User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PVE
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 130, 131, 132  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message486041
keris

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-08-2012 15:47)
Joined: 25 Sep 2011
Posts: 46, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 65.2
Votes: 3

 
Post Posted: 06-05-2012, 18:19:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Raluca
2. Varsta:
25
3. Localitate:
Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
6/zi ,.,4zile/saptamana
4. Clasa:
Paladin- blood elf
5. Main Spec/OFF spec:
prot / holy
6. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Nazdry
7. Screenshot cu Interfata**:
http://i49.tinypic.com/2508fvc.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
-pt ca imi face placere sa joc protection, si de aceea joc wow pt placere
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
- specul pe care l-am ales l-am gasit din tutorialele de pe net si sfaturi de la prietenii care joaca pe blizard detalii despre staturi , staturile pe care le folosesc pe tank sunt :20 %mastery ,12%dodge si 12%parry,23expertise ; am ales sa joc asa pt ca imi este mai usor si nu primesc prea mult dmg de la bosi , mastery =block = reduce dmg -ul primit si sau il opreste, gemuri: soketata cu stamina ,enchantata cu dodge/block/stamina,rotatia pe care o folosesc este:
1)Avenger's Shield> Avenging Wrath>Judgement>Crusader Strike>
Shield of the Righteous>Consecration>
2)Crusader Strike>Judgement>Crusader Strike>Shield of the Righteous>
1)Avenger's Shield>>Judgement>Crusader Strike>Shield of the Righteous>Consecration>

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
-am inceput sa joc wow de la inceputu patchului tbc pana la sfarsit am jucat si pe lk dar foarte putin(pe blizzard) anii de pe blizzard sunt in jur de 2ani jumate , apoi am jucat pe server privat tbc vanilla si lk , iar in cele din urma cataclysm , am acumulat experienta in total de 5 ani de wow , nu e un punct forte sa zic ca joc de ani de zile un joc online pe calculator , dar pt ca mi-a placut am decis sa joc in continuare ce-i drept ce gasesti pe blizzard nu gasim pe nici-un server privat desi incercam , rar gasim, si aceea e team work , sau pe romaneste lucru in echipa .si comunicare , si nu in cele din urma sa ai parte de putina distractie caci jocul a fost creeat pt distractie si pt a "ne descoperii" din punct de vedere receptiv si executiv , daca putem asculta si invata si executa un script (o indicatie) si ne putem organiza ca o echipa e tot ce conteaza ... intr-o uniune.

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
-foste guilde sa vedem: Pride ,Vanity,Theihavecandygetinthevan,Brootherhood,Specii
Pride (a fost o guilda frumoasa dar sa destramat nu cunosc detaliile)
Vanity (o parte din pride ce au incercat sa reconstruiasca ceva dar nu a iesit)
Theihavecandygetinthevan (prea multe fete , iscala de certuri /pitzi /cat fight):-'
Brootherhood (limbaj neadecvat unui raid -n-am participat la raiduri- lipsa locuri disponibile la raid, cred)
Specii ( no coment momentan)

12. Detalii PC***.
http://i47.tinypic.com/34hbc6h.png ts3 microfon all inclusiv , internet conexiune rds .
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
- caut o guilda cu progres , pusi la punct coordonati si respectosi si doresc sa invat mai multe alaturi de voi
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
-momentan nu muncesc , inca am vacanta pana in vara :P cand voi incepe si munca si posliceala , timpu liber mi-l petrec fie uitandu-ma cu prietena cea mai buna la filme fie in orash fie la o tura de role prin parca si aruncatu cu privirea dupa baieti si criticatu fetelor cu celulita , fie jucand wow sau invatand pt carnet ,
-hobby-uri : desenul muzica , fotografia
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
- tin sa precizez ca am tankat doar maloriak pe hc mode , cu aberatiile si cu oazele nu prea m-am intalnit , si nici atramedez pe hc nu am tankat pt ca guildele in care am fost nu am avut ocazia .


ia-ma acasa!-


Last edited by keris on 06-05-2012, 23:40:56; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 06-05-2012, 18:27:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu stiu cat conteaza, sau daca face vreo diferenta, dar il recomand cu toata increderea pe efemeris, il stiu de pe wotlk, am jucat impreuna atat aici, pe freakz, cat si pe alt server, e un baiat de nota 10 si irl si in joc, si isi joaca si foarte bine clasa, mi-ar face mare placere sa jucam din nou impreuna


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Scarcrow

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-05-2013 15:36)
Joined: 04 Apr 2011
Posts: 460, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 61.1
Votes: 14

Post Posted: 06-05-2012, 21:11:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In primul rand, inainte de a incepe aplicatia propriu-zisa, as vrea sa v-a salut pe toti cei din Hkp si sa v-a urez succes in continuare la urmatori bossi. Chiar daca au fost ceva certuri intre Hkp si Ens pe wotlk, sper ca acestea au fost uitate.

1. Nume IRL: Andrei

2. Varsta: 19, in curand 20.

3. Localitate: Constanta

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.)? 5-6ore, poate chiar mai mult. Sunt la facultate, singura perioada mai grea poate fi sesiunea, chiar daca 1-2raiduri pe saptamana pot face.

4. Clasa: Druid

5. Main Spec/OFF spec: Resto/Feral tank.

6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Ciusca

7. Screenshot cu Interfata**: http://i48.tinypic.com/ru16iq.jpg

8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pe cataclysm a trebuit sa renunt la priest (Scarcrow) si sa aleg o alta clasa. Tinand cont ca druidul era alt-ul meu, am ales sa joc resto, avand o experienta vasta ca healer. Specul este 8/2/31, este un spec de aoe heal. Am incercat mai multe specuri, dar pt moment pe acesta ma descurc cel mai bine.

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
-Cum am mai spus si mai sus, talentele sunt 8/2/31
- http://www.wowhead.com/talent#0hfZMZrczIdcMuodo:oVcobVz0c Acesta este specul si gliphurile. Ca rotatie nici nu cred ca se poate pune problema la healer, trebuie ca intr-o fractiune de secunda sa-ti dai seama cui ii dai heal, si ce heal sa dai in functie de HP si cata mana ai. Regrowth dau numai la clearcasting, Wild growth la cd (binenteles ca daca raidul e full, nu-l irosesc), iar Swiftmend il dau pe un melee, pt un heal mai eficient pe raid (luam in considerare ca melee stau stackati 99% din fight), sau pe mine atunci cand se ia un aoe damage masiv pe raid, la fighturi precum Chimaeron, Maloriak, Magmaw cand stam stackati. Dc il dau pe mine? Pentru ca intotdeauna ma aflu stackat cu raidul, si nu risc sa-l dau pe altcineva care nu se afla cu noi (un exemplu ar fi cel cu Lighning Conductor la Ods, care trebuie sa iasa din raid).
-Gearul am incercat la-l balansez, primordial fiind haste-caped de 2005 (9tickuri la Wild Regrowth), dar sa am si Leather Specialization, motiv pentru care inca stau cu headul albastru de Justice Points.
-Gemurile sunt socketate pt bonus, 40int pe red, 20int 20spirit pe blue si 20int 20haste/40haste pe yellow.

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).

Urmatoarele raiduri au fost facute pe retail:

Tbc: - Karazhan
- Gruul
- Magtheridon
- Zul'Aman
- Mount Hyjal (primii doi bossi)

Ca hunter, Andrew, si holy priest, Aphocalypse. Caracterele inca exista, dar nu stiu daca se vad pe armory, tinand cont ca nu am intrat pe cont de peste 2ani.

Wotlk – Naxxramas (10/25)
- Malygos (10/25) – Guilda in care am fost a facut first kill la hoarda pe 25.
- The Obsidian Sanctum (10/25 si had mode pt titluri, tacticile normale, nu cele de zerg-run)
- Ulduar (10/25complet, pe 10lipseste doar Firefighter pt mountul de had modes, cateva try-uri la Algalon, de asemenea cateva hard modes pe 25)
- Trial of the Crusader (10/25, 10hc (5/5) 25hc(3/5))
- Onyxia (10/25)
- Icecrown Citadel (10full run, 25pana la Putricide inclusiv)

Ca holy, discipline dar si shadow priest.

Guildele in care am fost sunt Boys From The Horde, The Obsidian Order si The Dominion. Cele 3 guilde sunt cele mai vechi de pe server, dar din pacate doar The Obsidian Order mai exista in acest moment. Trebuie sa precizez ca pe vanilla, The Dominion au fost in top100 din Europa (daca nu ma insel chiar din lume, gm ramanand acelasi intotdeauna).
Dupa m-am lasat de raiduri pe retail, si cam prin martie anul trecut m-am apucat de wow pe freakz.

Frekz: Wotlk - RS - full run
- Icecrown - full run 10/25 normal si heroic
Cataclysm - Bot (toti bossi scriptati pana acum normal si heroic)
- Bwd (toti bossi scriptati pana acum normal si heroic)
- BH (10/25)

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Snails Gone Mad - prima guilda in care am fost aici pe freakz. Am iesit pt ca am considerat ca merit mai mult decat wipuri zilnice la Deathbringer.
Elitenightstalkers - Nu cred ca mai este nevoie de comentarii. Pot spune ca am fost si ofiter, chiar daca nu am stofa.

12. Detalii PC***. Laptop Lenovo (IBM), i5, 4gb ram, 2.4gHz, placa video AMD Radeon HD 6370M, 1gb. Conexiunea la internet e ok, tinand cont ca este cea din Regie.

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Este guilda de top pe server, stiu o parte din jucatorii din guilda, cu unii chiar m-am intalnit irl. Prin experienta pe care am acumulat-o de-a lungul timpului, cred ca pot ajuta guilda sa termine full content pe Cataclysm, dar sa ramana si top pe server.

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Chiar daca sunt din Constanta, acum locuiesc in Bucuresti, sunt anul I la Politehnica, facultatea de Energetica. Nu pot sa spun ca invat, dar incerc sa ma implic, cat sa nu pic - (7.90 pe primul semestru, fara restante - ). Ascult muzica, in special house. Ca sporturi prefer baschetul (Qiu stie, chiar daca am mai ruginit), biliardul/snooker (la care ma pricep cat de cat -), si fotbalul (de privit la televizor).

Ca player consider ca ma pot integra bine intr-o cominutate cum e guilda HKP, tinand cont ca am jucat peste 2ani jumate pe retail, unde am fost in guilde de top pe serverul meu (Aggramar). Acolo am invatat sa respect orice player pt calitatile lui si sa accept criticile/reprosurile ca pe unele constructive, care sa ma ajute, nu care sa ma faca sa ma gandesc: ce caut eu aici?.
Sunt foarte calm, cum unii cred ca au observat, nu intru in panica la wipuri, si sub nicio forma nu voi da fake dc-uri. Am vazut persoane care dupa 2wipuri gasesc motive sa iasa din raid. Pot sa spun ca am avut rabdarea de a lua 35wipuri la Champions Faction (Trial of the grand crusader) pe 25, pana am dat bossi jos. Pentru mine, un wipe este un lucru constructiv, un lucru prin care lumea isi poate da seama unde a gresit.

Obisnuiesc sa ma interesez intotdeauna ce este nou despre clasa pe care o joc, si daca se poate, sa impartasesc ceea ce stiu cu ceilalti. Dovada, si guidul de shadow priest pentru Cataclysm, care recunosc, inca mai trebuie lucrat la el.

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Numele caracterului, poate suna ciudat, dar este si porecla mea:)). O am de la varsta de 5ani, deci pot spune ca este ca un al 2-lea nume. Am avut profesori la liceu daca ma stiau de Ciusca, nu de Andrei -)).

16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
Ca healer nu cred ca se pune problema de Recound la Dps -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lunamara

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-11-2022 17:39)
Joined: 11 Jan 2011
Posts: 66, Topics: 5
Location: Petrosani

Reputation: 539.4
Votes: 13

   
Post Posted: 07-05-2012, 06:31:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Paul
2. Varsta:17 (in vara fac 18)
3. Localitate:Petrosani
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?4+ ore pe zi
4. Clasa: Priest
5. Main Spec/OFF spec: shadow(2+ani)
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Lunamara
7. Screenshot cu Interfata**:
http://i48.tinypic.com/nvtr4p.jpg (e acelasi ss ca ala dps) la raid frames foloses cel de la bliz
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
la inceput eram holy dar, guilda avea prea multi healeri si am intrat la respec
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
rotatie: dau mb la cd si tin all dots up + multi targeting daca e nevoie.
gems : red:40 int orange: 20 int 20 haste purple: 20 int 20spirit
17%spell hit cap/int/haste/crit/mastery
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
am inceput sa joc de pe 3.1.3 , si cand sa unit ultimate cu hysteria am mer in ens. Full toc,icc, si toti bosi actuali de pe cata
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
am fost 2 ani in ens(disband)
12. Detalii PC***.2gb rami/1gb video memory
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? mereu am vrut sa fiu printre cei mai buni!
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
la liceu
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).nu am spus tot ce trebuia
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
http://i48.tinypic.com/nvtr4p.jpg

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Killars

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-11-2015 08:17)
Joined: 02 Jul 2011
Posts: 120, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 231.5
Votes: 11

 
Post Posted: 07-05-2012, 16:02:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Efemeris - /w Gufy ingame cand il prinzi, daca e confuz ii spui ca te`am trimis eu de la recrutari.

Nazdry - Imi pare rau, dar suntem full la paladini pe orice spec posibil si imposibil, poate alta data, ms pt interes.

Ciusca - /w me ingame cand ma prinzi

Lunamara - /w ingame sa discutam

** Ingame cautati pe Zunkie, no more Killars **



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sykeye

[Priest of Kalimdor]



Status: Offline
(since 24-04-2016 20:34)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 273, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 90.3
Votes: 3

 
Post Posted: 07-05-2012, 16:48:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu am primit vreun mesaj de la ofiterii cu care am discutat,asadar o sa postez si aici

1. Nume IRL:
Razvan

2. Varsta:
26 de maine

3. Localitate:
Bucuresti

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
2-3 zile,2-3-4 ore depinde

4. Clasa:
Priest-Troll

5. Main Spec/OFF spec:
disci/shadow/holy

6. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Charzuull - gearu de disci,cel de shadow e mai bun

7. Screenshot cu Interfata**:
http://imageshack.us/photo/my-images/17/wowscrnshot050712173313.jpg/ (sunt oameni in hkp care stiu ce fac si fara tzashpe binduri)

8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
sincer tot insist cu disci pt ca holy nu mi se mai pare atat de strong ca pe wotlk,si slava domnului ca am jucat mult holy. iar pe shadow,am fost printre primii priesti de pe server la dps,acum am scot bine dupa toata fixurile,tre sa-mi dau reforge la ceva haste si tot uit

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Pt disci m-a ajutat Scarcrow cu talentele,ca am jucat o singura data pe wotlk disci,dar ma descurc decent,am facut si bwd10h fara wipe cu mine disci. Sunt socketat si reforged pe mastery (gen 17%),haste ~8% si crit 11%. De rotatie nu prea am ce sa spun sincer,scuturile pe oricine este low-ish HP si in special pe tank,penance,mending,pain surpression in caz ca e in pericol tankul,barrier cand sunt toti low sau la magmatron,maloriak red vial etc.
Cat despre shadow,pai am ~31.25% haste, 16,5% mastery si 11 sau 12% crit. Sw:painul,devo,vampiric,mind flay,mind blast,archangel si eventual sw:death si reiau mind flay si cate un spam de devo.


10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Doar de pe WOTLK am jucat,am facut toate raidurile pe toate dificultatile cu colegii din ENS pe Cata.

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
-revenge of the fallen,HKP,revenge of the fallen,ENS. ah da,si in D&C cateva luni,pana s-a destramat, cu un mag si priest

12. Detalii PC***.
un dual core de 2GB,2 gb ddr2,o placa mai noua video geforce 430 1gb ddr3,internet merge f ok

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
as dori sa revin in hkp,pt cat timp o sa mai joc wow.

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
imi caut job cam in fiecare zi si sunt fotograf freelancer,am avut cateva expozitii,insa munca de abia acum incepe pt mine,am multe proiecte de realizat in perioada urmatoare

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
nu neaparat,daca aveti loc de inca un priest (competitie pe aici din ce vad - ) atunci bine. daca nu,tot bine.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 07-05-2012, 17:33:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Charzull - Raspunsul este negativ, motivul pentru care ai fost exclus initial din guilda nu ne permite sa iti dam a doua sansa.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
grindelwald

[ENS e baza!]



Status: Offline
(since 23-08-2016 15:11)
Joined: 27 Jul 2011
Posts: 160, Topics: 10
Location: Moxa Residence

Reputation: 95.4
Votes: 18

     
Post Posted: 08-05-2012, 00:34:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Marius

2. Varsta:
21

3. Localitate:
Bucuresti

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
4, 5 ore depinde cat este nevoie de mine. Poate in timpul sesiunii sa nu pot intra asa des.

4. Clasa:
Death Knight

5. Main Spec/OFF spec:
Frost / Blood

6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Avicii

7. Screenshot cu Interfata**:
http://www.picz.ro/pictures/757ba29386ac41d8b92ec70298097959.jpg

8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Odata cu noul expansion am ales specul de Dual Wield Frost deoarece este cel mai viabil pe server plus ca are o dificultate ridicata ce te tine in priza la fiecare encounter.

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Folosesc specul 4/31/6 ( http://wowtal.com/#k=Ue_iOhb.aei.deathknight. ) , rotatia nu este una si aceeasi mereu, tin cont de prioritati , important diseases up all the time (Plague Strike, Howling Blast, Outbreak), Obliterate atunci cand am 2 rune de unholy/ frost sau daca imi procuie KM , Frost Strike daca am full rune, iar Aoe cat mai mult Howling Blast, Death and Decay/Plague Strike, Frost Strike.
In ceea ce privestea gearul, am ales ca main stat Strength, fiind urmat de Expertize si Hit cap, apoi Mastery si Haste.
Gemurile le socketez la bonus pentru Stats-uri de +20, 30 Strength (40 Strength, 20 strength & 20 haste, 20 strength & 20 hit).

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput sa joc WoW acum 2 ani la "din cauza" unui prieten pe un alt server de Wotlk de 3.3.3a urmand sa vin pe Freakz la sfarsitul lunii mai anul precedent.
Experienta Freakz:
Wotlk: RS - 10/25 N si HC
Icecrown Citadel - 10/25 N si HC
Cataclysm: Bastion of Twilight - Tot ce este scriptat in prezent N si Hc
Blackwing Descent - Tot ce este scriptat momentan facand exceptie Atramedes HC deoarece am avut probleme cu netul de la camin si nu am putut intra o perioada
Baradin Hold - 10/25

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Prima guilda de pe a fost Fallen Angel, unde m-am acomodat cu lumea de pe server si din cauza lipsei de activitate am fost nevoit sa plec si am intrat in Realness, unde am avut o ascensiune destul de buna dar am vrut mai mult si intrat in EliteNightStalkers. Dupa cum cred ca stiti acum cateva zile a fost disband.

12. Detalii PC***.
Desktop, Procesor AMD Athlon Am2 2,3 Dual, 3GB RAM, Placa Video ATI Radeon HD 4650 1GB, Internet de la NextGen prin ASE care merge destul de ok.

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Doresc sa ma alatur Guildei HKP deoarece este cea mai buna de pe server, cunosc cateva persoane din guilda care au intrat in guilda si cred ca pot ajuta la mentinerea titlului de cea mai buna si unita echipa .
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Sunt student in anul 2 la ASE (Pentru cei care nu stiu Academia de Studii Economice -) Facultatea de Relatii Economice Internationale, momentan nu lucrez , sunt o persoana sociabila si glumeata (Ciusca si Hrn pot confirma asta:P), bautor de bere , ascultator de muzica house si dubstep in general dar merge si niste rock si pop de prin anii '80-90.
Sunt o persoana calma, mereu deschis la sugestii, imi recunosc vina cand am savarsit-o si suport consecintele .

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).


16. http://www.picz.ro/pictures/1b259a171af8782cdc495a396cac169a.jpg



[4.3]Blood DK PVE Guide
[4.3]Unholy DK PVE Guide
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Killars

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-11-2015 08:17)
Joined: 02 Jul 2011
Posts: 120, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 231.5
Votes: 11

 
Post Posted: 08-05-2012, 03:08:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Avicii - slab dps imi pare rau, trebuie sa mai lucrezi putin la reforge, se pare ca esti prost informat.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dafuqiswrongwithme

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-06-2012 08:21)
Joined: 08 May 2012
Posts: 12, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 45.4
Votes: 2

Post Posted: 08-05-2012, 17:54:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Alex

2. Varsta: 22

3. Localitate: In judetul Ploiesti.

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Depinde de zi si de programul meu din ziua aceea.De obicei pot fi online la raids (4-5-6 ore)

4. Clasa: druid

5. Main Spec/OFF spec: resto/balance

6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Evolution&&cn=Pasmarunt

7. Screenshot cu Interfata**: joc cu interfata simpla,mi se pare cel mai usor.

8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Resto - Mi-a placut foarte mult ideea de "druid" pe wotlk si mereu mi-am dorit sa dau heal.Nu stiu,pur si simplu mi-am dorit specul si am ajuns printre cei mai buni in clasa mea.
Balance- Este un spec pe care nu prea il frecventez,insa cand e nevoie imi fac treaba destul de bine pe el.Nu mi se pare un spec atat de interesant,insa ideea cu bufnita este destul de buna + ca damageul facut de insect swarm e destul de mare.

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Hots pe tank on mereu.Tree form daca mai multi playeri au low hp.Deobicei spam nourish pt. ca e un heal care poate fi spamat deoarece primesti mana.Regrowth cand playerii au low hp.

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Wow nu joc de foarte mult timp(3.3.5 inceputul) 3 ani insa am facut lich king pe 25hc/rs full/naxx full.Pe cataclysm toti bossi down pe hc(am achivurile)

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Nici una pe genesis,doar pe evo@Inspiration din care as dori sa plec pt. ca este un realm prea mic

12. Detalii PC***. Din pacate am bagat windows vista si inca ma mai pierd prin el..ce pot sa va zic : 4 gb ram,net bun. nu o sa fie probleme sa imi pice netu la raiduri or other shits.

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Este cea mai buna guilda de pe realm in care nu trebuie sa te chinui o saptamana sa faci un boss + locul 1 la event pve.

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt barman. Hobbyurile sunt fotbalul si golful,sporturile care le practic.Timpul liber mi-l petrec cu prietenii la o bere,la un suc etc.

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). mmm..sper sa imi fac prieteni si sa putem raida impreuna

***Joi ma transfer de pe evolution,imi cer scuze daca mam grabit cu cererea,insa am vrut sa stiu ce sa fac dupa ce ma transfer.***

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
x.InMySoul_

[DotA Player]



Status: Offline
(since 19-12-2017 18:52)
Joined: 06 Jul 2011
Posts: 310, Topics: 25
Location: Langa Inna

Reputation: 92.3
Votes: 20

 
Post Posted: 08-05-2012, 20:39:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Razvan
2. Varsta:
22
3. Localitate:
Brasov
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
Foarte mult , poate chiar mai mult decat ar trebui.
5. Clasa:
Mage
6. Main Spec/OFF spec:
Fire / Arcane daca se cere
7. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Frostbeat
8. Screenshot cu Interfata**:
http://www.picz.ro/show-image.php?id=62f3f9aec0b42c0f8374743a25c4d129 , folosesc raid frames de la Blizzard.
9. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Joc fire mage de pe 3.3.5a , mi-a placut specul pentru ca nu implica o rotatie foarte grea si pot mentine un dps decent.Arcane joc ocazional
cand vreau sa apas doar 1 buton O_O
10. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
http://www.wowhead.com/talent#ohhZffhbk0RMsfoc asta este talent tree-ul meu.Rotatie probabil clasica cu Scorch,Lb,Fireball,Pyro doar cand se activeaza Hot streak.
si evident cand am pe target 3 doturi (Lb,Ignite,pyroblast) aplic combustion -
Red slot - 40 intel
Blue slot - 20 int 20 hit
Orange slot - 20 int 20 crit
Prioritatea mea in stats e hit17% > crit(cat mai mult) > Mastery > haste 12.5% momentan pentru un tick in plus la Lb si Combustion.
11. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Joc wow de pe Wotlk 3.3.5a patch , am inceput sa joc pe freakz anul trecut in ianuarie am fost in diverse guilde Pve,
singurul scop a fost sa il dobor pe Lich king O_O,apoi s-a implementat Cataclysm unde am intrat in EliteNgithStalkers guilda in care am activat
pana acum 4 zile.
12. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
EliteNightStalkers probabil stiti povestea nu are rost sa mai insir si eu aici.
13. Detalii PC***.
Procesor Intel Dual-core 2.00 GHZ , 2Gb Ram , Video Asus 512Mb , Hdd 200 Gb , Mic+Casti functionale.
14. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Scopul meu este sa fac Pve sa imi fac prieteni,sunt un tip sociabil,si mi-ar place sa fac asta alaturi de voi.
15. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Momentan stau acasa nu lucrez nu sunt la facultate , am fost 1 an si ceva dar am renuntat , vreau din toamna sa merg din nou dar
la alta institutie si cu totul alt profil , timpul liber il petrec cu prietenii/prietena , si foarte mult cu verisoara mea de 6 ani,
ies cu ea in parc si diferite chestii,imi plac foarte mult copiii mici - , ca hobby ar fi in prim plan Wow'ul , apoi fotbal din
fotoliu si ciclism.
16. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Sunt de parere ca ma pot adapta oriunde foarte usor,sunt cativa membrii de la voi care ma cunosc si stiu ce fel de om sunt nu fac lucruri de mantuiala,
iau totul in serios cand trebuie si cand e vorba de gluma la fel.
17. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
http://www.picz.ro/show-image.php?id=018e64dd611eea7cca3d8c643851454e





Last edited by x.InMySoul_ on 10-05-2012, 20:02:32; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Killars

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-11-2015 08:17)
Joined: 02 Jul 2011
Posts: 120, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 231.5
Votes: 11

 
Post Posted: 09-05-2012, 04:58:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ Pasmarunt - full pe spec momentan, mersi pt interes. respins

@ Frostbeat - /w Zunkie discutam ingame.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dafuqiswrongwithme

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-06-2012 08:21)
Joined: 08 May 2012
Posts: 12, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 45.4
Votes: 2

Post Posted: 09-05-2012, 18:03:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Killars wrote:
@ Pasmarunt - full pe spec momentan, mersi pt interes. respins

@ Frostbeat - /w Zunkie discutam ingame.



Ok. Oricand o sa aveti nevoie whisper me - .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Benga000

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-04-2018 15:03)
Joined: 03 Dec 2011
Posts: 115, Topics: 5
Location: United Kingdom

Reputation: 82.3
Votes: 4

 
Post Posted: 09-05-2012, 18:17:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Andrei (friends call me Benga -)
2. Varsta:
22 ani
3. Localitate:
Roman, jud Neamt
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
Destul de mult, sunt zile insa in care nu intru decat seara dupa ora 11 pentru k lucrez(4 zile pe sapt) oricum o sa anunt de fiecare data daca pot sau nu pot fi activ, majoritatea timpului sunt online -
4. Clasa:
Priest
5. Main Spec/OFF spec:
Holy/Shadow
6. Link Armory*:
>>Armory<<
7. Screenshot cu Interfata**:
>>Screenshot<<
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Am ales sa joc healer din tbc.. nu mai stiu exact cati ani, sunt multi oricum, mi-am facut popa pentru ca ma saturasem sa aud tot timpul pe chat la recrutari: no more rogues, no more dps, need heal/tank, am jucat holy o vreme, apoi a venit perioada cu spamul de pw:s si am facut switch pe disci, iar acum in cataclysm am revenit la holy, am fost atras de mecanicul cu chakra, plus ca ramaneam fara mana din cauza mentalitatii mele de spam pw:s formata pe wotlk si era nevoie de o schimbare
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Momentan folosesc acest 6/32/3 si da folosesc lightwell-ul - e cam slab, avand in vedere faptul ca moare de la damage si ca iti pune target-ul pe el knd dai click, ceea ce nu ar trebui sa se intample, insa stilul meu de joc si mana regen-ul pe care il am mi-au permis sa scot din shadowfiend si sa folosesc si lightwell-ul.. inca mai salveaza vieti chiar daca e buguit.
-La rotatie nu sunt prea multe reguli, sa fii in chakra state-ul care trebuie in functie de phase, un greater heal la 2 flash healuri si hw:serenity pe cd daca se ia single target damage, la aoe sa fie PoM si CoH pe cd, hw:sanctuary daca raidul e stackat si PoH cand e nevoie, cam asta ar fi teoretic, practic e sa stii sa iti gestionezi cd-urile sa nu iti moara raidu si sa ramai si cu mana.
-Ca stats.. evident intelect-ul e baza, apoi urmeaza spirit si mastery cat cuprinde, haste-ul il tin undeva la ~7.5% ca in raid sa ajung la 12.5%.
-Gemurile le pun in functie de socket bonus, daca e bun il respect: 40 int, 20 int+20 spirit, 20 int+20 mastery iar daca bonusul nu ma avantajeaza bag 40 intelect.
Nush ce altceva as mai putea spune legat de holy, daca am omis ceva mai vorbim pe TS
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Joc wow de knd s-a lansat TBC, am batut tot din vechile expansionuri, in cataclysm am facut tot 4.0.6 pe normal +halfus hc pe retail, iar acum pe freakz am full progress pe HC
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Brootherhood... prima si singura guilda de pe freakz, pot sa ma laud ca eu am facut primele raiduri ale guildei - am fost unul dintre GM, chiar daca am avut rankul de second, a fost ok pana cand oamenii s-au crezut mai buni de cat sunt si am ajuns sa nu mai batem nici magmaw, am iesit pentru ca am obosit si nu vreau sa incep de la 0 inca odata, le multumesc totusi baietilor pentru perioada petrecuta acolo
12. Detalii PC***.
Procesor quad core 3.0 ghz / ram 4 GB ddr3 / video AMD hd 1gb/256 ghz ddr5/ internet UPC 10mbps. internetul e ok, insa o sa il shimb zilele astea k vreau ceva viteza de download mai mare, mai uit din knd in knd sa il platesc, dar o sa remediez si asta -
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
pentru progress, atmosfera nu o cunosc dar sunt sigur ca o sa ma integrez
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Sunt student la id, lucrez ca operator pc la o casa de pariuri, timpul liber mi-l petrec in wow sau la cate o bauta cu prietenii, imi place fotbalul, ma integrez destul de repede in orice comunitate si am simtul umorului bine dezvoltat
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
De knd m-am apucat de wow si pana in prezent am jucat impreuna cu Negru, avem amandoi acelasi progres si am facut un team bun impreuna, eu heal si el tank, ne-am dublat bine la condus raiduri, am fi foarte bucurosi daca am fi acceptati amandoi, gandind pozitiv va spun un calduros "Bine v-am gasit!", iar daca nu va fi asa atunci va urez bafta incontinuare si tineti-o tot asa!
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
nu cred ca se pune problema de ss atata timp kt sunt healer. Pe shadow ma descurc, teoria o stiu la fel de bine ca pe holy, insa sunt cam ruginit pentru ca nu prea am avut ocazia sa stau dps, mereu a fost nevoie de mine ca healer
Cheers!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Negrunegru01

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-07-2018 20:46)
Joined: 14 May 2010
Posts: 193, Topics: 15
Location: Iasi

Reputation: 110.2
Votes: 7

 
Post Posted: 09-05-2012, 18:20:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Catalin ( dar toata lumea imi spune Negru )

2. Varsta:
22 ani

3. Localitate:
Iasi

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
Intre 6 si 24 ore pe zi -

4. Clasa:
Paladin

5. Main Spec/OFF spec:
Protection (368) / Ret (365)

6. Link Armory*:
Armory link
Daca ma prinde cu gearul de dps /w ingame pt inspect .

7. Screenshot cu Interfata**:
Screenshot ca tank
Screenshot ca dps

8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Eu joc wow de aproximativ 7 ani de zile din care ultimii 4 ca tank. Am tankat cu toate clasele si am ramas la prot pala pt ca e cel mai versatil si are raid utility mare. (ca sa nu mai mentionam de faptul ca are un raid wide cooldown si abilitatea de a reseta debufe - )

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Cam multe de spus la acest capitol ,o sa incerc sa fac un rezumat :
-talente pt Protection 0/34/7 si Retri 7/2/32
-rotatia de tank depinde mult de boss si configuratie dar in general joci la spam CS pt SOTR si WOG sa iti puna scutu din overheal inainte de spike de dmg. bine inteles faci si tot ce trebuie un paladin sa faca (handuri pt threat , bula , lay si Divine guardian cand trebuie)
-inportanta la gear e simpla , stack mastery pana faci gear solid si dupa ce ai gear destul incat sa iti permita, bagi stamina si pure avoidance (orice tank bun stie de 102.4% avoidance dupa care te axezi pe stam si dodge si parry )
-geming il faci cu mastery + stam.
-stats Mastery>stam>dodge & parry + agility (in 4.0.6 agility inca da dodge si face ca unele iteme de hc sa fie mai bune ca itemele de tank) (pt mai multe informatii vb pe TS)

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Vanila :
Atunci m-am apucat de wow cand s-a lansat naxx dar la vremea aia nu eram destul de competent sa fac raiduri -
TBC:
Atunci m-am apucat de raiding am facut full progres (era mult avand in vedere ca trebuia sa bati contentul de t4 t5 ca sa ajungi la t6 si respectiv t6.5 ) Aici am decis eu sa ma fac tank si de atunci am jucat numai ca tank cu offspec de dps.
Wotlk:
Am jucat pe alt server privat care a pus wotlk inainte de freakz si am facut Realm first Naxx 25
Am revenit pe freakz si am batut toti bosii pe N si cativa pe HC dupa care m-am dus pe retail pt ca s-a lansat Cataclism.
Cataclysm:
Pe retail am batut toti bosii din 4.0.6 si am luat <Defender of a shatered world> dupa care am luat o pauza de 3 luni pana s-a bagat Cata pe freakz.
Mi-am refacut paladinul de pe freakz si am batut toti bosii pe toate dificultatile (10hc si 25hc).

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Pe retail am fost in cea mai buna guilda de pe realm si a doua cea mai buna dupa care am venit pe freakz.
Pe Freakz am intrat in <BrOotherhOod> unde am fost second gm , raid leader, class leader, recruiting officer etc.
Am iesit din guilda deoarece guilda a atins apogeul iar eu imi doream ceva mai mult de atat.
Am fost si in Betrayers (ii consideram a doua guilda de pe freakz) dar am fost dezamagit sa vad ca sunt dezorganizati am vazut niste chestii la ei care nu imi plac (mai multe detalii va dau pe ts ) si am iesit.
Am facut si un website pt brootherhood pt ca forumul de pe freakz e prea mainstream -

12. Detalii PC***.
Procesor quad core 3.0 ghz / ram 4 GB ddr3 / video NVidia hd 1gb/256 ghz ddr5/ internet RDS 50mbps.

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Caut o guilda elitista care se exeaza pe performanta nu doar "hai sa batem si noi bosii si daca nu iese asta este !" Momentan HKP e singura guilda care are aceiasi mentalitate ca si mine si faptul ca ma cunosc cu multi din membri ma atrage si mai mult.

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Sunt student la Automatica si Calculatoare in Iasi, nu lucrez, timpul liber mi-l petrec acasa pe net sau cu prietenii prin baruri -

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Asa cum a spus si Benga am jucat mult impreuna si am fi foarte bucurosi daca am fi acceptati amandoi -
Am vrut sa vorbesc cu Qiu sau cu un ofiter inainte sa postez aplicatia dar avand in vedere faptul ca nu prea i-am gasit online, ceilalti membri m-au sfatuit sa postez direct aplicatia !

16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
Chiar daca sunt MS tank postez si un ss cu dps pe dummy -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 43, 44, 45 ... 130, 131, 132  Next    


The time now is 29-04-2024, 17:37:12
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x