr-o perioada foarte scurta de timp, s-au destramat la sfarsitul 4.0.6, au revenit pe patchul nou, insa am decis sa nu continui cu ei), Specii (colectiv bun, retragerea/plecarea mai multor playeri vechi a dus dus la degradarea treptata a calitatii rosterului)
12. Detalii PC***. Intel Core 2 Duo CPU@ 3Ghz, Ati RADEON 4850 512 MB DDR3, 4 Gb RAM DDR3, casti+microfon de calitate indoielnica, insa functionale
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Imi doresc sa progresez. Doresc sa joc alaturi de persoane care detin aceesi pasiune pt acest joc si poseda cunostintele necesare pentru a o face la un nivel superior.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt student in anul 2 de master la UPB. Mare amator de muzica, filme/seriale, o bere buna.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
davooboom

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-06-2013 18:29)
Joined: 31 Mar 2013
Posts: 12, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 54.4
Votes: 2

Post Posted: 21-04-2013, 21:33:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Alex
2. Varsta: 23
3. Localitate: Botosani
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? de luni pana vineri dupa 6-7(am munca), in weekend oricand
4. Clasa: druid
5. Main Spec/OFF spec: balance/feral

6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Davooboomy
7. Screenshot cu Interfata**: http://postimg.org/image/y2nzvl0lt/

8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Joc balance pt ca-mi place f mult, joc de pe Tbc si pur si simplu ma atrage.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Ca stats ( intellect>spirit(17%)>haste>mastery>crit. Legat de gemming pe red intelect, pe yellow int + haste, pe blue intelect + spirit ( daca bonusu oferit nu este mai mare de 10 intellect se soketeaza full intellect). Ca rotatie, trebuie tinute IS si MF up mereu si in functie de eclipsa spam de wrath/starfire + starsurge la cd. Starfall de preferat sa foe dat in lunar eclipse.

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am arpoximativ 7 ani de wow. Am inceput pe TBC pe fostul ultimate si dupa am continuat pe freakz ( cu o mica pauza pe blizz). Pe toate patch-urile am facut PVE, ma atrage doar pveu, pvp fac ocazional pt conquest cap. Am avut full progres pe toate pathcurile (ma refer la bossi care erau posibili pe freakz).

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Pe acest patch am facut parte doar din Inspiration. De ce am iesit din acea guilda? Nu am iesit din cauza oamenilor, erau super de treaba, dar ca si organizare era putin haos. Eu caut o guilda cu oameni dornici de progres, competitivi.
12. Detalii PC***. Laptop MSI, procesor i5, 2.4ghz, 4gb DDR3, placa video dedicata 1gb Nvidia, hdd 500GB
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Sincer vreau sa ma alatur voua pt ca stiu ca sunteti o guilda capabila de a realiza orice se poate pe freakz, competitivi, oamenii sociali + programul vostru din cate am urmarit pe site mi se pare accesibil pt ca eu lucrez in timpul zilei
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Am terminat anul trecut facultatea tehnica "Gh. Asachi " Iasi, Sectia Cai ferate, Drumuri si poduri. Momentan sunt angajat ca si inginer. Timpul liber mi-l petrec cu prietena, jucand wow. cu prietenii la o bere. Sunt sociabil si ma integrez f repede.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Sper sa fiu acceptat si sa nu va dezamagesc.

LE: Sry. acu am vazut, revin diseara cu print recount acu sunt la servici - o zi faina.

Reccount dmg


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nimrod19

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-01-2015 15:25)
Joined: 24 Oct 2011
Posts: 36, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 59.1
Votes: 3

 
Post Posted: 22-04-2013, 21:07:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

jonpk69 wrote:
1. Nume IRL:
Ionut Alex (Johnny)


accepted , w in game Kala



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hopestrike

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-08-2013 19:19)
Joined: 22 Apr 2013
Posts: 10, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 50.3
Votes: 2

 
Post Posted: 22-04-2013, 22:02:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Bogdan
2. Varsta: 18
3. Localitate: Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 3-4 ore dimineata , 4-5 uneori 6 seara
4. Clasa: Death Knight
5. Main Spec/OFF spec: Unholy = main spec / Blood = of spec.
6. Link Armory*: Click me
7. Screenshot cu Interfata**: o sa fie la DPS
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? cel mai mare dmg dintre cele trei specuri
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Rotatia nu este stabila mereu , trebuie sa ti un ochi si pe runele care le ai , trebuie sa faci in asa fel incat sa tii diseas''s pe target mereu sa dai odata la 10 secunde ( cel putin ) un festering strike , in rest spam scourge strike si cu deathcoil , la aoe , outbreak -> pestiliance -> death and decay -> blood boil.

Gemming . Rosii : 40/50 str.
Galbene : 40/50 haste.
Albastre : 20 hit / 20 str. sau 25 hit / 25 str.
Meta: 54 str + 3 % crit.

Spec , il puteti lua dupa armory'ul meu , am ales sa joc la AMz ( anti magic zone ) pentru ca este foarte usefull , mai ales la yor sahj .
Stats priorities: Hit cap ( 8.00 % ) -> STR -> Haste -> Mastery -> Crit

Gearul incercati sa va ghidati catre iteme cu Haste & Mastery , primele stats dupa STR. deci este foarte important.

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput a juca dupa 3.3.5 , am fost in mai multe guilde in care dadeam full runnuri de ICC 10h. inclusiv LK
Pe 4.0.6 am full progres inclusiv Council HC .
Pe 4.3.4 full progress inclusiv Yor Sahj HC .
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Foste guilde , abea m-am reapucat de WoW nu prea am guilde in care am fost , daca am fost am fost in cele in care am stat maxim o ora. ( cele slabe )
12. Detalii PC***. intel quad core 2.8 GHz. , 4gb DDR3 , placa video : ATI Radeon HD 5850 1 GB , 1 TB HDD
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Am auzit numai cuvinte de lauda despre voi , am auzit ca sunteti oameni inainte de playeri si as dorii sa fac parte din H K P .
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Sunteti cei mai buni ( asa va vad eu ) mi-ar face mare placere sa ma alatur voua , am cateva persoane pe care le cunosc si stiu in mare cum este in H K P , inca un motiv in plus dorintei mele de a ma alatura voua.
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
DPS

Edit : tin sa precizez ca am avut 33.200 k DPS , m-au scazut diseasurile!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soldar

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-08-2020 15:42)
Joined: 22 Nov 2011
Posts: 36, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 33.8
Votes: 5

 
Post Posted: 22-04-2013, 22:24:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:Catalin
2. Varsta:19
3. Localitate:vaslui
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? cat vreau eu
4. Clasa: Druid
5. Main Spec/OFF spec: Balance/off decideti voi am gear in banca
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Bursuka
7. Screenshot cu Interfata**: http://oi33.tinypic.com/2w3vonb.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? pentru ca nu a fost nevoie de resto ca healeri in guildele in care am fost eu(ms meu de cand joc druid)
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Eu joc dupa guide dp freakz e prea bun !
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am jucat 2 ani paladin pvp si pve(ret/holy),rogue pvp/pve jumatate de an, si druid joc de un an jumatate
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) ground zero,twinkiez-motivele raman stiute de mine nu e frumos
sa aduci critici observate de tine despre o guild pe un forum public
12. Detalii PC***. http://tinypic.com/view.php?pic=o8i93b&&s=4
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Vreau sa intru in hkp sa imi fac raidurile mai rpd ca sa am timp dupa sa ies afara sau sa invat pt bac
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) elev
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). nu am
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. il am la 7.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drodu

[Plictisit]



Status: Offline
(since 25-09-2020 16:27)
Joined: 30 May 2011
Posts: 1529, Topics: 121
Location: Moon

Reputation: 222.4
Votes: 105

   
Post Posted: 27-04-2013, 13:56:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Hopestrike - rejected.
@Bursuka - accepted.


Mistweaver Monk Guide PvE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kelesh

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-04-2014 15:35)
Joined: 25 May 2012
Posts: 20, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 83.8
Votes: 2

Post Posted: 28-04-2013, 12:12:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Cristi

2. Varsta: 19

3. Localitate: Bistrita

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW :
3-4 ore in timpul saptamanii iar in weekend 5 ore+ .

4. Clasa: Mage

5. Main Spec/OFF spec: Fire / frost-pvp

6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Kelesh

7. Screenshot cu Interfata**:

8. De ce ai ales specul pe care joci acum: Joc fire mage inca de pe wotlk si zic eu ca e cel mai bun in pve la ora actuala , avand in vedere si noul boss care necesita mult aoe dmg.

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc):
Rotatia: Incep cu Pyroblast, pun Living Bomb pe target iar apoi spam Fireball pana se activeaza Improved Hot Streak si dau cu pyro instant , dupa care dau un Fire Blast pentru sansa de a se activa din nou Improved Hot Streak , cand prind un crit bun cu Pyro si am toate doturile pe target dau un Combustion pentru a le combina si a face un dmg imens. Gemurile le pun in felul urmator: Red- http://www.wowhead.com/item=52207 , Yellow - http://www.wowhead.com/item=52239 si Blue - http://www.wowhead.com/item=52217 . Hit 17% , Intelect, Crit pentru Improved Hot Streak , iar Haste 12.5% .

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm): WoW am jucat prima data pe TBC , acum 4 ani iar apoi pe Wotlk unde am avut progres full inclusiv LK toate dificultatile , si in cele din urma 4.0.6 unde la fel am full progres. Pe 4.3 stiu scripturile de la cei 2 bosi din DS n / hc perfect.

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.): ultima guilda in care am fost e Specii, GM-ul guildei a dat kick tuturor din grupa mea din cauza unui conflict cu un membru din grupa... e o poveste mai lunga , inainte de specii am fost in Realness care s-a destramat.

12. Detalii PC***: Procesor AMD Athlon 64x2 Dual Core 4200+ , 2.2 GHz , 2 Gb rami, placa video 512 Mb, Sistem de operare Windows 7. Nu am nici un fel de problema in joc .

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre: Pentru ca stiu ca e o guilda bazata pe respect si seriozitate , de aceea doresc sa progresez alaturi de voi.

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) : sunt Student , timpul liber mi-l petrec cu prietenii prin oras , la o bere , am jucat si fotbal de la o varsta frageda dar m-am lasat acum 3 ani si mai joc doar de placere pe sintetic.

15. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) : http://tinypic.com/view.php?pic=1zf5rtj&&s=5

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 130, 131, 132  Next    


The time now is 13-05-2024, 20:01:46
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x