User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PvE
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message53169
alfa36

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-08-2017 11:59)
Joined: 18 Aug 2014
Posts: 9, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 99.3
Votes: 2

 
Post Posted: 23-08-2015, 01:40:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Nume Real : Dima Robert-Antonio
2.Varsta : 19
3.Ocupatie : Job+Facultate
4.Link Armory (gear PvE ) : https://armory.freakz.ro/character/genesis/magmunloader
5.Clasa : Rogue
6.Cat timp oferi jocului pe zi : 4-5 ore in timpul saptamanii iar in weekend peste 5 ore.
7.Main Spec / Off Spec : Combat
8.De ce ai ales Specul pe care joci acum ? : Pentru ca este destul de usor ca rotatie si damage-ul dat de rogue este decent.
9.Explica-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec (talente, rotatie, gemming, etc) : Ca talente "Shadow Focus", "Combat Readiness", "Leeching Poison", "Burst of Speed", "Paralytic Poison", "Anticipation". Rotatie: Sinister Strike constant, slice and dice sa fie mereu on si revealing strike la fel pe target.
10.SS cu Recount 5 mil. DMG Done (only DPS) Normal Training Dummy din Orgrimmar sau cel Heroic din Durotar doar cu buffele proprii : http://imgur.com/S2E8ulB
11.Experienta PvE (un raspuns cat mai elaborat) : MV-ul il stiu cap coada, mai putin hc de la Spirit Kings in sus(nu am apucat sa ajung pana la restul bossilor, deci nu am putut experimenta scriptul pe hc). TOES 3/4 bossi. Achievementurile pot adeveri spusele mele.
12.Foste Guilde + motivul pentru care le-ai parasit , timpul petrecut in ele : Devils Blackbone, OverLords.Foarte rar se prindea loc la raid, in general fiind ocupat de grupa de HC+off-char-ele lor. Si in general nu te ajuta mai nimeni, nici macar cu un raspuns la o intrebare simpla.
13.TeamSpeak 3 obligatoriu (+microfon functional) : Da.
14.De ce doresti sa te alaturi echipei noastre ? : Pentru a putea ajuta la raid-uri normale si in viitoare poate si HC, pentru a putea progresa odata cu guilda in noile raid-uri care sunt implementate pe server si pentru a ajuta guilda in Realm First achievements.



Last edited by alfa36 on 23-08-2015, 01:45:43; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hujulikes

[STAR]



Status: Offline
(since 04-09-2022 15:35)
Joined: 27 Jun 2014
Posts: 363, Topics: 36
Location: Romania

Reputation: 67.5
Votes: 23

   
Post Posted: 23-08-2015, 01:45:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acceptat.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ELECTRONIST

[Shadow]



Status: Offline
(since 01-12-2019 15:01)
Joined: 24 Jul 2013
Posts: 285, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 133.3
Votes: 43

 
Post Posted: 23-08-2015, 01:45:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HEAVEN isi redeschide recrutarile pentru:


Shammy(enha/resto)
Paladin(prot/retri)
Druid(feral/resto/guardian)
Priest(disci/shadow)
Rogue(sub/combat)
Warrior(arms/prot)
Hunter(sv/mm/bm)


SHADOW


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Goliath11

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-04-2021 07:26)
Joined: 22 Mar 2011
Posts: 29, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 72.9
Votes: 3

Post Posted: 23-08-2015, 20:17:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Nume Real : Dani
2.Varsta : 19
3.Ocupatie :Deocamdata in primul an de facultate
4.Link Armory (gear PvE ) : https://armory.freakz.ro/character/genesis/smasherass
5.Clasa : Shaman
6.Cat timp oferi jocului pe zi : 6-7 ore aproximativ
7.Main Spec / Off Spec : Resto / Enha
8.De ce ai ales Specul pe care joci acum ? : Shamanul este unul dintre primele clase top heal in acest patch, foarte echilibrat si cu multe cooldownuri care ajuta raidul, in cazuri urgente.
9.Explica-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec (talente, rotatie, gemming, etc) : Hmm , eu unul joc la mastery , deoarece este cel mai bun si important stat in continuare.Ca si gems folosesc yellow gems ( fractured sun radiance), pentru cele albastre folsesc wild jade ( zen wild jade) , iar pentru cele rosii(artful vermillion onyx).Rotatie : Earth shield pe tank intotdeauna + riptide , Healing rain pentru momentul in care raidul este stackat + spam de chain heal,in cazul in care tankul/ membru al raidului primeste damage foarte mare caste greater healing wave , prin faptul ca beneficiez de mastery , e o sansa foarte mare sa umplii hp-ul targeturilor low.
10.SS cu Recount 5 mil. DMG Done (only DPS) Normal Training Dummy din Orgrimmar sau cel Heroic din Durotar doar cu buffele proprii : -
11.Experienta PvE (un raspuns cat mai elaborat) : Hmm, joc pe freakz cam de pe LK , am trecut prin toate patchurile ( 406 si 4.3.4 too) .Actual am cunostiinte complete despre MV si TOES , 6/6 n , 4/4 n .
12.Foste Guilde + motivul pentru care le-ai parasit , timpul petrecut in ele : Nu cred ca conteaza prea mult acest lucru , nu am umblat din guilda in guilda , am stat chiar si fara la inceput , aici pot da mai multe detalii ingame ... daca e mare nevoie .
13.TeamSpeak 3 obligatoriu (+microfon functional) : Da.
14.De ce doresti sa te alaturi echipei noastre ? : Vreau sa fac parte dintr-o guilda decenta , cu renume, care progreseaza foarte repede . Sunt convins ca alaturandu-ma guildei voastre este alegerea corecta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LoRd_DaRK

[Once a Legend!]



Status: Offline
(since 12-09-2023 06:58)
Joined: 19 Jul 2010
Posts: 1012, Topics: 46
Location: Everywhere!

Reputation: 88.5
Votes: 29

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-08-2015, 21:24:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cauta-ma ingame Andreyutzuu.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alex939393

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-02-2016 10:07)
Joined: 01 Feb 2015
Posts: 5, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 34.2
Votes: 1

 
Post Posted: 27-08-2015, 19:51:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Nume Real : Alex
2.Varsta : 22
3.Ocupatie : Student
4.Link Armory (gear PvE ) : https://armory.freakz.ro/character/genesis/grateful
5.Clasa : Mage
6.Cat timp oferi jocului pe zi : aproximativ 7 ore
7.Main Spec / Off Spec : Main spec Frost, pt off spec mai astept sa se repare din buuri
8.De ce ai ales Specul pe care joci acum ? : Pentru ca celelalte doua sunt buguite.
9.Explica-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec (talente, rotatie, gemming, etc) : PE mag frost rotatia si talentele sunt destul de simple, nu are rost sa stau sa scriu povesti aici, iar la gemming e la fel ca la orice alt rdps.
10.SS cu Recount 5 mil. DMG Done (only DPS) Normal Training Dummy din Orgrimmar sau cel Heroic din Durotar doar cu buffele proprii : http://www.photobox.co.uk/my/photo?album_id=3657022466&photo_id=2559892679#2559892679
11.Experienta PvE (un raspuns cat mai elaborat) : Joc wow de aproximativ 7 ani. Numai PvE am jucat.
12.Foste Guilde + motivul pentru care le-ai parasit , timpul petrecut in ele : Sunt nou pe serverul asta. Nu am ce sa povestesc despre "foste guilde".
13.TeamSpeak 3 obligatoriu (+microfon functional) : Am.
14.De ce doresti sa te alaturi echipei noastre ? : Ca sa am cu cine sa mai cresc si eu, sa am cu cine sa mai fac o caterinca, sa invat script si un ultim motiv - Am un coleg de camera handicapat care e la voi in guilda.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
efekt12

[Heaven]



Status: Offline
(since 31-07-2017 18:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 890, Topics: 28
Location: Tomis Nord

Reputation: 200.5
Votes: 28

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-08-2015, 20:08:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alex939393 wrote:


Acceptat. cauta-ma in joc "Efe"



Recrutari deschise pentru:


Shammy(enha/resto)

Paladin(prot/retri)

Druid(feral/resto/guardian)

Priest(disci/shadow)

Rogue(sub/combat)

Warrior(arms/prot)

Hunter(sv/mm/bm)



Quote:
*Minim Item Level 490 Pve .
*Contul din WoW sa fie legat de contul de pe forum
*Pentru upload image folositi "CLICK!"
"

Quote:
1.Nume Real :
2.Varsta :
3.Ocupatie :
4.Link Armory (gear PvE ) :
5.Clasa :
6.Cat timp oferi jocului pe zi :
7.Main Spec / Off Spec :
8.De ce ai ales Specul pe care joci acum ? :
9.Explica-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec (talente, rotatie, gemming, etc) :
10.SS cu Recount 5 mil. DMG Done (only DPS) Normal Training Dummy din Orgrimmar sau cel Heroic din Durotar doar cu buffele proprii :
11.Experienta PvE (un raspuns cat mai elaborat) :
12.Foste Guilde + motivul pentru care le-ai parasit , timpul petrecut in ele :
13.TeamSpeak 3 obligatoriu (+microfon functional) :
14.De ce doresti sa te alaturi echipei noastre ? :



Paladin Retribution 5.4.8 Pve Guide

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BojaN

[sefu' la valoare]



Status: Offline
(since 30-01-2019 09:54)
Joined: 23 Jul 2009
Posts: 5420, Topics: 286
Location: Giurgiu, RO.

Reputation: 754.3
Votes: 132

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  sinnerzqrr 
Post Posted: 10-10-2015, 17:36:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Nume Real : Cosmin Vilcan
2.Varsta : 23
3.Ocupatie : Java Developer / DBA / Masterand
4.Link Armory (gear PvE ) : https://armory.freakz.ro/character/Genesis/Sinnerzqrr
5.Clasa : Mage
6.Cat timp oferi jocului pe zi : 4-5 ore
7.Main Spec / Off Spec : Arcane / Frost
8.De ce ai ales Specul pe care joci acum ? : Am ales Arcane pentru ca mi se pare a fi cel mai viabil spec in acest moment, raportandu-ne si la bugurile serverului.
9.Explica-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec (talente, rotatie, gemming, etc) : Ca prioritate stats, pentru Arcane consider ca cel mai bun stat este Mastery-ul (bineinteles, excluzand Intelectul si Hit-ul care trebuie sa fie cu orice pret la cap-ul de 17%). Apoi avem Mastery > Haste > Crit. Ca rotatie, in faza de Nuke, folosesc toate cooldown-urile (trinket, class spells, potiuni, etc) si castez Arcane Blast pentru acumulare de 4 stackuri de Charge si pentru procuri la Arcane Missiles. Apoi, consum toate procurile (1 sau 2) de Arcane Missilles, iar daca inca ma aflu in Nuke Phase(cooldownurile inca active) revin cu Blast fara a consuma Arcane Charge cu ajutorul Arcane Barrage. Apoi, in momentul in care trinketul, potiunile s.a.m.d pierd efectul, castez Barrage pentru a consuma stackurile de Arcane Charge si continui cu faza generala a magului, care consta in Blast->Blast(pana la proc de Missiles)->Arcane Missiles(1 sau 2, depinde de cate procuri), apoi Barrage pentru resetare Arcane Charge -> se reia schema de faza generala. Pentru talente, prefer sa joc cu Ice Floes, pentru a ma ajuta in momentele in care trebuie o mobilitate foarte buna in timpul fight-urilor, Temporal Shield pentru a ajuta healerii in momentele critice, RingofFrost pentru zonele de trash intens (bineinteles sa nu fie Imun la effecte), Cauterize pentru a prelungi o eventuala moarte, in speranta de redresare, Unul dintre Nether Tempest sau Living Bomb in functie de numarul de target-uri ale unui fight, si in sfarsit Rune of Power pentru Mana, Health regen si Spell Damage crescut.
10.SS cu Recount 5 mil. DMG Done (only DPS) Normal Training Dummy din Orgrimmar sau cel Heroic din Durotar doar cu buffele proprii : http://imgur.com/LtWhfzd
11.Experienta PvE (un raspuns cat mai elaborat) : TBC nu am jucat, WOTLK full progress HC, Cataclysm full 4.0.6 content + full Dragon Soul hc (nu includ singurul boss din Firelands, Majordomo Staghelm). De asemenea, am o experienta decenta si pe MoP din timpul in care am jucat pe Blizz (aprox 8 luni) unde am ajuns pana la Paragons in SoO + full content Warlord of Draenor (Curve pentru Archimonde).
12.Foste Guilde + motivul pentru care le-ai parasit , timpul petrecut in ele : Singura guilda in care am activat pe Freakz a fost Awaken, guilda cu care am reusit progresul in WOTLK si in Cataclysm. Ulterior, guilda s-a desfiintat deoarece majoritatea membrilor si-au luat fiecare drumul in viata, nemai avand timp de WoW, cel putin nu pentru a pierde nopti in timpului progresului.
13.TeamSpeak 3 obligatoriu (+microfon functional) : Da!
14.De ce doresti sa te alaturi echipei noastre ? : Vreau sa fac parte dintr-o guilda serioasa si cu multe realizari, ajutandu-ne reciproc.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Wolfenstein

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-04-2018 09:12)
Joined: 30 Oct 2013
Posts: 178, Topics: 40
Location: Spain

Reputation: 199.7
Votes: 29

 
Post Posted: 10-10-2015, 18:15:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sinnerzqrr Respins! nu ai destul gear .
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17    


The time now is 19-04-2024, 08:59:31
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x