User
Pass
2FA
 
 

Suggestions @ PVE/PVP/Regarding the server etc.
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 22, 23, 24  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message39476
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 13-04-2014, 11:34:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

razvan1234567 wrote:
voua aparent nu va convine nimica din ce se face pe serveru asta. ar trebui sa fie facut un test asupra voastra. sa va dea voua gm o saptamana si daca nu faceti nimic sa luati ban pe ip si pe account sa vedem dupa cat de mult mai plangeti ca pizdele proaste. aici e topid de discutii si de idei.
Tu zici de ei,dar ce trebuie sa folosesti acest limbaj? Ca la usa cortului? Ce s-a zis are dreptate,se face mai mult 3 vs 3 ca niciodata,acuma deep trebuie sa intelegi ca nu putem sa fim cu toate in viata asta,nici in WoW,momentan asa decurg lucrurile .
Nu a injurat nici unul aici ,doar tu ti-ai permis,voua? mie imi convine ,aproape mereu,GM? Nu doresc GM,de ce? Sa fiu injurat de toti? fie ca fac ceva,fie ca nu fac? oricum ajungi sa fi injurat,sa ma cert cu ei pe la report a GM? Chiar crezi ca am nevoie de asa ceva ?
Revenind,acest topic,fie prin discutii care nu au continut expresii triviale s-a facut progres iar serverul nu a stagnat.

Mai sunt unele mici ajustari ce trebuie facute atat PVP-ului cat si PVE-ului .

Nu a raspuns nimeni,daca se ia in calcul optiunea de un nou realm(pentru cei care au pierdut accounturile/caracterele sau nu mai joaca wow si vor sa se reapuce) instant 85 o perioada( 1 saptamana ,2 zile smth like that) cu promovare din partea jucatorilor,si a staffului desigur.

Sa se organizeze un "chestionar" daca se doreste un nou realm cu precizarea cu 1 caracter /cont/ip:D(stiu ca multi au ip dinamic dar si la loterie s-au strans 5000 de conturi,acuma la caractere o sa fie mai multe


Stiu ca multi nu agreeaza ideea cu nou realm din cauza realm first-urile...nu putem fi cu toate.

- astept pareri /opinii /legat de ceva vendor cu honor(sau ceva sa arunc cu honor) nu sa dau 2000 honor pentru un maelstrom:D toate cele bune,pucca.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blaine

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-09-2015 16:28)
Joined: 23 Jun 2012
Posts: 79, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 43.8
Votes: 3

 
Post Posted: 13-04-2014, 12:10:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sincer nu cred ca un realm nou va rezolva ceva, va avea aceeasi soarta ca si realm-ul evolution (va avea succes la inceput, dar dupa un timp va fi uitat). iarasi, instant 85 pe genesis din nou n'ar aduce neaparat playeri noi, pentru ca majoritatea care joaca deja si-ar face caractere noi si atat, nu ar fii o crestere considerabila a populatiei.
populatia este atrasa de content; o diversitate cat mai mare in PVE ar aduce playeri care fac pve (in momentul de fata nu exista competitie la capitolul asta pentru ca ce avem in momentul de fata in materie de raiduri nu mai reprezinta o provocare pentru cei care fac hardcore raiding); la PVP la fel, competitia e destul de slaba din ce observ eu (mai multa suferinta decat competitie)




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 13-04-2014, 13:01:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Poate ca e asa cum zici tu,totusi sunt multe avantaje si dezavatanje intr-un realm nou,trebuie sa stii cum sa il promovezi,il anunti din timp,pui un ceas pe cooldown sa zic asa,cand se deschide realm-ul,sa se deschida cu ceva nou,stiu eu un boss.
Problema este in felu urmator,sa ma pui acuma pe mine sa fac alta clasa(sa cresc) nu o sa o fac,si raman la rdrood asa cum este el in PVP.O sa incerc sa nu o lungesc ca o sa vina sa zica altii wall of text si asa mai departe.
Vorbesc cel putin de Genesis ,nu is echlibrate factiunile ,revenind la ideea de nou realm,multi s-au lasat de joc,multi si-au dat conturile si nu mai au acces la mail,multi s-a reapuca.

Pe Genesis &Exodus nu poti sa il faci instant 85,e asa asa diferenta de aproape 1000 de jucatori pe Genesis fata de Exodus.

Atunci Echilibrati cel de al doilea Realm.
Free transfer pe Exodus cu posilitatea de faction change.
(Daca nu,printr-o loterie,sa ne inscriem undeva,cativa si sa fim alesi) Idei sunt o gramada.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-04-2014, 15:17:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ti-a raspuns nimeni la faza cu realmul nou pentru ca e o idee proasta spre foarte proastra. De ce? Cum am mai zis doar o sa se imprastie populația de pe actualele realms si se alege prafu de ele. Realm nou da, dar sa fie diferit @ content: no ds, no s11 ..doar progresive content, cea ce nu o sa se intâmple.
@ faza cu honor devi deja patetic, am vazut ca ai postat si in alt topic (incepi usor da sigur sa intri in cat. de useri gen crasher/sergy). Si eu am full justice si nu plang dupa nuștiu ce vendor cu chiloți. Voi pvp-iști niciodata mulțumiți.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 13-04-2014, 15:28:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myhay25 wrote:
Nu ti-a raspuns nimeni la faza cu realmul nou pentru ca e o idee proasta spre foarte proastra. De ce? Cum am mai zis doar o sa se imprastie populația de pe actualele realms si se alege prafu de ele. Realm nou da, dar sa fie diferit @ content: no ds, no s11 ..doar progresive content, cea ce nu o sa se intâmple.
@ faza cu honor devi deja patetic, am vazut ca ai postat si in alt topic (incepi usor da sigur sa intri in cat. de useri gen crasher/sergy). Si eu am full justice si nu plang dupa nuștiu ce vendor cu chiloți. Voi pvp-iști niciodata mulțumiți.
Eu cand am zis nou realm,am specificat pentru cine,nu ai dat atentie,nu o sa comentez la ce ai zis in cine ma transform,nu merita atata atentie comentariul acela.

2-Ai zis sa sterg gearul,stergel tu ala pve.
Nu era pentru tine,asa cum eu nu inteleg ce iti place la pve asa si invers,nu te mai lega de mine,cu comentarii de 2 lei,doar din dorinta de a comenta ceva,comenteaza ceva inteligent,ca nu pentru mine cer gearul,daca tu ai atitudinea astea,de mi se rupe si IRL inseamna ca ai tot ce vrei in viata(is ironic) si traiesti la un palat.

Stii care e motto-ul serverului?s-a cam uitat.Iar pe viitor faptul ca cer un vendor ,nu trebuia tu sa imi raspunzi.

Asa cum am explicat,si cu acel Portal spre gurubashi,asa cum am explicat si cu titlurile,totul tine de promovare si lumea sa aiba de ce sa intre in BG.

Ti se pare asa de greu PVP-ul?Nu e de tine,de ce?pentru ca in PVP nu stii ce o sa faca adeversa,dar in PVE stii ce o sa faca dragonu vietii.

Nu m-am legat in asa mare masura,dar de aici pana sa imi zici "sa sterg gearul" si apoi sa il iau din nou .


Vendorul actual?
3,750 maelstrom X1
1,250 1 stack(e 110 gold la AH) asta e bataie de joc,ca sa vi sa imi zici ca am un vendor care sa ma motiveze sa dau join.


Am vazut prin alte comentarii ca s-ar reapuca la WoW,dar sa zic "realm-ul" e batran daca pot zice asa,eu am propus un Pool ,daca e pana acolo,pe pagina http://www.wow.freakz.ro - simplu lasa lumea sa decida.

Nu mai vorbii ce este si nu este legat de PVP,tu iti primesti bosii aproape lunar(nu a mai fost de ceva timp,stiu) cand se repara clasele te influenteaza si pe tine,nu doar pvp-ul dar daca s-ar introduce Tol barad sau WG sau ring of valor cu ce te ajuta pe tine? Raspuns pe scurt si fara alte discutii : CU NIMICA!
O zi frumoasa.Nu mai vreau sa intru in alte polemici cu tine ,pentru niste honor,sau pentru un vendor,dar sa zici ca ma "transform" in sergy,mai las-o in suparare,eu nu fac dueluri si zic ca bat pe toti 1vs 1.Eu inca joc rdrood asa cum este el praf,nu am facut respec la feral:) ar cam trebuii sa iti zica astea multe.o Zi faina

LE: Eu mereu,prin posturile si topicurile create de mine,mereu am vrut doar binele acestui server ,nu am zis cuvinte din ura si dusmanie cum au facut-o altii,mereu am dorit progresc si schimbare in bine si mai mult de atat.

"1. Sterge gearu si il faci din nou, inclusiv ala de pe offspec.
2. Cumpara iteme si dale d/e astfel nu o sa mai ramai cu honor.
3. In wow mai poți face si altceva inafara de bg-uri. Ex: poți sta AFK in ogrimmar."
1-Is full cata(In afara de trinkete)
2--)
3--))) is la alianta,da eventual stau afk mort in ogg.Si apropo este "Orgrimmar" nu "ogrimmar" ! FAIL

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rageless
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-01-2022 16:06)
Joined: 12 Oct 2013
Posts: 10420, Topics: 357
Location: United States

Reputation: 4800.1
Votes: 255

Post Posted: 13-04-2014, 16:06:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu se face alt vendor cu nimic, intelege odata. Nu stam sa facem pentru fiecare player cate un vendor ca nu-i convine lui ce pret are nu stiu ce item, asa le-a pus blizzard si nu le schimbam. Intelegi acum ?
http://www.wowhead.com/npc=52034 vezi aici preturile daca nu ma crezi.

Ce a vrut Keyalis sa zica e ca nu doar PvP poti face in WoW, mai ai achievements (nu alea pvp, altele gen loremaster & others) si PvE.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ClearMind

[Hater]



Status: Offline
(since 19-10-2022 19:13)
Joined: 12 Oct 2013
Posts: 614, Topics: 59
Location: Nowhere

Reputation: 243.7
Votes: 26

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-04-2014, 16:17:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O mica sugestie legata de BG's :

<name>, Hero of the Alliance/Horde
Warbringer <name>
<name>, Veteran of the Alliance/Horde

Cum le-ati bagat pe cele de Rating de la Rated BG (Scout, Grunt, Sergeant etc) pe astea nu le puteti implementa pentru non-rated BG si HKs?

Gen:
Hero of the Alliance/Horde - la primii n% playeri conform numarului de HK's pana la sfarsitul patch-ului, sau un anumit numar colosal de HK's;
Veteran of the Alliance/Horde - la 100 BG-uri castigate (sau mai mult);
Warbringer - la 300 BG-uri castigate (sau mai mult).

Asa veti motiva ambele factiuni in BG si World PVP. Macat de dragul ãstora care mai dau join la BG si dupa ce s-au imbracat full ruthless/cata -
Cu ocazia asta veti incuraja guildele PVP sa faca premades, fara promovare excesiva.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BobMarley12
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 09-02-2016 18:02)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 11796, Topics: 206
Location: Romania

Reputation: 86.4
Votes: 340

Post Posted: 13-04-2014, 16:18:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puccasita wrote:


Daca nu iti convine nu mai da join si lasa-te de joc. Eu intru in BG de placere, nu ca sa ma duc la vendori sa cumpar chestii pe honor. Scoate-ti capul din ...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 13-04-2014, 16:36:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BobMarley12 wrote:
Puccasita wrote:


Daca nu iti convine nu mai da join si lasa-te de joc. Eu intru in BG de placere, nu ca sa ma duc la vendori sa cumpar chestii pe honor. Scoate-ti capul din ...
Ce is cu chestile astea? Frumos am cerut,nu am dat la nimeni in cap,este asa rau ca am cerut un vendor,geeez,zici ca am cerut GM.
Mai lasati suferintele si atitudinea asta unii,ca sunteti cu nasu` cam pe sus,si nu este asa de bine,nu am dat nume
E greu cand uiti de unde ai plecat.

Nu am injurat,nu am facut amenintari niciodata,dar atata timp cat am raspuns frumos,nu veniti cu raspunsuri in bataie de joc,ca si eu pot fix la fel.O zi frumoasa.Nu fac drama .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-04-2014, 17:09:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu daca a observat cineva dar in ultimul timp toti se transfera la alianta. Avantajul este ca na...platesc pt asta si intra bani serverului dar dezavantajul este ca se creeaza un dezechilibru cam nasol in pvp.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 14-04-2014, 15:31:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy te implor sa adaugi http://forum.wow-freakz.com/Multiple-Spells-Attacks-and-many-others-vs-Arenas-BGS-more-t211526-0.html in primul post :< are 1 an si ceva bugul..



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 14-04-2014, 16:51:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bigblackjoe wrote:
Nu stiu daca a observat cineva dar in ultimul timp toti se transfera la alianta. Avantajul este ca na...platesc pt asta si intra bani serverului dar dezavantajul este ca se creeaza un dezechilibru cam nasol in pvp.

Inclusiv eu mam transferat...nam gasit la hoarda o echipa de oamenii cu care pot lucra(pvp/pve) ...la alianta am gasit intr-o saptamana



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 14-04-2014, 21:05:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cred cã nu m-am fãcut înþeles cã nici nu vã bag în seamã dacã aduceþi vorba de multiple bugs. Srsly, alte idei "geniale" ce nu implica npc add, fixing bugs aveþi? Dacã nu, ezitaþi sã mai postaþi.


,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
pascapaul

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-10-2014 22:36)
Joined: 26 Aug 2013
Posts: 19, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 87.6
Votes: 2

 
Post Posted: 15-04-2014, 18:39:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

M-am gandit ca am putea balansa pvp-ul din bg cu un buff valabil in bg ce sa ofere ceva la alegerea gm-ului si care sa ajute playerii gen resil , crit...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Denim

[Netrunner]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 18 Feb 2013
Posts: 19356, Topics: 525
Location: Shibuya

Reputation: 43934.7
Votes: 376

Post Posted: 15-04-2014, 18:43:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

foarte blizzlike ^ Pe langa ca intra oameni cu 80-90k HP sa le mai dai si buffe sa dea jos unu cu 4k resil


Retired

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Juhziz, 28 September 2014 16:52



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 22, 23, 24  Next    


The time now is 10-05-2024, 10:27:28
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x