User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PVE
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 120, 121, 122 ... 130, 131, 132  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message482653
Anonimatia

[Celebru anonim]



Status: Offline
(since 26-02-2021 20:45)
Joined: 18 Jan 2013
Posts: 772, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 27.2
Votes: 72

 
Post Posted: 30-04-2015, 21:18:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@bulanpopa - respins
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cosmin050895

[Who Cares]



Status: Offline
(since 19-02-2022 21:27)
Joined: 10 Jul 2013
Posts: 656, Topics: 17
Location: Pitesti

Reputation: 365.1
Votes: 27

   
Post Posted: 30-04-2015, 21:30:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Recrutarile sunt in continuare deschise pentru:

-Warrior (Protection) -
- Priest (Holy/Shadow) -
- Death Knight (Blood) -
- Mage (Frost/Fire/Arcane) -
- Paladin (Protection/Holy) -
- Shaman (Restoration/Elemental) -
- Druid (Feral/Restoration/Balance) -
- Warlock (Destruction/Demonology) -
- Rogue (Combat/Assassination/Subtlety) -
- Monk (Brewmaster/Mistweaver/Windwalker) -


Cerinte minime: 460 ilvl, experienta pve, 40 days char played.

Putem recruta si alte clase/spec-uri, insa doar cu un nivel al jocului foarte ridicat.


Exorcizare Gets 100.000 Honorable Kills

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
[Nemesis]

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-06-2017 20:24)
Joined: 07 Sep 2010
Posts: 46, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 128.9
Votes: 5

 
Post Posted: 01-05-2015, 18:04:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Cretean Ionut
2. Varsta: 21
3. Localitate: Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? : Deocamdata nu muncesc am timp toata ziua,cateva ore pe zi,intre 2 si 6 ore pe zi,in functie de activitatea pe care o am in joc.Daca am chestii de facut(raid spre exemplu)stau cat e nevoie,nu e panica -.
4. Clasa: Warrior
5. Main Spec/OFF spec: Protection / Arms
6. Link Armory*: https://armory.freakz.ro/character/genesis/nemesis
7. Screenshot cu Interfata**: http://i.imgur.com/NTMKAnM.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? : Pai protection e cam mainu meu de cand joc wow de pe burning crusade...atunci nu prea stiam eu cum sta treaba...imi placea doar ca rezistam mai mult ca restu cand ma bateam cu monstrii -.Pe wotlk l-am perfectionat ca sa zic asa...
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). : Talentele mi le schimb in functie de encounter...mai ales pe mop ca le poti schimba pe loc e tot ce trebuie,rotatia la fel difera cand am de tankat mai multi mobi fac rotatia de AOE cu revenge,cleave,thunderclap bla bla...,cand e single target heroic strike,shield slam pe care il dau oricum si la aoe pt rage,nu mentin o rotatie stricta,incerc sa ma adaptez pe moment encounterului.La gear/statsuri ma bazez pe dodge si parry la reforging(dupa ce am facut cap la hit si expertise) iar din sokete ma folosesc de stamina/dodge/parry/mastery.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).: Am jucat pe Burning Crusade,am facut cam tot acolo,de la hyjal,bt,swp,pana la ssc,tk si toate cele.Pe WOTLK a fost pe Freakz,am raiadat prima oara in Used to Could in perioada aia cu Ulduar...atunci m-am lasat de wow si m-am reapucat tocmai cand au deschis icc,si am raidat cu I Just Crit In My Pants,eram BIS,il farmam pe LK pe 25hc,a fost o perioada tare.Au bagat Cataclysm pe freakz si m-am tirat pe mist of pandaria pe oficial,tot pe warrior si m-am axat pe PVP mai mult acolo dar faceam si PVE la raid finder...m-am lasat pe 5.2 pe oficial si am asteptat sa bage pandaria pe freakz sa fac niste treaba -
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.): Used to Could si I Just Crit In My Pants,astea au fost guildele in care am activat cel mai mult si mi-a placut cel mai mult,probabil si d-aia am avut o continuitate a jocului atat de mare in perioada aia.In primul rand mi-a placut pentru ca am fost prieten cu cei din guilda nu doar baiatu care tankeaza,ma jucam cu ei nu numai wow,evident dupa ce terminam raidurile in wow si toate cele,ramaneam grupul nostru de 6-7-8 insi ,cati eram si ne jucam lol,fifa si toate cele.Am fost si in alte guilde dar nu am facut "palmares" ca sa zic asa cu ele -).
12. Detalii PC***.
CPU: AMD A6-3670 4CPUs~ 2.7GHz
GPU: NVidia GeForce GTX 550 Ti 1GB GDDR5
4GB DDR3 Memorie
Monitor de 23'
Maus,tastatura,casti,microfon -,sursa nu e buna,tre s-o schimb
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?: Pai ati cam ramas printre putinii care sunt seriosi si chiar fac treaba si vor sa obtina rezultate...am zis sa profit de ocazia asta cu recrutarile deschise si sa ma bag si eu pe treaba cu voi.Pe langa asta am cativa prieteni vechi in guilda aici si sa-mi fac noi prieteni,de ce nu:D
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.): Nu sunt student,o sa ma apuc de munca intr-un viitor sper eu cat mai apropiat - si timpu' liber mi-l petrec citind,ascultand muzica,stand afara,chestii trestii,monotonie.Despre mine nu stiu ce sa va zic,niciodata nu am fost bun la asta,observati voi lucruri despre mine si ziceti-mi ca sunt si eu curios:))
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pitiqh

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-05-2020 18:32)
Joined: 01 Dec 2014
Posts: 86, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 168.5
Votes: 13

 
Post Posted: 02-05-2015, 09:37:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acceptat


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Makaz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-09-2018 16:58)
Joined: 05 Feb 2015
Posts: 25, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 12.6
Votes: 8

Post Posted: 02-05-2015, 21:30:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Dumitrascu Alexandru-Cristian
2. Varsta: 18
3. Localitate: Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.): 2-3 ore pe zi, depinde de zi, anu asta sunt cu bacu si am zile in care nu intru deloc, dar la raid pot intra
4. Clasa: Warlock
5. Main Spec/OFF spec: Destruction
6. Link Armory*: https://armory.freakz.ro/character/genesis/makaz
7. Screenshot cu Interfata**: http://imgur.com/5Y7UfdA
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?: Pentru ca specul de Affly si Demonoligy este buguit, si pentru ca este cel mai fiabil in momentu de fata
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc): Hit rating trebuie sa fie 15% pentru a nu da miss. Pe acest patch Warlockul Destruction se joaca la Mastery, deoarece Mastery creste damage-ul dat cu spelurile normale cat si cele care folosesc Burning Embers.INTELECT > SPELL POWER > HIT 15% > MASTERY > HASTE
Talentele pentru pve sunt: Soul Leech > Shadowfury > Soul Link > Burning Rush > Grimoire of Sacrifice > Archimnde's Darkness. Rotatia pentru sigle targhet este urmatoarea: Dark Soul:Instability > Immolate > Chaosbolt > Conflagrate > Incinerate > Fel flame (daca nu aveti punct bagat in Kil'Jaeden's Cunning. Sub 20% HP nu se mai foloseste Chaos Bolt, ci SHADOWBURN!
Burstul initial este:Dark soul:Instability > Terrorguard > Immolate > Conflagrate > Incinerate > Chaos Bolt
Gearul este important dar cel mai importante sunt stats pe care ti le da gearul
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm): In TBC am avut full progress, in WOTLK am jucat foarte putin apoi am luat o pauza, si in Cataclysm lafel full progress
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.): Prima guilde in care am intrat pe WOTLK a fost Specii, guilda mergea foarte bine, dar din pacate mai mult de jumatate din ei s-au lasat. Apoi am intrat in guilda WATCHERS, cand era la Hoarda, pe atunci jucam pvp, am iesit din guilda deoarece am vrut sa ma apuc de pve, apoi am intrat in Divinity, de acolo am iesit deoarece au fost niste discutii la un DS10H. Momentan sunt in guilda Beyond The Clouds, dar din cate am inteles si la ei progresul o sa mearga destul de greu.. Stau aici in guilda deoarece ma inteles bine cu unele persoane.
12. Detalii PC***.: Windous 7, 4 GB Rami, Placa video 1BG
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?: Pentru ca guilda este foarte bine pusa la punct, munca in echipa este pe primul loc, iar progresul merge foarte bine.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.): Sunt clasa a 12-a, doresc sa iau bacul si sa dau la Zootehnie, momentan sunt apicultor dar pe viitor vreau sa imi fac si o Micro-ferma. Apicultura pentru mine nu este ca o munca, eu o iau ca pe un hobby din care poti scoate si bani.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante): Nu mai am nicio alta mentiune de facut
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. : http://imgur.com/9cUbgD3

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pitiqh

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-05-2020 18:32)
Joined: 01 Dec 2014
Posts: 86, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 168.5
Votes: 13

 
Post Posted: 03-05-2015, 00:55:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Respins


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
lifebook

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-04-2017 22:39)
Joined: 27 Feb 2011
Posts: 10, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 53.3
Votes: 3

Post Posted: 03-05-2015, 14:48:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

R


Last edited by lifebook on 03-05-2015, 15:30:56; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pitiqh

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-05-2020 18:32)
Joined: 01 Dec 2014
Posts: 86, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 168.5
Votes: 13

 
Post Posted: 03-05-2015, 15:28:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

DUDE U'REN'T PREPARED @ REJECTED

PS: really? ure the beast? -)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BojaN

[sefu' la valoare]



Status: Offline
(since 30-01-2019 09:54)
Joined: 23 Jul 2009
Posts: 5420, Topics: 286
Location: Giurgiu, RO.

Reputation: 754.3
Votes: 132

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  sinnerzqrr 
Post Posted: 05-05-2015, 19:24:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Cosmin Vilcan
2. Varsta: 22 ani
3. Localitate: Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.): 2-3 ore pe zi, depinde de zi. In weekend mult mai mult, mai ales seara/noaptea.
4. Clasa: Mage
5. Main Spec/OFF spec: Arcane/Fire
6. Link Armory*: https://armory.freakz.ro/character/genesis/sinnerzqrr
7. Screenshot cu Interfata**: http://i57.tinypic.com/2hrnatk.jpg - RaidUI este default Blizzard.
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?: Momentan joc Arcane deoarece este mult mai fiabil la Tier-uri de inceput de patch. Cu trecerea timpului si acumularea de critchance decent, voi trece pe Fire, daca totul se comporta in parametrii optimi pe Freakz.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc): Ca prioritate stats, pentru Arcane consider ca cel mai bun stat este Mastery-ul (bineinteles, excluzand Intelectul si Hit-ul care trebuie sa fie cu orice pret la cap-ul de 17%). Apoi avem Mastery > Haste > Crit. Ca rotatie, in faza de Nuke, folosesc toate cooldown-urile (trinket, class spells, potiuni, etc) si castez Arcane Blast pentru acumulare de 4 stackuri de Charge si pentru procuri la Arcane Missiles. Apoi, consum toate procurile (1 sau 2) de Arcane Missilles, iar daca inca ma aflu in Nuke Phase(cooldownurile inca active) revin cu Blast fara a consuma Arcane Charge cu ajutorul Arcane Barrage. Apoi, in momentul in care trinketul, potiunile s.a.m.d pierd efectul, castez Barrage pentru a consuma stackurile de Arcane Charge si continui cu faza generala a magului, care consta in Blast->Blast(pana la proc de Missiles)->Arcane Missiles(1 sau 2, depinde de cate procuri), apoi Barrage pentru resetare Arcane Charge -> se reia schema de faza generala. Pentru talente, prefer sa joc cu Ice Floes, pentru a ma ajuta in momentele in care trebuie o mobilitate foarte buna in timpul fight-urilor, Temporal Shield pentru a ajuta healerii in momentele critice, RingofFrost pentru zonele de trash intens (bineinteles sa nu fie Imun la effecte), Cauterize pentru a prelungi o eventuala moarte, in speranta de redresare, Unul dintre Nether Tempest sau Living Bomb in functie de numarul de target-uri ale unui fight, si in sfarsit Rune of Power pentru Mana, Health regen si Spell Damage crescut.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm): TBC nu am jucat, WOTLK full progress HC, Cataclysm full 4.0.6 content + full Dragon Soul hc (nu includ singurul boss din Firelands, Majordomo Staghelm). De asemenea, am o experienta decenta si pe MoP din timpul in care am jucat pe Blizz (aprox 8 luni) unde am ajuns pana la Paragons in SoO.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.): Singura guilda in care am activat pe freakz a fost Awaken, guilda cu care am reusit progresul in WOTLK si in Cataclysm. Ulterior, guilda s-a desfiintat deoarece majoritatea membrilor si-au luat fiecare drumul in viata, nemai avand timp de WoW, cel putin nu pentru a pierde nopti in timpului progresului. Momentan fac parte din Forgotten Heroes, insa atmosfera este una jalnica, respectul este 0, iar injuraturile "Ca la ele acasa".
12. Detalii PC***.: Intel Core i7 - 3610QM, 2.3GHz, nVidia GeForce 610M 2GB, 8 GB RAM, Windows 7, microfon, casti.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?: Pentru ca sunteti probabil cea mai veche guilda de pe server si am observit citind regulile ca se pune mare accent pe profesionalism si respect intre colegi.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.): Sunt anul 3 la facultate, studiez Informatica la ASE. Doresc sa optez pentru un masterat pe tema Securitatii informatiilor si a bazelor de date si sa ma angajez la o companie cunoscuta inca din aceasta vara. In timpul liber, joc WoW, ies la fotbal, tenis de camp.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante): Sunt o persoana care lucreaza foarte bine in echipa, motivata in tot ceea ce face. Stiu sa primesc critici si nu sunt suparacios sau ingamfat.
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. : http://i58.tinypic.com/5we58o.jpg



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Flashmoo

[Skill Capped]



Status: Offline
(since 18-01-2022 12:25)
Joined: 15 May 2011
Posts: 2046, Topics: 394
Location: 127.0.0.1

Reputation: 705.3
Votes: 140

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-05-2015, 19:45:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Sinnerzqrr, dai /w unui ofiter in game.
Also, pentru cei ce mai posteaza, va rog sa luati cererea tip de pe primul post din acest topic, el include un recount de 20mil.



Retribution Paladin Guide PvE | In-Depth 7.3.5
Protection Paladin Guide PvE | In-Depth 7.3.5
Holy Paladin Guide PvE | In-Depth 7.3.5



Last edited by Flashmoo on 05-05-2015, 20:12:11; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
WarMachin

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-08-2015 12:35)
Joined: 26 Apr 2015
Posts: 11, Topics: 2
Location: Timisoara

Reputation: 13.4
Votes: 1

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-05-2015, 19:55:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Marian
2. Varsta: 23
3. Localitate: Timisoara
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? :minim 6 ore exceptand 1-2 zile pe saptamana cand sunt la munca.
4. Clasa: Paladin
5. Main Spec/OFF spec: Protection/Retry/Holy(lucrez la el imi mai trebuie 3-4 iteme).
6. Link Armory*: https://armory.freakz.ro/character/genesis/warmachin
7. Screenshot cu Interfata**: http://i61.tinypic.com/1z8xf4.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? :Imi place acest spec, specul asta l-am jucat si pe blizzard.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). :
- Talente Protection: Speed of Light, Fist of Justice, Eternal Flame sau Selfless Healer, Unbreakable Spirit, Holy Avenger, Execution Sentence sau Light's Hammer
- Talente retry: Speed of Light, Fist of Justice, Selfless Healer, Unbreakable Spirit, Divine Purpose sau Holy Avenger( mie mi se pare mult mai bun Huly Avenger pentru burst), Execution Sentence
Ca si gear status eu prefer pe protection ca si pe retry main staturile sa fie haste si mastery(dar cum nu merge haste de moment pe retry mastery si critical, pe protection mastery , parry)
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). -e Cataclism am jucat priest Shadow aproape full bossi doar ca aproape de finalul versiunii m-am lasat si am jucat mai mult pe blizzard Pandaria si Draenor Paladin Protection/Retry.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) :Foste guilde Council of Elder, HEAVEN, acum sunt in The Betrayers nu mai tin minte de ce am decis sa le parasesc asta fiind acum aproape un an si ceva.
12. Detalii PC***. Laptop: procesor i7, placa video de 2 GB 64 Bit, 8 GB RAM, Tastatura Acer Separata, Mouse Deathadder.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? : Progres si sa arat ce pot.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) :Sunt student in ultimul an mai am doar de predat liceenta, lucrez in paralel,timpul liber m-il pentrec prin cluburi sau jocuri online , fotbal, iesirile prin parc, muzica ....
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
16. Screenshot Recount 20 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.


http://eu.battle.net/wow/en/character/silvermoon/Warmachin/simple
https://armory.freakz.ro/character/genesis/warmachinn

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Cosmin050895

[Who Cares]



Status: Offline
(since 19-02-2022 21:27)
Joined: 10 Jul 2013
Posts: 656, Topics: 17
Location: Pitesti

Reputation: 365.1
Votes: 27

   
Post Posted: 05-05-2015, 21:20:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Warmachin - Respins.


Exorcizare Gets 100.000 Honorable Kills

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pitiqh

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-05-2020 18:32)
Joined: 01 Dec 2014
Posts: 86, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 168.5
Votes: 13

 
Post Posted: 07-05-2015, 00:19:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Recrutarile sunt in continuare deschise pentru:

-Warrior (Protection) -
- Priest (Holy/Shadow) -
- Death Knight (Blood) -
- Mage (Frost/Fire/Arcane) -
- Paladin (Protection/Holy) -
- Shaman (Restoration/Elemental) -
- Druid (Feral/Restoration/Balance) -
- Warlock (Destruction/Demonology) -
- Rogue (Combat/Assassination/Subtlety) -
- Monk (Brewmaster/Mistweaver/Windwalker) -


Cerinte minime: 460 ilvl, experienta pve, 40 days char played.

Putem recruta si alte clase/spec-uri, insa doar cu un nivel al jocului foarte ridicat.

Legati cont-ul cu cel din joc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Glitch

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-08-2018 19:49)
Joined: 03 Dec 2011
Posts: 340, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 74.8
Votes: 10

Post Posted: 07-05-2015, 01:33:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Alin Moroianu

2. Varsta: 23

3. Localitate: Bucuresti

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW : ~2 ore pe zi variabil; aproape in fiecare zi din saptamana

4. Clasa: Mage

5. Main Spec/OFF spec: Frost/ Fire/ Arcane

6. Link Armory: https://armory.freakz.ro/character/genesis/splash

7. Screenshot cu Interfata: http://i.imgur.com/RzjVmoo.jpg Focus in stanga si TellMeWhen in dreapta

8. De ce ai ales specul pe care joci acum? : Am ales frost, pentru ca desi momentan Shatter nu merge foarte bine, tot am impresia ca frost da mai mult dps decat fire/arcane, mai ales la ce gear am.

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec:

a) Talente : Tier 1: Blazing Speed pentru eu cred ca o mobilitate crescuta e mai importanta decat un spell instant sau castarea din mers
Tier 2: Ice Barrier, pentru ca desi utilizezi un gcd, ai un absorb maricel pe care te poti baza
Tier 3: Ring of frost, pentru momentele cand cineva trage din greseala prea multi mobi
Tier 4: Cold Snap, pentru ca eu cred ca e mult mai bun decat Cauterize pentru ca poti controla cand iti dai heal si iti mai ajuti si healerul
Tier 5: Living Bomb pentru ca are cel mai mare dps single target sau Frost Bomb pentru atunci cand sunt multi mobi stackati
Tier 6: Invocation

b) Rotatie: Incep cu On use Trinket, apoi am macro Icy Veins+Mirror Image, apoi aplic Living Bomb si dau Frozen Orb. Daca totul a mers bine ar trebui sa am procurile de Fingers of Frost si cel de Brain Freeze, dau Alter Time, consum procurile (cu prioritate de Ice Lance si de-abia apoi Frostfire Bolt, pentru ca momentan Brain Freeze e bugat si iti consuma un FoF degeaba si deci dps loss) si apoi reaplic living bomb daca a explodat, ies din Alter Time, consum procurile din nou si incep rotatia banala de spam frostbolt si reaplicare living bomb si dau Ice Lance/ Frostfire Bolt la proc. Dupa 1 min dau One use Trinket, reaplic living bomb si dau Frozen Orb=> Spam Ice Lance la proc. Rinse and Repeat

c) Stat priority: Pe Frost: Haste> Mastery> Crit

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum:

In Vanilla am jucat pe Blizz unde am facut Naxx 40 man cu diferite grade de succes, in TBC si WOTLK nu am prea facut PvE deoarece m-am axat pe PvP, desi am reusit sa fac toate raidurile la momentul lor. La inceput de Cata (pe Freakz pe 4.0.6 parca) m-am axat din nou pe PvP, unde am si facut rank 1 la 3v3 (pe Evolution) in sezonul Vengeful, apoi usor usor m-am apucat sa fac PvE cu guilda Ground Zero cu care am avut succes pana cand am ramas (din varii motive) fara laptop, lucru care a dus la o pauza de WoW de aproape 3 ani. In Mop am facut MGV pe 25 normal.

Concluzia: Nu am o experienta vasta in PvE, dar am o experienta vasta in WoW si cu clasa mage pe care o joc din vanilla si nu mi-e greu sa invat lucruri noi si sa fiu flexibil.

11. Foste Guilde : In Cata: Ground Zero, care s-a desfiintat, si acum in MoP: The Forgotten Heroes, cu care nu vreau sa continui sa joc, pentru ca in ea marlania e la nivel inalt in stilul de ofiterii au deja cate 100 dkp pe main si off chare si "plebea" primeste de-abia 2 dkp pe boss.

12. Detalii PC : Am un laptop Lenovo g510 cu un i3 4000M de 2.4 ghz, cu o placa video Amd R5 M230. Joc pe setari Good la rezolutia nativa a monitorului, cu diferite setari la minim sau oprite si cu vsync on. Fps-ul meu e constant la 60 si in raiduri de 25.

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? : Pentru ca dupa atatia ani de PvP, vreau sa fac PvE intr-un mod profesionist si am auzit numai lucruri bune de voi si imi doresc o guilda buna cu care sa pot sa fac content-ul pe care il vreau.

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana: Sunt student, ma consider cinefil si de cativa ani ma tot gandesc cum sa regizez un scurt metraj. Cand timpul imi permite, imi place sa desenez si sa fac design, iar in rest merg pe bicicleta si fac bodyweight fitness.

15. Alte mentiuni: Din PvP am invatat cum sa joc spatial si utilitar, nu doar cum sa fac tunnel-vision pentru damage.

16. Screenshot Recount 20 Mil. DMG Done: fara Time Warp http://i.imgur.com/nMWWlU7.jpg

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Pitiqh

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-05-2020 18:32)
Joined: 01 Dec 2014
Posts: 86, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 168.5
Votes: 13

 
Post Posted: 07-05-2015, 14:49:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acceptat /w in game


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 120, 121, 122 ... 130, 131, 132  Next    


The time now is 28-03-2024, 20:49:35
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x