User
Pass
2FA
 
 

Hunter class and monck
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message3624
Blasphemy

[Creep]



Status: Offline
(since 25-03-2018 17:42)
Joined: 25 Oct 2010
Posts: 582, Topics: 184
Location: Pitesti

Reputation: -368
Votes: 31

 
Post Posted: 28-05-2015, 13:53:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok , sa revenim la realitate putin , in masura in care cred ca se vor remedia aceste 2 lucruri printer nenumaratele altele si anume:
Ce ne facem cu hunterii? damage-ul ca damage-ul , care este ordinar, sau poate asa trebuie sa fie acel aimed shot sau chimera shot, spamate , fara global cd, sau nu stiu cum functioneaza, chimera peste chimera, aimed, peste aimed si multe altele, parca nu se mai termina, dar ce am observant , foarte infect si patetic este acel ``trap`` de panza de paianjen aruncat pe tine, de 7 SECUNDE, 7 SECUNDE? serios , in care nu poti iesii sub nici o firma e ca un fel de stun, in care poti sa castezi dar nu sa te deplasezi nici unde, cum este posibil sa ai un semi-stun ca ala de 7 secunde, ce fac eu ca warrior, sau ca alt mele dps 7 secunde in fata hunterului , daca nu am medalionul de dat si am cd la el? la ce crituri sunt si ce damage se primeste si la cum merge basicul resil , care inca nu stiu daca merge sau cum functioneaza, rezultatul ar fi , urmatorul , esti mort! e de ajuns in 4-5 secunde sa te pice un hunter, dara-mite 7 secunde in care nu poti face nimic si daca am vazut bine poate da pe multiple targets, acea ``panza de paianjen``, este ridicol , inteleg , 3 secunde sau hai fie 4, desii sunt multe, dar totusi 7 ? va rog, daca este bug, posibil sa fie reparat? momentan am adresat acest topic ca si discutie, as vrea sa stiu daca e report facut sau nu.


Referitor la monck heal.
Este inadmisibil ca monk heal sa pice un dps si sa dea si heal in acelasi timp , nu stiu daca e inca topic facut sau daca se va solution ceva la clasa asta mizera, care ate de toate si multe avantaje, fata de alte clase.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sosetila

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 18-07-2015 08:49)
Joined: 08 Sep 2010
Posts: 50, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 40.7
Votes: 5

Post Posted: 28-05-2015, 14:07:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu inteleg ce vrei sa se intample cu hunterul daca asa trebuie sa mearga clasa. Unele clase sunt mai bune in unele expansiuni, restul trebuie doar sa invete sa joace cu asta.
In legatura cu Monk, toata lumea stie ca e foarte buguit, si iti pariez eu ca fiecare GM viseaza fraza "cand se repara monk" la cat au auzit-o. Fixurile o sa vina cu timpul, de asta nici nu sunt arene acum.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 28-05-2015, 14:12:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Referitor la "panza de paianjen", cred ca ar trebui sa se sparga daca primesti damage, dar din cate am observat nu se sparge deloc.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
? askyourself.

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-06-2017 15:28)
Joined: 11 May 2015
Posts: 23, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 6.3
Votes: 6

Post Posted: 28-05-2015, 14:37:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blasphemy wrote:
Ok , sa revenim la realitate putin , in masura in care cred ca se vor remedia aceste 2 lucruri printer nenumaratele altele si anume:
Ce ne facem cu hunterii? damage-ul ca damage-ul , care este ordinar, sau poate asa trebuie sa fie acel aimed shot sau chimera shot, spamate , fara global cd, sau nu stiu cum functioneaza, chimera peste chimera, aimed, peste aimed si multe altele, parca nu se mai termina, dar ce am observant , foarte infect si patetic este acel ``trap`` de panza de paianjen aruncat pe tine, de 7 SECUNDE, 7 SECUNDE? serios , in care nu poti iesii sub nici o firma e ca un fel de stun, in care poti sa castezi dar nu sa te deplasezi nici unde, cum este posibil sa ai un semi-stun ca ala de 7 secunde, ce fac eu ca warrior, sau ca alt mele dps 7 secunde in fata hunterului , daca nu am medalionul de dat si am cd la el? la ce crituri sunt si ce damage se primeste si la cum merge basicul resil , care inca nu stiu daca merge sau cum functioneaza, rezultatul ar fi , urmatorul , esti mort! e de ajuns in 4-5 secunde sa te pice un hunter, dara-mite 7 secunde in care nu poti face nimic si daca am vazut bine poate da pe multiple targets, acea ``panza de paianjen``, este ridicol , inteleg , 3 secunde sau hai fie 4, desii sunt multe, dar totusi 7 ? va rog, daca este bug, posibil sa fie reparat? momentan am adresat acest topic ca si discutie, as vrea sa stiu daca e report facut sau nu.


Referitor la monck heal.
Este inadmisibil ca monk heal sa pice un dps si sa dea si heal in acelasi timp , nu stiu daca e inca topic facut sau daca se va solution ceva la clasa asta mizera, care ate de toate si multe avantaje, fata de alte clase.


Fenomenal, suntem in 2015... dar nivelul tau de a te exprima si gramatica ta.... sunt de cea mai joasa speta.., se vede ca ai facut scoala pe maidan'. (Sau mai exact... nu ai facut deloc);
Aimed Shot si Chimera Shot ''spamate'' ? Ciudat, nu stiu daca tu joci Minecraft sau ceva... Legend of Zelda online or whatever, dar Chimera Shot are 9 secunde cooldown, iar Aimed Shot are 50 focus cost + 2.5 sec cast time; Asta nu inseamna ''ability spam''. Reformuleaza-ti propozitia.
Blasphemy wrote:
''parca nu se mai termina

Da,... firar el sa fie.. e ca un cosmar, nu-i asa? Nu se mai termina..
Blasphemy wrote:
dar ce am observant , foarte infect si patetic este acel ``trap`` de panza de paianjen aruncat pe tine, de 7 SECUNDE, 7 SECUNDE?

Ala nu este un Trap ca restul in primul rand, este un talent, si also, ala este activat doar cand hunter-ul da disengage.
Blasphemy wrote:
daca nu am medalionul de dat si am cd la el?

Interesanta gandire de PVE-ist, sa dai trinket la un root effect; Asta se merita doar in arena cand e o situatie de kill / peel / survive, etc; Nu random asa ca sa scapi tu de acolo; Mai ales atata timp cat la primul damage primit web-ul ala se sparge.
Blasphemy wrote:
si la cum merge basicul resil , care inca nu stiu daca merge sau cum functioneaza

Asa e, ''basicul resil'' e de vina, corect; Dar vina lui este doar ca este prea mic in momentul de fata la patch-ul actual, atata tot. Nu stii daca merge? Pai ce e asa imposibil / greu de testat? Sa injuri esti bun observ si sa te crizezi si sa suferi, dar cu matematica / limba romana esti certat grav, nu stiu cum de ai reusit sa supravietuiesti doar cu mancare, fara creier.
Blasphemy wrote:
Referitor la monck heal. Este inadmisibil ca monk heal sa pice un dps si sa dea si heal in acelasi timp

Ma, .... de ''monck'' nu am auzit de clasa asta, de ''monk'' in schimb, da. Sunt postate bugurile la monk ca abilitatile: Jab, Tiger Palm, Blackout Kick, RJW si Spinning Crane Kick primesc din spell power. Iar faptul ca ''pica un dps si da si heal'', iti sugerez sa verifici ce fac Healing Spheres si ce avantaj are monk-ul in fata claselor melee inainte sa mai plangi pe forum.



Rep107 wrote:
Referitor la "panza de paianjen", cred ca ar trebui sa se sparga daca primesti damage, dar din cate am observat nu se sparge deloc.


Oh, marele ''bug reporter'', asa e man? ai observat ca nu se sparge deloc? Eu zic sa inveti sa testezi fiecare clasa mai bine inainte sa deschizi ciocu. Eu stiu ca in PVE la tine acolo creierul lucreaza mai greu cand faci acelasi lucru over and over, dar macar nu mai umple forumul cu afirmatii false.

0 3
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 28-05-2015, 14:41:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ignorati tipu de mai sus ^, e lovit grav de soarta, mila lui dumnezeu fie cu el.
On: Da, aveam dreptate http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/5724193150 , ar trebui sa se sparga la damage ca orice alt root effect.

L.E: Dupa niste teste vad ca se sparge Narrow Escape la damage dar mai greu... pe blizz dupa 2 steady shots se spargea, aici nu.



Last edited by Rep107 on 28-05-2015, 15:37:35; edited 1 time in total
2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
? askyourself.

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-06-2017 15:28)
Joined: 11 May 2015
Posts: 23, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 6.3
Votes: 6

Post Posted: 28-05-2015, 14:54:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Rep107 wrote:
Ignorati tipu de mai sus ^, e lovit grav de soarta, mila lui dumnezeu fie cu el.
On: Da, aveam dreptate http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/5724193150 , ar trebui sa se sparga la damage ca orice alt root effect.


''Aveai dreptate'', corect, ai probleme psihice. Root effect-ul se sparge si pe freakz la 34-36k dmg primit. Felicitari, oficial mi-ai dovedit a 2 a oara ce ti-am zis si mai sus, ca esti unul din cei mai jalnici bug reporters de i-am vazut pe aici.
Also, Tu avand Thrown, taunt, intervene pe 8 9 si egal... crezi ca mai are vreun rost sa apari la PVP sections sa postezi? Sa nu mai zic de Avatar, Trinket, Rallying Cry, Sweeping Strikes nebindate. De mounts nu vorbesc ca.. nu are rost. Deci, un PVE-ist s-a vazut bug reporter peste noapte si a zis sa para si el de ''ajutor''. Iti repet, doar ca dovada ca sa vezi cat de inteligent esti si nici nu ai habar cum functioneaza mecanicile jocului asta ieftin apari si spui ca nu se sparge la damage cand respectiv-ul talent automat la 35k dmg dispare root effect-ul, felicitari Moldavian bug reporter.

0 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 28-05-2015, 15:41:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Esti nebun tu ba... ca sa-ti explic, Pe PTR nu aveam de ce sa fac bind la SS pentru ca era bug si era activ permanent, in rest nu e treaba ta cum sunt aranjate spell-urile la mine pe bara ca oricum nu intelegi nimic din ceea ce vezi.
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drain

[fan nrultimate]



Status: Offline
(since 30-04-2020 22:31)
Joined: 04 Feb 2010
Posts: 635, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 55.4
Votes: 32

 
Post Posted: 28-05-2015, 16:00:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mie imi place de askyourself asta, da un feeling de wotlk forumului
1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 28-05-2015, 16:52:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drain wrote:
mie imi place de askyourself asta, da un feeling de wotlk forumului



"....unde eram un player DECENT si bateam playerii mediocrii...."/"....stai linistit ca joc for-fun only...nu o sa va farmez ca pe wotlk...."


Ghici ce senzatie provoci tu atunci cand esti aici pe forum dupa astfel de replici de ratat.

(sa bati ceva la 3v3 pe wotlk cu lsp/lsd nu inseamna sa joci bine cand esti jumatate full pve si nu stii sa pui un dot)


Tu blasphemy de ce te plangi? Joci druid si warrior vad. Ce nu iti ajunge nu inteleg cand bati hunteru chiar daca druidu e buguit jumate, iar cu warru te uiti la el si deja are -73% moral/viata/whatever?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drain

[fan nrultimate]



Status: Offline
(since 30-04-2020 22:31)
Joined: 04 Feb 2010
Posts: 635, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 55.4
Votes: 32

 
Post Posted: 28-05-2015, 17:04:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
Drain wrote:
mie imi place de askyourself asta, da un feeling de wotlk forumului



"....unde eram un player DECENT si bateam playerii mediocrii...."/"....stai linistit ca joc for-fun only...nu o sa va farmez ca pe wotlk...."


Ghici ce senzatie provoci tu atunci cand esti aici pe forum dupa astfel de replici de ratat.

(sa bati ceva la 3v3 pe wotlk cu lsp/lsd nu inseamna sa joci bine cand esti jumatate full pve si nu stii sa pui un dot)

dar am jucat mult mai multe combouri boss :'(
nici macar nu e listat ala cu care am facut max rating (jumate full pve wtf? - [aveam un ring si un trinket la un moment dat ce'i drept])
oricum e reciproc sentimentul

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-05-2015, 18:38:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

? askyourself. wrote:
Rep107 wrote:
Ignorati tipu de mai sus ^, e lovit grav de soarta, mila lui dumnezeu fie cu el.
On: Da, aveam dreptate http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/5724193150 , ar trebui sa se sparga la damage ca orice alt root effect.


''Aveai dreptate'', corect, ai probleme psihice. Root effect-ul se sparge si pe freakz la 34-36k dmg primit. Felicitari, oficial mi-ai dovedit a 2 a oara ce ti-am zis si mai sus, ca esti unul din cei mai jalnici bug reporters de i-am vazut pe aici.
Also, Tu avand Thrown, taunt, intervene pe 8 9 si egal... crezi ca mai are vreun rost sa apari la PVP sections sa postezi? Sa nu mai zic de Avatar, Trinket, Rallying Cry, Sweeping Strikes nebindate. De mounts nu vorbesc ca.. nu are rost. Deci, un PVE-ist s-a vazut bug reporter peste noapte si a zis sa para si el de ''ajutor''. Iti repet, doar ca dovada ca sa vezi cat de inteligent esti si nici nu ai habar cum functioneaza mecanicile jocului asta ieftin apari si spui ca nu se sparge la damage cand respectiv-ul talent automat la 35k dmg dispare root effect-ul, felicitari Moldavian bug reporter.

Gladiator din umbre, tu ceva constructiv stii sa postezi?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-05-2015, 19:51:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Monk in 5.4 asa a fost si pe blizz, se tinea in heal si te batea.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 29-05-2015, 12:18:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

? askyourself. wrote:
''Aveai dreptate'', corect, ai probleme psihice.
Eu sau tu?

Cine esti tu de fapt? Un "gladiator" anonim? Nu vrei sa-ti dai masca jos? Ah stai, too late, stim deja, esti Azwrait**... cum am aflat? Pai te tradeaza limbajul si scrisul, uite aici: https://forum.wow-freakz.com/view-post-3939956.html?#3939956
Si aici: https://forum.wow-freakz.com/Final-Chapter-Server-Status-or-not-t315758.html
Alt cont - Random*Everywhere: https://forum.wow-freakz.com/FIXED-Multiple-Pets-Pet-HP-vs-stamina-buffs-items-Pet-HP-regen-t366317.html
Coincidenta? Nu cred.
? askyourself. wrote:
nu ai habar cum functioneaza mecanicile jocului asta ieftin

Tu vorbesti? https://forum.wow-freakz.com/view-post-3751177.html?#3751177\

Iar daca jocul ti-se pare "ieftin" de ce mai joci, sau de ce nu pe blizz? Ce cauti aici ?

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
? askyourself.

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-06-2017 15:28)
Joined: 11 May 2015
Posts: 23, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 6.3
Votes: 6

Post Posted: 29-05-2015, 12:34:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

=]]]]]]] Foarte bine Sherlock, iar mi-ai dovedit ceea ce ziceam mai sus. Referitor de ''captura ta'', eu zic sa-ti iei ochelarii, sau sa iti faci un control, esti cam nesigur pe tine si deja faci comparatii proaste cu persoane proaste; Daca te-ar duce capul ai fi observat ca sunt peste 7 diferente intre modalitatea de scriere / exprimare. Also, misto comparatii; Il compari pe unu care joaca doar o clasa cu mine care joc 2-3, problemele astea... aren't they? Ar trebui sa iti iei o lopata si sa sapi mai adanc prin 2011-2012 forum users ca sa poti da de ceva. Sa nu mai zic ca daca o gandeai mai la ''cald'' ai fi realizat ca eu le zic pe fata playerilor cand am ceva de zis, ceea ce ala de mi l-ai mentionat tu, nu o face, sa nu mai zic de faptul ca.. ce imi spui tu mie de ala care nici macar nu juca cand eu m-am apucat si am jucat aici. Ai incercat sa o faci pe detectivul, ai dat de fail-positives, good luck in a cauta useri in continuare, pana in 2017 gasesti tu ceva detalii. Also, vezi ca pe tine te dau multe de gol, in special locul de provenienta, de acolo si nivelul intectual scazut. De fapt, nici nu stiu de ce imi pierd tastele / secundele cu tine care..., stii tu.. nu prea meriti sa ti se dea atentie. PS: La alea cu Pets postate de tine, iar mi-ai dovedit si acolo ca te bat mecanicile, vezi ca bug-ul ala se aplica si la mage, si la hunter si la Death Knight, deci ti-ai gasit ''prost'' reper-ul in a crede ca eu sunt hunter, sunt fix opusul clasei, mult succes 1/10 detective guy.
Ai un ''G'' ca punct de reper, cauta-ma si cand ma gasesti ma anunti si iti zic daca o sa-mi pese sau o sa-ti primesti premiul.

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 29-05-2015, 13:18:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai venit repede sa zici ca nu esti tu? Haha, nice try, but too late... orice om destept vede ca nu este practic nici o diferenta intre posturile alea si astea scrise de tine in ultima vreme.

O mica comparatie:
Azwraithz wrote:
Cunosc persoana aia de mai bine de 7 ani de zile,si iti zic sincer,ca reactiile de genul nu le inghite,daca nu iti arata tie nu inseamna ca totul a fost ok d.p.d.v. al lui.


RandomsEverywhere wrote:
Cu toate astea putem observa direct si cam care ar fi problemele cu fiecare clasa in parte, ajungand la un procentaj de 70% resil, iti e mai usor d.p.d.v. vizual cat si direct sa calculezi damage-ul.


Nu vii sa dai reply si de pe acest^ forum account?

Anyway, Pa.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Pirinush, 03 June 2015 11:57



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 11-05-2024, 18:41:23
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x