User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PVE
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 130, 131, 132  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message485809
Ghosteyelol

[┌∩┐]



Status: Offline
(since 07-09-2015 08:34)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 433, Topics: 46
Location: Spain

Reputation: 196.2
Votes: 13

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-07-2014, 09:31:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ quix - /w me
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
elizaa
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-11-2014 23:14)
Joined: 26 Apr 2013
Posts: 229, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 34.3
Votes: 17

 
Post Posted: 14-07-2014, 19:52:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HKP recruteaza Warlock, Resto/Balance/Feral Druid, Hunter.

HKP reopened recruitment for Warlock, Resto/Balance/Feral Druid, Hunter.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pytik

[the Noble]



Status: Offline
(since 13-12-2016 06:15)
Joined: 17 Jan 2011
Posts: 149, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 80
Votes: 6

 
Post Posted: 16-07-2014, 00:05:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Lucian
2. Varsta: 25
3. Localitate: Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.): 4 ore pe zi
4. Clasa: Warlock
5. Main Spec/OFF spec: Destro / Demo
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Pytik
7. Screenshot cu Interfata**: postez de pe laptop acum, revin maine cu screenshoturile. L.E: http://oi57.tinypic.com/wuh5hi.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pt ca destro e mai bun pt low gear (am ilvl 381) si pentru ca destro am jucat pe lock si pe TBC si pe Wotlk asa ca ii cunosc cel mai bine secretele.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc): Am ajuns la hit cap 17% si am facut reforge la mastery pt haste > More ticks, More spells, no miss.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm): Joc de pe 1.12.1 dar cu warlockul de pe TBC. Pe freakz am aterizat pe Wotlk cu guilda Method de pe un server concurent (la acea vreme) si am jucat Resto Shamy (acelasi nickname dar am avut surpriza neplacuta sa imi gasesc caracterul sters... probabil din cauza inactivitatii - aproape 2 ani de stat pe bara - asa ca acest warlock a fost creat recent si doar de vreo sapt am inceput sa pun gear pe el). Cu Method am dat jos Lich King pe 25Hc printre primele guilde pe server (4 sau 5). In Cata nu am facut raiduri (nu te ia globalu la raid cu ilvl 380) dar am citit/vazut toate tutorialele din DS/BH/FL asa ca sufleteste sunt pregatit -
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.): Method - nu am parasit-o ci ne-am lasat toti de WoW, guilda cred ca inca exista...
12. Detalii PC***: Quad core q6600, nvidia gt 430, ssd pt Win7/seagate 7200rpm pt games etc, 4gb ram dual channel, sursa Thermaltake 630W (am constant peste 40fps in Ogg)
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?: natura mea e sa fac un raid calumea nu cu pug unde toti pleaca dupa primul wipe sau nu se uita la tine daca ai gear sub 400.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.): Am terminat facultatea, lucrez in IT, in timpul liber ies cu prietenii si/sau vad un film, chestii uzuale.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Nu am experienta de raid in Cata dar dupa atatea ore petrecute in ICC, ToC, Ulduar, BT, etc consider ca ma pot adapta repede la un script si avand in vedere ca m-am descurcat ca main healer (responsabilitate mai mare), acum ca un simplu dps sa urmaresc fazele bosului e piece of cake.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ghosteyelol

[┌∩┐]



Status: Offline
(since 07-09-2015 08:34)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 433, Topics: 46
Location: Spain

Reputation: 196.2
Votes: 13

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 16-07-2014, 20:19:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ pytik - Respins.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
valeriu28

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-06-2017 17:13)
Joined: 21 Oct 2011
Posts: 47, Topics: 14
Location: lmao

Reputation: 150.9
Votes: 4

 
Post Posted: 18-07-2014, 21:56:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: valeriu
2. Varsta: 24
3. Localitate: Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Aproximativ de la 19:00 pana la 12:00/1:00/2:00 depinde cam in fiecare zi si desigur in weekend si mai devreme + mai tarziu ( cat este nevoie imi pot face programul in jurul orelor de raid )
4. Clasa: rogue
5. Main Spec/OFF spec: combat/sub
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Wirezapster
7. Screenshot cu Interfata**: La sfarsit este unul cu DPS + interfata.
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Joc ambele specuri in functie de boss fight/mobilitate etc. Momentan ( raportandu-ma la gearul meu in combat scot numere mai ok ). Urmaresc forums etc si incerc sa fiu in pas sau inainte cu orice playstyle.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Combat - Rotatie : (prepot) SS-SS-SS-S&D- KS(Killing Spree)-SSx4+RS rise and repeat folosind ca finisher Evis ( in caz de melee grp bun + 30% bleed dmg inc se poate folosi si RUPTURE inainte de EVIS ); AR tot timpul offcd si il sincronizez cu Bandit's Guile in late stages si alte buffuri landslide/pot etc.
Stat prio - 8% hit -26exp-haste-mastery/17%spellhit-crit.
Specul e destul de straight forward 7/31/3.


10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).

Joc pe oficial din 2006, TK/SSC patch in BC 2.1.0 sau ceva de genul parca , SilvermoonEU iar mai nou Maggy/Outland, iar pe freakz wow de 2 ani.Am stat intr-un guild Carpe Noctem vreo 2 ani de zile si am clerat pana la 3/6 SWP , iar in wotlk/cata/mop mai toate bossfighturile , unele heroic/normals. Stiu multe strats de boss fights , chiar si pentru unele encounters la care nu am fost . Pe freakz wow am clearat mai tot in 4.0.6 ( unele fights dupa perioada cu acel raid buff), iar din 4.3.4 totul mai putin Warmaster hc.

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Forsaken Knights - acum vreun an , in 4.0.6 , am plecat din cauza inactivitatii which lead later to a disband . Ejusdem Generis - aprox 6 luni chiar mai mult daca nu ma insel - acelasi motiv , iar in prezent sunt intr-o guilda moarta ( The Requiem facuta de cativa fosti membri EJ ). Nu am plecat niciodata dintr-o guilda pentru una mai buna pur si simplu am plecat din necesitata momentului.
12. Detalii PC***.

AMD FX-8320 3.5GHz
Sapphire Radeon HD7770 1GB DDR5
8GB RAM
rez : 1920x1080p
Am constant 3 ms , never lagging or anything of a sort.

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Progress, fun and mainly raids . Nu am o guilda momentan si nu am mari asteptari sunt foarte devotat si punctual , si nu am mai avut o guilda foarte serioasa de acum 3 ani pe oficial.Stiu care sunt cerintele intr-o guilda hardcore si nu am nici un fel de problema cu asta.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)

Lucrez in graphic design la o agentie de publicitate, aproape in fiecare zi pana la ora 5/6 depinde, de program; am terminat arte plastice , citesc moderat sa zic asa , ma uit la super multe seriale/filme etc si desigur ma joc foarte multe chestii competitive CSgo/WoW/Dota(cateodata)/SC2, mainly joc wow , dar in ultimul timp Exodus era destul de low pop si nu erau foarte multe guilde in care as fi putut sa raidez ( mainly 1 and they had rogues).

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).

Poate nu am facut cea mai ok aplicatie , tot ce vreau este o sansa de a ma dovedi si cred ca veti afla mult mai multe de parcus decat ce-mi vine acum in cap sa scriu.Nu am asteptari la loot etc chair deloc ( ill even pick the leftovers ) si mainly raidez pentru progress.

Screenshot pentru interface+DPS highlight aici : http://imgur.com/30Z59IB
(Warlord 10H)

Si da planuiesc sa faction change in caz de voi fi acceptat.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ghosteyelol

[┌∩┐]



Status: Offline
(since 07-09-2015 08:34)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 433, Topics: 46
Location: Spain

Reputation: 196.2
Votes: 13

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-07-2014, 22:50:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ valeriu28 - Acceptat.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cheawhinangu

[Kili]



Status: Offline
(since 01-02-2015 08:31)
Joined: 15 Feb 2014
Posts: 361, Topics: 91
Location: Romania

Reputation: 54.2
Votes: 28

           
Post Posted: 21-07-2014, 16:00:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: George
2. Varsta: 16
3. Localitate: Braila
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Cat vreau
4. Clasa: Priest 407 ilvl pve
5. Main Spec/OFF spec: Shadow / holy dar nu prea joc
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Cheawhinangu
7. Screenshot cu Interfata**: http://i.imgur.com/T2kQMrM.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Imi place sa joc dps nu healer pentru ca mi se pare prea plictisitor sa fii healer
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Joc cu 31% haste si restu mastery pentru ca in raid iau haste de la totem sau dark intent , avand mastery mai mult imi creste si dps . Folosesc rotatia in burst de 4 piese - mind flay x1 / aripi / shadowfied / mind blast / mind spike x3 / mind blast / mind spike x3 -x4 . Gemurile le pun la bonus pentru ca iau stats in + si mai mult nu stiu ce sa spun la gems . Gear - Joc cu mace pentru ca pot folosi off-hand = adica more reforge si more dps .
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Nu am jucat pe TBC/ WOTLK , despre experienta la raiduri nu prea stiu ce ar trebui sa spun, stiu scripturile la perfectie am participat la multe raiduri am fost chiar si lider de raid si cam atat .
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Am fost in multe guilde dar nu se da importanta prea mare la raiduri in unele din ele de asta am ales sa fac o aplicatie aici .
12. Detalii PC***. Pc decent care imi permite sa vin la orice raid .
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Pare o guilda serioasa spun ca pare pentru ca nu am fost niciodata aici .
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Deocamdata sunt la liceu iar timpul liber mi-l petrec ori pe wow ori gatind ( distrug bucataria )
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. http://i.imgur.com/UCqlwLy.jpg

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
satana123

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-07-2014 13:34)
Joined: 21 Jul 2014
Posts: 2, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 31.1
Votes: 1

 
Post Posted: 21-07-2014, 20:30:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Ionut
2. Varsta: 17
3. Localitate: Slobozia
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Cat vreau
5. Clasa: Priest
6. Main Spec/OFF spec: Holy/ Shadow
7. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Aenestus
7. Screenshot cu Interfata**: http://postimg.org/image/rnis739nn/2788d043/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Imi place sa joc heal si dps
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc)
holy joc la spirit si haste deoarece s-au schimbat talentele rotatiile de exp: la holy pentru single healing folosesc chakra serenity cast renew si pe urma spam cu heal, renew are refresh si proc de la Echo of Light.
Daca trebuie Aoe heal chakra sanctuary circle of healing prayer of mending si prayer of healing+ glyph la el si tinand cont de mana.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Joc doar de pe TBC incoace si am jucat pe alte servere. Woltk m-am apucat sa il joc aici si am facut tot ce era posibil inclusiv icc 25hc Achievment The light of Dawn.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Am fost in multe guilde dar nu se da importanta prea mare la raiduri in unele din ele de asta am ales sa fac o aplicatie aici .
12. Detalii PC***. Samsung ATIV Book 9 Lite 13.3" Quad Core
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Cunosc cativa din guilda; am vazut ca sunteti activi in tilight odata si am inteles ca va ajutati si ca faceti raids/dungeons.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt licean, hobby-uryle mele sunt wow, fotbal si sa ma distrez cu prieteni afara
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Poate nam facut o aplicatie asa cum va-ti dori si tot vreau sa dovedesc ca veti afla mult mai multe decat ce-mi vine acum in minte sa va spun.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ghosteyelol

[┌∩┐]



Status: Offline
(since 07-09-2015 08:34)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 433, Topics: 46
Location: Spain

Reputation: 196.2
Votes: 13

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 22-07-2014, 20:54:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ cheawhinangu - Respins.
@ satana123 - Respins.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Artofshadow

[All class trainer]



Status: Offline
(since 20-11-2023 11:16)
Joined: 01 Jun 2013
Posts: 186, Topics: 29
Location: Iasi

Reputation: 649.6
Votes: 24

 
Post Posted: 27-07-2014, 15:04:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Alex.
2. Varsta: 20
3. Localitate: Iasi
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Nu am limita de timp, sa zicem in jur de 8 ore.
4. Clasa: Warlock.
5. Main Spec/OFF spec: Demonology/Destruction.
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Artofshadow edit: s-a buguit armory si imi arata doar gearu de switch de demo.
7. Screenshot cu Interfata**: http://i.imgur.com/9Qp7aYV.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Demonology -> pure fun, high burst. Destruction -> specul meu favorit la warlock.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Demonology 3/31/7 incinerate filler, keep COE+BOD, corruption + immolate at all times, hand of gul'dan la cd, shadowflame la cd. Gear: mastery mastery mastery(gear switch). Gemming: faceroll, yellow 25 int 25 mastery, red 50 intel. Stats: hit 17%>haste 20.21%>mastery>crit sucks.
Destruction 3/7/31 COE+BOD, corruption + immolate at all times, keep soulfire buff, conflag la cd, shadowflame la cd, incinerate filler, chaos bolt la cd. Gemming: depinde cum joci. Stats: hit 17%>haste 20.21%>mastery>crit sucks again.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Vanilla nu am jucat, TBC destul de putin, am batut cam toti bosii de prin toate raidurile. Wotlk- 10/25n ulduar/icc 10/12 icc 25hc. Cataclysm- bot 5/5 hc bwd 6/6n 5/6 hc firelands 10/25 hc full, ds 10/25n full, ds 10/25h 6/8. ( Bosii au fost facuti pe diferite servere private, non faceroll, + blizzard ).
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Equinox- acum MULT timp, am si uitat. Unstoppable- am fost inactiv. Opus dei- Cam cei mai buni oameni s-au lasat, se fac raiduri totusi, dar playerii sunt luati in guild la cantitate, calitate mai putina.
12. Detalii PC***. Laptop ASUS K55V i5 3210M 2.5 GHz, RAM 4 GB, Video: nvidia geforce 610M 2 GB. Microfon: ON. Nu am probleme cu netul.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Raiduri de calitate, am cativa prieteni in guild si cunosc pe cineva in real life.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt student, nu lucrez, timpul liber mi-l petrec cu prietenii prin oras, joc tot felul de sporturi: basket, tenis, fotbal.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Nu sunt clicker, nu las bindurile la vedere. - Ma pot transfera imediat.
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. http://i.imgur.com/WHnP3Sx.jpg e doar un burst, nu am stat sa dau 999 try-uri sa vad cat dau cel mai mult.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ghosteyelol

[┌∩┐]



Status: Offline
(since 07-09-2015 08:34)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 433, Topics: 46
Location: Spain

Reputation: 196.2
Votes: 13

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-07-2014, 19:33:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ Verdictus - cand te transferi la horde /w me
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Killahin

[Cariño]



Status: Offline
(since 07-12-2017 17:52)
Joined: 29 Dec 2012
Posts: 87, Topics: 7
Location: Piemonte

Reputation: 74.9
Votes: 11

       
Post Posted: 28-07-2014, 01:57:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Andrei (dar prietenii imi spun Andi)
2. Varsta: 17 in ianuarie
3. Localitate: Piemonte, Italia
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Nu am o ora anume. Daca ar fi sa calculez in general intre 5 si 8 ore. Acuma depinde si daca este nevoie sau nu.
4. Clasa: Mage
5. Main Spec/OFF spec: Main => Fire. OFF => Frost
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Killahin
7. Screenshot cu Interfata**: http://i62.tinypic.com/19qwc3.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Mage Fire pe expansiunea Cataclysm, pentru Mage dupa parerea mea, specul Fire a fost mereu cel mai bun pentru PVE.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Talentele:

Am ales : Master of Elements 2/2 deoarece imi reface 30% mana din crituri si pentru ca nu aveam de ales -
Burning Soul dupa parerea mea este mai mult de PVP dar nu puteam sa nu pun minim un punct.
Improved Fire Blast 2/2 deoarece imi mareste critica cu Fire Blast cu 8% asa mi s-ar putea procui si un Hot Steak.
Ignite 3/3 este unul dintre talentele principale ale acestui spec.
Fire Power 1/3 a fost talentul unde am pus ultimul punct si unde mi se parea cel mai bun loc deoarece imi marea damage-ul la Flame Orb care un unul il castez oricand am ocazia.
Impact-ul de asemenea este un alt talent important deoarece la 2/2 are 10% sansa ca sa ne reseteze Fire Blast-ul si ne permite a casta un stun pe target timp de 2 secunde si cel mai important lucru, ne imprastie DOT-urile.
Cauterize-ul am ales sa il pun 2/2 deoarece ajuta heal-ul in raid/dungeon si chiar si in PVP. Dandu-ne 40% din heal.
Blast Wave il folosesc in AoE si pentru ca uneori ajuta la crearea Impactului iar cu acesta reusesc sa impart DOT-urile si pe ceilalti mobi.
Hot Steak si Improved Hot Steak sunt conectate si in acelasi timp sunt cele doua talente care ne permit sa castam un Pyroblast instant.
Improved Schorch este 2/2 deoarece cand raman fara mana, de exemplu la Dragon Soul la Yor Sahj, cu Mana Void. Daca nu am nici un Gem nici Evocation, talentul acesta ma ajuta sa castez ceva, cum s-ar spune.
Combustion este un alt talent important deoarece pe el se bazeaza la inceput sau in mare parte a Combatului , DPS-ul nostru.
Firestarter este un talent care dupa parerea mea este destul de folositor deoarece ne ajuta sa castam si in timp ce suntem in miscare. Pot da la fel exemplul de la Yor Sahj cu Oazele sau la Warmaster cand in mare parte trebuie sa nemiscam sau chiar Morchok cand ne mutam cu clona.
Improved Flamestrike este 2/2 deoarece este instant si are o sansa de 100% ca mobi care sunt in accelasi loc sa fie afectati de Blas Wave daca este castat.
Dragon's Breath il consider un talent care nu este nici necesar dar care "nici nu strica" cum s-ar spune. Cel mai important lucru care il face este ca ameteste tina pentru 5 secunde.
Molten Fury este un talent care am fost nevoit sa il pun 2/3 pentru a "debloca" pe restul. El mareste damage-ul pentru toate magiile cu 8% doar daca mobul respectiv are mai putin de 35% la viata.
Pyromatic ne mareste spell haste-ul cu 10% (adica viteza cu care castam o magie) daca 3 sau mai multi mobi sunt atacati cu Fire damage in acelasi timp.
Critical Mass este un talent important deoarece Living Bomb-ul care vine castat mereu, dupa ce explodeaza, de sigur , primeste 15% mai mult damage la fel si Flame Orb-ul iar Schorch si Pyroblast au o sansa de 100% de a causa vulerabilitate. Pe langa asta mareste critica cu 5% si dureaza 30 de secunde.
Living Bomb-ul este talent BAZA. Acesta casteaza 22265 Fire damage in 12,83 sec dupa care explodeaza castand inca in jur de 7000 damage. Acesta poate fi imprastiat cu Flamestrike si Impact.
Netherwind Presence este 3/3 deoarece mareste haste-ul cu 3%
Arcane Concentration are 10% sansa de a intra intr-un Clearcasting state dupa orice spell. Acest Clearcasting state reduce pana la 100% mana la urmatorul nostru spell.
Percing Ice ne da 3% crit.
Rotatia:
Single Target:
Castez Pyroblast,un Fireball daca este nevoie ,Living Bomb, Flame Orb si clonele ( Mirror Image). Dupa care astept un Ignite care se respecta si castez Combustion. Dupa care, se repune Living Bomb-ul cand expira. Folosim Fireball. La cooldown-uri cand castam iar Flame Orb sau Mirror Image putem folosi un Scorch pentru a da damage cat mai repede.Scorch-ul il castam si daca trebuie sa ne miscam.Iar in principiu idea principala a rotatiei pe single target este aceasta.
Multiple Targets:
Incepem tot cu Pyroblast, Living Bomb, Flame orb, Clone si castam de data asta si Flamestrike pentru a imprastia DOT-urile impreuna cu Blast Wave. Asteptand iar un Ignite frumos, dam Combustion iar dupa dam Flamestike si Blast Wave ca sa imprastiem DOT-ul. Acesta dandune un bun damage.
Gear:
Pai iti dai seama daca ii de mage daca are cloth si nu are Spirit. (Primul lucru care l-am invatat cand am inceput clasa - )
Pentru noi nu trebuie sa ne complicam mult. La reforge-uri trebuie sa facem in felul urmator:
Intai trebuie sa avem Hit Cap-ul.
Dupa care se aplica tot ce se poate in Crit, iar ce nu se mai poate in Crit punem in Haste.
La gem-uri, majoritatea care le folosesc sunt
Meta=> Burning Shadowspirit Diamond
Red=> Brilliant Inferno Ruby
Yellow => Smooth Lightsonte
Orange => Potent Lava Coral
Acuma depinde daca ai Money de epice sau nu -

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Nu am mai jucat inainte de Cataclysm dar am jucat totusi pe Mists of Pandaria, tot Mage, tot Fire -. Dar pentru o durata scurta de timp 3-4 luni. Iar de PVE m-am apucat doar cu sosirea a lui 4.3.4, inainte eram un fanatic al PVP-ului dar ma plictisisem.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Tin sa spun ca am fost in multe guilde. Nu vreau sa spun acuma ca sunt cu nasul pe sus. In unele nu era progress iar in altele pur si simplu nu ma acomodam deci eu nu dau vina pe "nume guilda" deoarece am iesit. Mie nu mi-a placut. Eu nu ma simteam bine in guilda respectiva, ca sa zic asa.
12. Detalii PC***. Procesor: AMD Athlon II X3 445 3.10GHz , 4GB RAM, 500GB HDD, AMD RADEON HD 6450 3GB.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Vreau sa ma apuc serios sa ma joc. Vreau sa fac cunostiinte noi ca doar pana la urma ne jucam World of Warcraft si ca sa cunoastem lume noua, nu? Dar si pentru ca stiu ca aceasta guilda ii de "clasa inalta" cum s-ar spune aici pe server si vreau o provocare noua, daca pot sa spun asa.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Stau in Italia - Sunt cu o ora inainte. Imi place sa ma simt bine. Imi place sa fac pe cineva sa se simta bine. Hobby-uri...pai..ca toata lumea. Iesitul in oras, distractia, aer liber, un gratar, un plimbat cu bicicleta, un pescuit, o bere..mna..nimic deosebit.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Tin sa spun ca deocamdata sunt la Alliance dar asta nu va fi o problema. Pot face schimbarea oricand fara nici o problema.
As fi vrut sa scriu colorat sa para mai frumos dar nu prea le am cu forum-urile -
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. http://i59.tinypic.com/dpd4b9.jpg



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Ghosteyelol

[┌∩┐]



Status: Offline
(since 07-09-2015 08:34)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 433, Topics: 46
Location: Spain

Reputation: 196.2
Votes: 13

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-07-2014, 21:04:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ Killahin - Respins.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Spawnish123

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-11-2014 13:42)
Joined: 04 Apr 2014
Posts: 7, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 38.2
Votes: 1

 
Post Posted: 29-07-2014, 20:47:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Cezar
2. Varsta: 15
3. Localitate: Galati
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) : cat aveti nevoie de mine
5. Clasa: Shaman
6. Main Spec/OFF spec: Resto/enha
7. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Spawnkrag .... ( am trinketa pve in loc de aia pvp .. trinketa de 397 )
8. Screenshot cu Interfata*: http://i58.tinypic.com/2uzqw5w.jpg
9. De ce ai ales specul pe care joci acum? : shamanul a fost mereu clasa mea preferata... mdar resto a fost o intamplare
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Joc de pe WOTLK .. am avut tot shaman numai ca elemental .. dupa eu cu prietenii ne-am apucat de freakz in 4.0.3 si am ajuns in prezent
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Heorrhage ... s-a destramat
12. Detalii PC*. $ Gb RAM 2 Gb placa video Procesor Celeron
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Am auzit ca e guilda buna!
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt student... ca hobbyuri joc wow si baschet si in timpul liber ies in oras cu prietenii
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Nu
16. nu am main dps totusi scit 30+ pe dummy

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Emylol

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-09-2019 15:45)
Joined: 03 Jul 2013
Posts: 373, Topics: 131
Location: Calarasi

Reputation: -208.3
Votes: 26

     
Post Posted: 30-07-2014, 11:47:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Vlad
2. Varsta: in curand 17
3. Localitate: Brasov
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?: intotdeuna am acordat, si acord importanta jocului. in jur de 8-10 ore, chiar si mai mult daca este vorba de raiduri/events cu playerii din guild.
4. Clasa: paladin
5. Main Spec/OFF spec: retribution (405), protection (398)
6. Link Armory*: killermaster
7. Screenshot cu Interfata**: e la SS cu dps
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?: intentionez sa joc dps, si este singurul spec.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).: am sa sintetizez in cateva randuri cam tot ce fac intr-un fight (de boss, de ex.). inquisition mereu on; burst (macro zealotry + AV + inquisition) cand gardianul are ~19 secunde ramase (ca sa fie stackuri de strength facute). in burst, doar crusader -> templar si hammer. dupa burst: mentinerea inquisitoinului, 3 HP -> templar's verdict + folosirea celorlalte speluri (divine storm @ yor'sahj pentru the forgotten ones) gen holy wrath/exorcism (sansa pentru instant proc @ templar's verdict)
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).: am inceput sa joc wotlk pe un server international, dupa care am venit pe freakz (2009) si am continuat (tot pe lk), pana in prezent. pe 335 si 406 am fost pvp, pe la jumatea acestui patch am inceput sa joc pve.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.): am jucat la alianta. unstoppable, sublime, anger management, opus dei, equinox, ascension, fallen knights.
12. Detalii PC***: FM2A75 Pro4, a8-5600k (overclocked), R9 270x sapphire vapor-x (overclocked), 8 gb ddr3 @ 1600 (overclocked), HDD, fiberlink1 @ rds
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?: sa ma alatur unor jucatori experimentati, capabili de raiduri (HC) full fara amanari/etc., pentru a ajuta cum pot si pentru a-mi mentine progresul;
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.): hobby-uri: IT, inotul, ma preocupa tehnologia noua in special; timpul liber cu prieteni, gratare/cluburi/discoteca etc.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). nu mai am nimic de precizat in special, astept sa-mi adresati intrebari daca intentionati sa aflati ceva.
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
#1

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 130, 131, 132  Next    


The time now is 26-04-2024, 21:42:02
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x