User
Pass
2FA
 
 

Mists of Pandaria on Freakz Discutii
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message23717
justyn17x

[KONVICT]



Status: Offline
(since 21-10-2022 19:50)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 7948, Topics: 51
Location: Konvict Music

Reputation: 532
Votes: 33

 
Post Posted: 03-04-2015, 19:44:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu zic ca o sa fie invers.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
m2p

[SB I Tell' Em]



Status: Offline
(since 23-08-2016 19:54)
Joined: 07 Mar 2014
Posts: 90, Topics: 24
Location: Romania

Reputation: 115.7
Votes: 10

 
Post Posted: 03-04-2015, 20:08:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ryangg wrote:
Ideea ca freakz sa fie international este buna ...dar trebuie promovat forumul cat mai mult odata cu asta ,pentru ai aduce si aici sa vada discutiile ,sa participe la hotarari etc. si sa educam comunitatea romaneasca sa le dea o sansa strainiilor ...sa va dau un exemplu ..gen dau join la un global raid ...ma intreaba en/ro ...daca zic en imi da kick din raid ..asta nu e deloc ok


Uite dovada mentalitatii pe server: http://imgur.com/sxjBrBX


Aluia nu-i convine faptul ca baiatul are iteme cata si se vede in scurt timp ca iese din rdf!
Poate e facut recent caracterul lui si debia a intrat in rdf sa se geareze si el.
Concluzia: multi de pe server nu stiu sa socializeze si dupa cum spunea cineva mai sus, al doilea sau al treilea cuvant este o injuratura.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 03-04-2015, 21:34:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

m2p wrote:

Uite dovada mentalitatii pe server: http://imgur.com/sxjBrBX

Aluia nu-i convine faptul ca baiatul are iteme cata si se vede in scurt timp ca iese din rdf!
Poate e facut recent caracterul lui si debia a intrat in rdf sa se geareze si el.
Concluzia: multi de pe server nu stiu sa socializeze si dupa cum spunea cineva mai sus, al doilea sau al treilea cuvant este o injuratura.



Un exemplu cat se poate de bun. Sper ca staff`ul sa se gandeasca la ideea trecerii serverului la unul international sau cel putin sa ne zica niste motive serioase pentru care il vor in modul actual.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pukka

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-09-2017 08:15)
Joined: 10 Sep 2013
Posts: 74, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 192.2
Votes: 8

   
Post Posted: 03-04-2015, 22:20:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shadowy wrote:
m2p wrote:

Uite dovada mentalitatii pe server: http://imgur.com/sxjBrBX

Aluia nu-i convine faptul ca baiatul are iteme cata si se vede in scurt timp ca iese din rdf!
Poate e facut recent caracterul lui si debia a intrat in rdf sa se geareze si el.
Concluzia: multi de pe server nu stiu sa socializeze si dupa cum spunea cineva mai sus, al doilea sau al treilea cuvant este o injuratura.



Un exemplu cat se poate de bun. Sper ca staff`ul sa se gandeasca la ideea trecerii serverului la unul international sau cel putin sa ne zica niste motive serioase pentru care il vor in modul actual.


Pentr-u ca strainu stie cei aici 98% player base romani chiar daca ar vrea sa faca nu ar veni iei la ce si asa a fost destul rasism cand sa unit genesis cu evolution,plus dau pariu ca 95% din populatia freakz nu stie mai mult de f@#$ you, acuma sa-l faca e prea tarziu trebuia de la inceput sa fie international ,lumea si-a facut o ide cei servaru plin de romanii si la multi nu le convine din strainate,daca de maine se fac servele din china sa devina internationale la un mmo si ii obliga sa vorbeasca engelza va fi un fail total.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 04-04-2015, 00:01:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bayern wrote:
Puccasita wrote:
Scott wrote:
O sa fie in jur de 1800-2000 cu lansarea mop in cel mai bun caz, nici nu vreau mai multi pentru ca o sa fie delay ca pe cata.
Bagam pariu ca trece de 2600?

Ultima oara cand a avut greakz peste 2600 online era delay imens si asta se intampla inainte de update la server. In vara abia daca erau 2200 playeri in orele de varf. Cu lansarea mop daca va trece de 2000 va fii bine.
Daca staff-ul o sa isi joace cartile calumea,o sa fie,revin cu edit si mai multe detalii,cand ajung acasa.

//later edit: Personal daca as fi in staff ,as sugera urmatoarele lucruri,sa se lanseze MOP live,cand merge 1-2 arene (din cele noi) (1 bg minim) + ce merge acuma in pve.
(si clasele ofc)
Legat de partea cu publicitatea,si lucru care conteaza cel mai mult,sa stii sa iti vinzi produsul.

As face un script,daca votezi de 3-4 ori pe saptamana primesti 5 puncte bonus:)(aceste valori pot fi modificate)
Sa poti converti din voturi in reputatie,gen 100 de voturi,20 reputatie,nu trebuie sa fie raport de 1:1(asa si cei care nu au treaba cu wow-ul o sa voteze,si in asa fel ,se introduc mai multe voturi in sistem)
Sa nu se lanseze pana nu se vine cu o tema noua,si cu armory-ul (care arata superb)

Si mai ales,niste mounturi calumea la VP,chiar daca ar fi 700 de VP each,insa sa fie calumea,nu cele actuale,care sunt OBOSITE(mai multe nu zic)

Odata ce ai publicitate masiva(si freakz o sa fie pe locul 1-2-3 pe site-urile de votare) lumea o sa vina

SI SA NU UITAM CEL MAI IMPORTANT,freakz server international,cred ca ar fi UN PAS URIAS,si sa amintesc ca aceasta sugestie vine din partea noastra,a jucatorilor romani de pe server,ca hai ca ziceam,daca venea un strain,sa zici "normal ca zice aia,ca are interes" .

Pana una alta..traim cu speranta...ca o sa fie bine..ca staff-ul si-a invatat lectia..toate cele bune

*Scuze pentru eventuale greseli de ortografie e tarziu..si mna. Cius


@Legat de populatie Playeri: 667 noaptea la ora 2..eu zic ca e ok:)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-04-2015, 00:57:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vote points strikes again.


,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 04-04-2015, 01:04:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
Vote points strikes again.
Daca ai vota ai sa vezi,ce smecher e ,cand acu 2 luni freakz era pe locurile 2-3 acuma e pe 11,13,cam asa.
Nu este vina mea,ca nu intelegi ca si de acolo iti vine populatie.

Insa tu vi cu posturi la misto,daca nu ai ceva util sa zici,sau daca nu mai dai summon la cineva,mai bine abtinete la ce chestii de genul,sau iara o zici ca te atac si o sa primesc warn?

Hai totusi,lasa atitudinea aceasta nu mai suntem pe ultimate aici,nu trebuie sa o impresionezi pe rox.

Foarte tare,cand noi jucatorii ajungem sa ne "milogim" pentru niste chestii,care apartin @ staff.
Nu te mai obosii sa raspunzi,ai butonul de report.

Salut.


// Vote points: 565

PM 1 :"Nu stiu ce o sa bage, dar daca o sa vrea ca lumea sa voteze o sa trebuiasca sa imbunatateasca cu ceva rewardurile ca altfel nu o sa mai voteze nimeni.
Degeaba le dai idei ca tot ce vor ei fac"


PM 2: Pentru ce tot votezi?- Chiar nu ai ce sa cumperi cu VP


Si ca si mine mai suntem multi care avem VP in prostie si nu avem ce sa luam:) si categoria 2,o vezi in pm-urile primite pe forum


SI inca ceva,si iti zic frumos,si elegant( Avioane daca gresesc iara dami warn ) NU te mai lega daca zic eu ceva,sau altcineva,daca tu nu intelegii o idee ,si cat de mult inseamna publicitatea pentru server,nu este vina mea,ca nu faci sinapse/nu ai materie cenusie si nu poti intelege niste chestii banale,sunt servere mai slabe ca si freakz si sunt mai bine "cotate " pe site-urile de vote,de ce? pentru ca lumea voteaza

Acuma o sa zici ca iara insist ca si faza cu race change,da ma,iara insist cu vote points,ca asa e staff-ul freakz @ wow,isi schimba parerea, sa aduc aminte de cate ori s-a zis nu legat de faza cu loterie lunara @ wow? ca apoi sa avem si noi?

Dupa aia iara zici ca am ceva cu tine si ca tot eu am gresit,nu? cand eu incerc sa fac ceva,propun o idee,doua trei,tu vi cu texte de genul:)
BRAVO MA,FELICITARI

CASUTA AVIOANE -Ca sa vezi,ca sa nu zici ca am ceva cu el,sau eu ma leg de el,desii el nu are treaba cu staff-ul wow freakz si este moderator la ROmanian zone,vine aici cu texte de genul,e ok din partea lui,insa eu cand i-am dat un sfat am luat warn.(nu vreau sa imi spal rufele public) insa ar fi frumos sa vezi si tu,cum cineva cauta scandal,sau dorinta de afirmare.



Last edited by Puccasita on 04-04-2015, 01:19:22; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 04-04-2015, 01:17:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Puccasita: suntem in 2015 si tu ne povestesti de site`urile alea care au ajuns egal cu 0. Iti pasa atat de mult pe ce loc este Freakz de parca nu realizezi ca 2-3 servere din top20 isi merita locul acolo. Cine vrea sa joace pe un server bun, cu siguranta nu o sa ajunga pe site`urile alea sa isi formeze o idee.

Also, nimanui nu ii pasa de cate VPs ai tu si ca nu ai ce face cu ele. In loc sa votezi pentru "imaginea" server`ului pe niste site`uri de genul, ai ajuns sa te milogesti pentru niste iteme "mai cool" ca sa iti folosesti si tu VPs.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 04-04-2015, 01:21:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shadowy wrote:
@Puccasita: suntem in 2015 si tu ne povestesti de site`urile alea care au ajuns egal cu 0. Iti pasa atat de mult pe ce loc este Freakz de parca nu realizezi ca 2-3 servere din top20 isi merita locul acolo. Cine vrea sa joace pe un server bun, cu siguranta nu o sa ajunga pe site`urile alea sa isi formeze o idee.

Also, nimanui nu ii pasa de cate VPs ai tu si ca nu ai ce face cu ele. In loc sa votezi pentru "imaginea" server`ului pe niste site`uri de genul, ai ajuns sa te milogesti pentru niste iteme "mai cool" ca sa iti folosesti si tu VPs.
Pai hai scoatem VP,apoi,de ce sa mai votam?
Isi merita sau nu locul,aceasta e alta discutie,insa faptul ca o comunitate mai mica ia locu la freakz pe un site de vote,eu zic ca e grav,ca nu ai de unde sa alegi,nu?

Nu ma milogesc,ca daca ar fi asa,mi-as permite crede-ma sa donez si am tot ce vreau de la donatii.

Si cum afli tu ca si jucator de server/servere noi? stai sa intrebi lumea? facem topicuri in prostie sau intreb.

Eu mi-am exprimat o parere,faptul ca tu nu esti de accord cu ea,te inteleg,si asa e frumos,nu cer sa fi de accord cu mine,insa sunt curios de o statistica cati de jucatori de pe freakz(hai sa zic straini) au venit de pe site-urile de vote.

//Nu stiu daca stiai,insa a fost celestial,invicibil,spectral pe vote,la 600 each,iar dupa 3-4 luni au fost scoase:)

Eu nu folosesc fun itemes ,tot ce am luat de la vote shop a fost in principal mounts si alea pentru achv,si nu le folosesc si asa,folosesc doar un mount:) si atat ,ultramarinul.

De mine sa ramana asa,ca si asa..mie cam tot una:) e serverul lor,si aici isi arata interesul,sau mai bine zis dezinteresul?

//Daca ar fi fost sa ma laud,ti-as fi zis aproximativ cate vote points am adunat /total insa nu are rost:)

Pentru tine care faci strict pvp arena,vp sunt 0- si inteleg insa sunt anumite persoane care au "investit" ceva timp pentru caracter ,mounturi si achv.


Hai ca nu mai stau aici sa intru in polemici cu tine si cu moderatorul satului.



Last edited by Puccasita on 04-04-2015, 01:30:41; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 04-04-2015, 01:30:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puccasita wrote:
Pai hai scoatem VP,apoi,de ce sa mai votam?
Isi merita sau nu locul,aceasta e alta discutie,insa faptul ca o comunitate mai mica ia locu la freakz pe un site de vote,eu zic ca e grav,ca nu ai de unde sa alegi,nu?

Nu ma milogesc,ca daca ar fi asa,mi-as permite crede-ma sa donez si am tot ce vreau de la donatii,



1. stiu din trecut cum unii plateau mai mult pe site`urile respective pentru a ajunge in top si nu ma mira daca se intampla la fel cand vezi un server cu 200 populatie peak in top10 cand sunt alte servere de 10x mai bune unde lumea chiar voteaza.

2. sunt destul de multe chestii si optiuni pentru care sa iti folosesti VP`urile. Daca tu ai luat tot din vote shop, bravo tie ca ai votat pentru atat timp si ti`ai facut datoria fata de server prin acest lucru.

3. cred ca ieri sau acum 2 zile au zis ca odata cu MoP vor face si update la shop`uri cand au timp si tu, ca un specimen ce esti, inca vii aici sa te plangi ca ai 500 de VPs si nu ai ce sa faci cu ele.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-04-2015, 01:41:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ce-i asa de greu de inteles? cand va fi MOP live si revin multi playeri fii sigur ca o sa se voteze iar (si implicit serverul va urca in toplists) mai ales ca se vor baga si rewards noi.




Last edited by skyreaker24 on 04-04-2015, 01:48:10; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 04-04-2015, 01:47:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puccasita wrote:
//Daca ar fi fost sa ma laud,ti-as fi zis aproximativ cate vote points am adunat /total insa nu are rost:)

Pentru tine care faci strict pvp arena,vp sunt 0- si inteleg insa sunt anumite persoane care au "investit" ceva timp pentru caracter ,mounturi si achv.

Hai ca nu mai stau aici sa intru in polemici cu tine si cu moderatorul satului.



Iti ia 2 minute sa votezi, nu e ca si cum ai fi muncit din greu pentru acele VPs si am avut destule puncte sa folosesc realm transfer si name change de cateva ori pe mai multe caractere asa ca nu conteaza cate ai avut in total. Fiecare aduna atatea VPs cat are nevoie.

Am facut destul pve pe freakz si am participat in 4 event`uri pve pe cata, deci nu fac doar pvp. Probabil nu ai trecut prin mai multe wipe`uri de chars/server ca mine incat sa nu iti pese atat de mult daca ai X sau Y mount si nu un calut dragut din Elwynn, dar mna va inteleg dorintele insa asta nu inseamna ca nu poti dona pentru anumite chestii in loc sa ceri sa le puna la vote shop.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
k0s

[Freakz Admin | Dev]



Status: Offline
(since 24-09-2022 11:04)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 6071, Topics: 354
Location: Romania

Reputation: 103251
Votes: 222

Post Posted: 04-04-2015, 02:11:16 [Valuable post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

A mai cautat cineva asta pe google?

Spoiler:


Vote is good, cat inca apar site-uri la rezultate pe google. Dar cel mai rapid, publicitatea umbla de la om la om.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 04-04-2015, 06:02:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pukka wrote:
Pentr-u ca strainu stie cei aici 98% player base romani chiar daca ar vrea sa faca nu ar veni iei la ce si asa a fost destul rasism cand sa unit genesis cu evolution,plus dau pariu ca 95% din populatia freakz nu stie mai mult de f@#$ you, acuma sa-l faca e prea tarziu trebuia de la inceput sa fie international ,lumea si-a facut o ide cei servaru plin de romanii si la multi nu le convine din strainate,daca de maine se fac servele din china sa devina internationale la un mmo si ii obliga sa vorbeasca engelza va fi un fail total.
Yea, I can partially agree with this. Racism si bad!

Ingame cazuri de genu poti vedea in fiecare zi -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 04-04-2015, 14:52:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce o sa se intample cu freakz daca peste 1 an de zile Blizzard anunta ca nu mai scoate nici un expansion pack pt WOW?
Ma gandesc ca peste 6 luni vor exista multe servere privat de WOD macar la stadiul de realm test si am constatat cu totii ca jucatorii prefera sa joace pe ultimul expansion pack. Peste 1 an de zile e destul de probabil sa existe macar cateva servere privat de WOD cu arene functionale si minim 1 dungeon activ.
Pe freakz nici macar nu s-a lansat MOP live si oricum se va lansa avand continut de 5.0.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    


The time now is 09-05-2024, 21:43:48
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x